Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Jasiński: Sprawa walki o brązowy medal jest nadal otwarta

Mateusz Jasiński: Sprawa walki o brązowy medal jest nadal otwarta

– Pewnie kibice chcieliby, żeby dekoracja była we Wrześni, ale według mnie warto skończyć ją w Krakowie. Jeśli jednak na wyjeździe ponownie będzie remis w meczach, to zrobimy wszystko, żeby wygrać decydujące spotkanie. Walczymy o brązowy medal. Nie dopuszczam takiej możliwości, żebyśmy w Krakowie przegrali oba pojedynki – powiedział Mateusz Jasiński, przyjmujący APP Krispolu Września o dalszej części rywalizacji o brązowy medal z AGH Kraków.

Po dwóch starciach rywalizacji o brązowy medal APP Krispol Września remisuje z AGH Kraków. Pierwsza bitwa padła łupem podopiecznych Mariana Kardasa. Mimo że zakończyła się w trzech setach, to goście tanio skóry w nich nie sprzedali. – Była to prawdziwa bitwa. Praktycznie wszystkie sety kończyły się grą na przewagi. Raz krakowianie prowadzili dwoma oczkami, innym razem to my mieliśmy taką przewagę. Na szczęście w tym meczu dobrze udało nam się zagrać w końcówkach – skomentował Mateusz Jasiński, przyjmujący drużyny z Wrześni, której tak dobrze nie poszło już w drugim spotkaniu. Wydaje się, że kluczowa dla jego losów była pierwsza odsłona, którą gospodarze tym razem przegrali po walce na przewagi. – W niedzielnym spotkaniu pierwszy set także był rozgrywany na przewagi. Szkoda, że nie udało nam się go wygrać, bo może wówczas mecz potoczyłby się zupełnie inaczej. Rywale zbili nas w drugiej i czwartej partii. Trzecia także powinna zakończyć się ich sukcesem, ale popełnili kilka błędów, a dzięki temu nam udało się ją wygrać. Ogółem jednak AGH zagrała lepiej niż dzień wcześniej, przede wszystkim w bloku, w którym wygrała 15–5, co chwały nam nie przynosi. Daliśmy jej pograć, chłopaki z Krakowa się rozkręcili, zrobili swoje i wywieźli jedno zwycięstwo z Wrześni – dodał doświadczony przyjmujący zespołu z Wielkopolski.

Obecnie zarówno Krispol, jak i AGH czeka przerwa od ligowego grania. Potrwa ona aż trzy tygodnie. Po drodze wypadły święta, a obie drużyny do rywalizacji o brązowy medal powrócą dopiero w połowie kwietnia. Z takiego rozwiązania zadowoleni są podopieczni Mariana Kardasa, którzy liczą, że przez najbliższe tygodnie uda im się uporać się z dolegliwościami zdrowotnymi. – Dla mnie jest to idealne rozwiązanie, bo wyleczę wszystkie kontuzje, które mi dokuczają. Mam nadzieję, że Krzysiek Antosik też dojdzie już do pełnej sprawności. Reszta chłopaków też ma drobne urazy. Wiadomo, że mamy już końcówkę sezonu, a nie mamy na tyle szerokiego składu, żeby trener mógł rotować zawodnikami w trakcie rundy zasadniczej. Graliśmy praktycznie jedną szóstką z dwoma czy trzema zmiennikami, więc powoli ten wysiłek wychodzi. Ale odpoczniemy, zregenerujemy się i dobrze przygotujemy się do meczów w Krakowie – zaznaczył Jasiński.

Teoretycznie teraz w lepszej sytuacji są podopieczni Andrzeja Kubackiego, bowiem kolejne dwa mecze rozegrają oni w połowie kwietnia przed własną publicznością, ale w praktyce własna hala wcale nie musi być handicapem, o czym obie drużyny przekonały się już we wcześniejszej rywalizacji w play-off. – Jedna nasza porażka u siebie nic nie zmienia, bo już ćwierćfinał ze Stalą pokazał, że przegrywaliśmy przed własną publicznością, a wygrywaliśmy w Nysie. Sprawa walki o brązowy medal jest nadal otwarta. Wszystko zaczyna się praktycznie od początku. Żadna z drużyn nie ma przewagi, bo według mnie obie są na takim samym poziomie – ocenił przyjmujący ekipy z Wielkopolski, który liczy, że do wyłonienia brązowego medalisty nie będzie potrzeba rozgrywać aż pięciu spotkań. – Pewnie kibice chcieliby, żeby dekoracja była we Wrześni, ale według mnie warto skończyć ją w Krakowie. Jeśli jednak na wyjeździe ponownie będzie remis w meczach, to zrobimy wszystko, żeby wygrać decydujące spotkanie. Walczymy o brązowy medal. Nie dopuszczam takiej możliwości, żebyśmy w Krakowie przegrali oba pojedynki – zakończył Mateusz Jasiński.