Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Marco Bonitta: Serbki będą walczyły o jeden z medali

Marco Bonitta: Serbki będą walczyły o jeden z medali

fot. FIVB

Chociaż reprezentantki Włoch miały swoje szanse w pojedynku przeciwko Serbkom, nie wykorzystały ich, przez co przegrały 0:3. Trener Włoszek Marco Bonitta uważa, że pierwsze przeciwniczki jego podopiecznych są kandydatkami do medalu. – Moim zdaniem Serbki będą walczyły o jeden z medali, nie wiem który. Są bardzo dobrym zespołem – stwierdził po spotkaniu włoski szkoleniowiec.

Reprezentacja Włoch znacznie lepiej rozpoczęła swój pierwszy pojedynek na igrzyskach w Rio de Janeiro. To jednak nie zdeprymowało debiutujących Serbek, które najpierw obroniły piłki setowe, a następnie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W kolejnych setach siatkarki z Serbii kontrolowały grę, dzięki czemu w inauguracyjnym pojedynku nie straciły nawet seta. – W pierwszym secie była ogromna walka, oba zespoły grały bardzo dobrze. Byłyśmy trochę zdenerwowane i podekscytowane, ponieważ to był nasz pierwszy mecz, ale później się rozluźniłyśmy. Wciąż popełniamy błędy, ale na szczęście jesteśmy w stanie to poprawić i grać lepiej w następnych meczach – stwierdziła kapitan reprezentacji Serbii, Maja Ognjenović.Zadowolenia ze zwycięstwa nie ukrywał trener Serbek. – Oczywiście, że oczekiwałem zwycięstwa w pierwszym meczu. Jednak gra w igrzyskach olimpijskich to coś zupełnie innego. Musisz grać dobrze od początku. My zagraliśmy bardzo dobrze przeciwko Włoszkom i jestem zadowolony z tego zwycięstwa. Pokonaliśmy bardzo dobry zespół – przyznał trener Zoran Terzić. W podobnym tonie wypowiedziała się Serbka, Tijana Bosković. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że wygrałyśmy, ponieważ zapisanie na koncie zwycięstwa na początku igrzysk olimpijskich było dla nas bardzo ważne. Grałyśmy dobrze, ale uważam, że jesteśmy w stanie zagrać lepiej w kolejnych meczach. Popełniłyśmy kilka błędów w tym spotkaniu przeciwko Włoszkom, jednak postaramy się je poprawić następnego dnia, gdy przeanalizujemy pojedynek. Uważam, że wszystkie dziewczyny dały pozytywną energię, która pomogła w zwycięstwu nad Włoszkami – powiedziała reprezentantka Serbii.  – Dla nas najważniejsza jest dobra gra w naszej grupie, wtedy, jeśli zajmiemy dobre miejsce, będzie nam łatwiej skupić się na większych rzeczach – dodała.

Wiary w możliwość poprawy gry nie ukrywała włoska ekipa. – Początek meczu był zbyt późno – zaczęła kapitan reprezentacji Włoch. – Gratuluję Serbkom, ponieważ grały bardzo dobrze. Popełniałyśmy błędy i nie potrafiłyśmy znaleźć recepty na nasz atak. Mam nadzieję, że będziemy w stanie poprawić to w kolejnych pojedynkach – przyznała Antonella Del Core. Po porażce 0:3 włoski szkoleniowiec uznał, że ich przeciwniczki mają szansę na zakończenie igrzysk olimpijskich na podium. – Moim zdaniem Serbki będą walczyły o jeden z medali, nie wiem który. Są bardzo dobrym zespołem. Wiemy, że możemy zagrać lepiej i wzmocnić naszą grę, jednak w tym spotkaniu Serbia zaprezentowała się lepiej od nas w kluczowych momentach – powiedział trener siatkarek z Włoch, Marco Bonitta.

Śledzisz wyniki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet?

  • Oczywiście, to bardzo ciekawy turniej (49%, 109 głosów)
  • Wyników nie śledzę, ale siatkarki chętnie (25%, 55 głosów)
  • Nie, Polki nie grają (20%, 44 głosów)
  • a kiedy będzie ten turniej? (6%, 14 głosów)

głosujących: 222

Loading ... Loading ...

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved