Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika: Wszystko idzie według planu

Mateusz Mika: Wszystko idzie według planu

Podczas Ligi Światowej 2017 reprezentacja Polski musi radzić sobie bez Mateusza Miki, który obecnie przechodzi okres rekonwalescencji po operacji kolana. Zabieg miał miejsce miesiąc temu, ale nie wiadomo, czy przyjmujący zdąży na mistrzostwa Europy. Szanse są jednak bardzo małe. – Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Jest jednak zbyt wcześnie na to, aby mówić, kiedy wznowię normalne treningi – mówi Mika.

Ostatnie blisko dwa lata to okres ciągłego zmagania się Mateusza Miki z bólem i problemami z kolanem, przez które nie był w stanie pokazać zarówno w klubie, jak i w reprezentacji pełni swojej możliwości. W ostatnim sezonie nie był w stanie wyjść na boisko bez środków znieczulających. 26-letni siatkarz musiał podjąć kluczową dla siebie decyzję i na chwilę zawiesić występy w kadrze, aby w końcu poddać się zabiegowi na tzw. kolano skoczka, czyli zmiany zapalne w obrębie przyczepu więzadła rzepki do samej rzepki. – Teoretycznie leczenie po takim zabiegu trwa trzy miesiące. Za mną już miesiąc pracy i na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Jest jednak zbyt wcześnie na to, aby mówić, kiedy wznowię normalne treningi – opowiada Mateusz Mika.

Siatkarz obecnie przechodzi rehabilitację pod okiem fizjoterapeuty Lotosu Trefla, Piotra Ślugajskiego. – Chodzę bez kul, nic mi nie dolega, jeśli chodzi o bóle pooperacyjne. Rehabilitacja także przebiega sprawnie. Ćwiczę cały czas, wzmacniam mięśnie nóg, mam nadzieję, że będę robił kolejne kroki w stronę powrotu do pełni sił – mówi Mateusz Mika. Optymistyczne prognozy mówią, że do pełnowymiarowych treningów Mika będzie gotowy w połowie sierpnia, oznacza to, że szanse na jego występ w mistrzostwach Europy są praktycznie zerowe.źródło: inf. własna, sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved