Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Błoński: W każdym meczu gramy o pełną pulę

Michał Błoński: W każdym meczu gramy o pełną pulę

Beniaminek I ligi mężczyzn – Lechia Tomaszów Mazowiecki bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach zaplecza PlusLigi. W sobotę lechiści gładko pokonali na wyjeździe Exact Systems Norwida Częstochowa 3:0. – Zagrywką ustawiliśmy sobie spotkanie, przeciwnik do tego dołożył sporo prostych błędów. Ciężko wyróżnić jednoznacznie jeden element. Myślę, że w tym meczu naprawdę w miarę równo zagraliśmy w każdym – skomentował Michał Błoński.

Ciekawie zapowiadające się spotkanie 7. kolejki I ligi mężczyzn pomiędzy Norwidem Częstochowa a Lechią Tomaszów Mazowiecki niespodziewanie skończyło się bardzo szybko. Przyjezdni zdominowali grę i wygrali, nie tracąc nawet seta. Chociaż drużyny kilkukrotnie rywalizowały ze sobą w okresie przygotowawczym, częstochowianie nie byli w stanie znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali, przegrywając kolejne sety do 19, 18 i 17. – Nigdy nie prognozujemy przebiegu meczu przed nim. Na pewno chcieliśmy wreszcie wygrać dobre spotkanie na wyjeździe równo od początku do końca i to nam się wreszcie udało – powiedział Michał Błoński. – Myślę, że nieźle graliśmy w polu zagrywki i obronie. Tą zagrywką ustawiliśmy sobie spotkanie, przeciwnik do tego dołożył sporo prostych błędów. Ciężko wyróżnić jednoznacznie jeden element. Myślę, że w tym meczu naprawdę w miarę równo zagraliśmy w każdym – dodał.

Siatkarze Lechii do tej pory znacznie lepiej radzili sobie na własnym boisku niż na wyjeździe. Wygrana 3:0 z Norwidem dała beniaminkowi pierwszy komplet punktów nie we własnej hali. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego mogli liczyć na doping licznie zgromadzonego klubu kibica. – Trzeba zauważyć, że liczna grupa kibiców z Tomaszowa przybyła na ten mecz i serdecznie im za to dziękujemy, bo naprawdę czuliśmy się, jakbyśmy grali u siebie – skomentował siatkarz.

Kolejnym ligowym rywalem Lechii będzie SMS PZPS Spała. Uczniowie SMS-u bardzo słabo radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach, zdołali wygrać do tej pory tylko trzy sety, nie zdobywając przy tym żadnego punktu. – W tej lidze nie ma prostych przeciwników. Na pewno do każdego meczu podchodzimy z wiarą w zwycięstwo, ale również z szacunkiem dla przeciwnika. Znamy swoją wartość i w każdym meczu gramy o pełną pulę – zakończył przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki.