Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Memoriał Wagnera: Francuzi nadal niepokonani

Memoriał Wagnera: Francuzi nadal niepokonani

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisała reprezentacja Francji. Po pokonaniu Polaków 3:2 w drugim dniu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera podopieczni Laurenta Tillie wygrali z Rosjanami, również w pięciu setach. W ostatnim dniu turnieju Francuzi zmierzą się z Kanadyjczykami, natomiast reprezentacja Rosji powalczy z biało-czerwonymi.

Początek premierowej partii zdecydowanie należał do Francuzów, którzy po ataku Thibaulta Rossarda prowadzili 6:4. Rosjanie jednak szybko obudzili się i po chwili doprowadzili do remisu 6:6. Następnie set zaczął toczyć się punkt za punkt, akcja za akcję. Po pierwszej regulaminowej przerwie to właśnie siatkarze Sbornej zaczęli powoli budować swoją przewagę. Francuzi nie mogli poradzić sobie z rosyjskim blokiem, ich niemoc przełamał dopiero Julien Lyneel, ale na tablicy widniał już wynik na korzyść Rosjan. Francuzi walczyli, jednak nie byli w stanie odrobić całej straty do swoich przeciwników. W końcówce Trójkolorowi zmniejszyli prowadzenie rywali do trzech oczek, ale po chwili Boyer posłał piłkę w aut i to Sborna wygrała 25:21.

Druga partia od początku była bardzo wyrównana. Żadna z ekip nie odpuszczała, w wyniku czego gra toczyła się punkt za punkt. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz Rosja, a raz Francja miała minimalną przewagę. Dopiero tuż przed drugą przerwą techniczną Trójkolorowi weszli na wyższy poziom i po ataku Stephena Boyera prowadzili 16:13. Francuska ekipa bardzo dobrze radziła sobie w bloku, o czym boleśnie w jednej z akcji przekonał się Dmitrij Wołkow. W końcówce Rosjanie nie byli już w stanie dogonić swoich rywali, Francja zwyciężyła 25:18.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się podobnie do tej drugiej. Gra była wyrównana, dopiero atak Kevina Le Roux wyprowadził Francuzów na dwupunktowe prowadzenie. Rosjanie jednak szybko doprowadzili do remisu. W dalszej fazie seta żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać się dłużej na prowadzeniu. Dopiero w samej końcówce reprezentanci Rosji opanowali nerwy i między innymi dzięki błędom Francuzów wygrali 25:21.

Czwartego seta doskonałym blokiem rozpoczęli siatkarze z Francji, którzy prowadzili 2:0. Do pierwszej przerwy technicznej Rosjanie starali się dotrzymywać kroku swoim rywalom, jednak tuż po niej Trójkolorowi przejęli całkowicie inicjatywę w tej partii. Bardzo dobrze w ataku radził sobie Boyer, a także Lyneel. Sborna natomiast popełniała za dużo błędów, co spowodowało, że przewaga Francuzów powiększyła się do czterech oczek. Do końca tej partii obraz gry nie zmienił się. Francuska drużyna ostatecznie wygrała 25:18.

Tie-breaka od nieudanej zagrywki rozpoczęli Rosjanie, następnie mieli bardzo duże problemy w przyjęciu, co błyskawicznie wykorzystali Francuzi. Sborna jednak szybko odrobiła stratę z początku seta, popisując się pojedynczym blokiem. Następnie Lyneel dał dwupunktową przewagę Trójkolorowym, ale podobnie jak na początku ich rywale szybko wyrównali, a w roli głównej wystąpił Maksim Żygałow. Gdy set wchodził w decydującą fazę, Francuzi włączyli szósty bieg, co doprowadziło ich do szczęśliwego dla nich końca. Ostatecznie mecz zakończył atak ze środka i Francuzi wygrali 15:10.

Rosja – Francja 2:3
(25:21, 18:25, 25:21, 18:25, 10:15)

Francja: Toniutti (1), Lyneel (19), Le Roux (7), Boyer (19), Le Goff (6), Rossard (1), Grebennikov (libero) oraz Clevenot (14), Brizard i Chinenyeze (7)
Rosja: Wolwicz (4), Grankin, Wołkow (11), Markin (2), Michajłow (5), Kurkajew (12), Gołubiew (libero) oraz Ostapienko (3), Bierieżko (6), Butko (4), Feoktistow (6), Żygałow (10) i Martyniuk (libero)