Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maria Stenzel: Zabrakło nam trochę konsekwencji i zimnej krwi

Maria Stenzel: Zabrakło nam trochę konsekwencji i zimnej krwi

W piątej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Impelu Wrocław w tie-breaku okazały się lepsze od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne Marka Solarewicza prowadziły już z rywalkami 2:0 – To był ciężki mecz, musiałyśmy go wygrać zarówno na boisko, jak i w naszych w głowach. Uważam, że powinniśmy go wygrać 3:0. Niestety zabrakło nam trochę konsekwencji – mówiła po spotkaniu libero wrocławskiego zespołu, Maria Stenzel.

Spotkanie z KSZO wrocławianki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, a na uwagę zasługuje między innymi ich pogoń za rywalkami w drugim secie, w którym to podopieczne Adama Grabowskiego wygrywały już 24:19. Przyjezdne nie wykorzystały jednak aż pięciu piłek setowych i ostatecznie przegrały po grze na przewagi 27:29. Do gry powróciły jednak po 10-minutowej przerwie i udało im się doprowadzić do tie-breaka. W nim ponownie z lepszej strony pokazały się jednak gospodynie spotkania, wygrywając decydującą odsłonę 15:13. – To był ciężki mecz, musiałyśmy go wygrać zarówno na boisku, jak w i naszych w głowach. Uważam, że powinniśmy go wygrać 3:0 – przyznała libero Impelu Wrocław Maria Stenzel i dodała: – Niestety zabrakło nam trochę konsekwencji i zimnej krwi. Na szczęście w tie-breaku wszystko dobrze się skończyło – powiedziała Maria Stenzel.

To właśnie ona została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania. Libero przyjęła 33 zagrywki, popełniając przy tym tylko jeden błąd. Stenzel zanotowała 58 proc. dokładnych i 24 proc. perfekcyjnych przyjęć, cały zespół dobrze zagrał również w obronie, co pozwoliło wrocławiankom wyprowadzić aż 63 kontrataku. – Nagroda MVP jest taką wisienką na torcie. Osiągnęłyśmy ją dzięki ciężkiej pracy całego zespołu. To nie jest tylko i wyłącznie moja zasługa – zakończyła Stenzel. Z pięciu rozegranych do tej pory spotkań Impel Wrocław wygrał trzy i z dorobkiem 7 punktów zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.