Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mecz otwarcia ME siatkarzy na Stadionie Narodowym

Mecz otwarcia ME siatkarzy na Stadionie Narodowym

fot. Maciej Dąbrowski

Mecz otwarcia przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona podczas czwartkowej konferencji prasowej PZPS-u. Polscy siatkarze 27 sierpnia 2017 roku zainaugurują imprezę spotkaniem z Serbią. Dla obu ekip będzie to już drugie starcie na warszawskim stadionie.

Podczas czwartkowego spotkania z mediami Jakub Opara – Prezes Zarządu PL.2012+, operatora Stadionu PGE Narodowy i Jacek Kasprzyk – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podpisali list intencyjny w sprawie organizacji na reprezentacyjnym stadionie ceremonii i meczu otwarcia mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn – EUROVOLLEY POLAND 2017.Jestem bardzo szczęśliwy, że zapadła decyzja o organizacji meczu otwarcia mistrzostw Europy na PGE Narodowym. Będzie to spektakularne wydarzenie i mam nadzieję, że PGE Narodowy przyniesie szczęście siatkarzom, podobnie jak jest w przypadku piłkarzy. Zbudowane zostaną dodatkowe trybuny na około osiem tysięcy widzów. W ten sposób zapewne pobijemy rekord frekwencji. Mecz może zobaczyć będzie mogło nawet siedemdziesiąt tysięcy widzów. Wierzę, że przedsięwzięcie to zakończy się sukcesem organizacyjnym, frekwencyjnym i sportowym. Mam nadzieję, że tak jak podczas mistrzostw świata sprzed dwóch lat, polscy siatkarze rozpoczną na PGE Narodowym drogę na najwyższy stopień podium w Krakowie – powiedział Jakub Opara.

Bardzo się z tego cieszymy. Chcielibyśmy pobić rekord liczby widzów obecnych na trybunach podczas siatkarskiego meczu. To będzie dla nas wielkie wydarzenie, ale także poważne wyzwanie logistyczne. Podołamy, bowiem mamy już doświadczenie sprzed dwóch lat. Zagramy tak, jak na otwarcie pamiętnych, szczęśliwych mistrzostw świata w 2014 r.  z Serbią. Wówczas zaczęliśmy turniej od zwycięstwa i zakończyliśmy go złotem. Niech zatem ta historia się powtórzy – powiedział prezes PZPS-u, Jacek Kasprzyk.

Ceremonię i mecz otwarcia mistrzostw świata na Stadionie Narodowym oglądałem wówczas w telewizji i byłem pod ogromnym wrażeniem tego wydarzenia. To był wielki spektakl. Teraz jestem bardzo szczęśliwy, że będę miał zaszczyt wziąć udział w takiej ceremonii, takim meczu. To naprawdę kapitalny pomysł i promocja siatkówki – dodał Ferdinando de Giorgi, nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

Stadion PGE Narodowy po raz drugi będzie areną wydarzenia siatkarskiego najwyższej rangi. Po raz pierwszy w historii światowej siatkówki oficjalne spotkanie o punkty międzynarodowego turnieju mistrzowskiego odbyło się 30 sierpnia 2014 roku i było otwarciem mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. PGE Narodowy dowodzi, że jest obiektem bardzo uniwersalnym. Odbywają się tutaj wydarzenia sportowe najwyższej rangi, różnych dyscyplin. Między innymi zawody żużlowe, lekkoatletyczne i naturalnie piłkarskie. To dowód, że ten obiekt ma walory nie do przecenienia. Trzeba też pamiętać, że PGE Narodowy jest miejscem wielu wydarzeń niesportowych i z tych wyzwań również wywiązuje się znakomicie.

Projekt zorganizowania ceremonii i meczu otwarcia EUROVOLLEY POLAND 2017 spotkał się z ogromnym zainteresowaniem spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym oraz przychylnością Ministerstwa Sportu i Turystyki. Entuzjastycznie przyjęty został również przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej. Dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jako bezpośredniego organizatora EUROVOLLEY POLAND 2017, ceremonia i mecz otwarcia to ogromne wyzwanie logistyczne. Tak jak w roku 2014 na płycie PGE Narodowego staną trybuny okalające boisko dla kilku tysięcy osób. Doświadczenia zdobyte podczas poprzedniego wydarzenia pozwolą na przygotowanie jeszcze bardziej optymalnej infrastruktury, spełniającej oczekiwania wielotysięcznej widowni.

Na trybunach wokół boiska i stadionu zasiądzie około 60 000 kibiców. Sprzedaż biletów planowana jest na luty przyszłego roku. Dla kibiców na Stadionie PGE Narodowy przygotowana zostanie atrakcyjna ceremonia otwarcia z udziałem znakomitych artystów, a w meczu otwarcia Polacy zmierzą się, tak jak w roku 2014,  z Serbią.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved