Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Malwina Smarzek: Zawsze jest jakieś „ale”

Malwina Smarzek: Zawsze jest jakieś „ale”

– W starciu z Argentynkami wynik był niby 3:0, ale był to mecz bardzo zacięty i ciężko się go grało. Myślę, że w drugim secie najtrudniej – mówiła po piątym z kolei zwycięstwie polskiej reprezentacji w World Grand Prix Malwina Smarzek. Przed biało-czerwonymi mecz z groźnym zespołem Korei Południowej. – Wyjdziemy na to spotkanie bardzo dobrze przygotowane i postaramy się wygrać – twierdzi skrzydłowa reprezentacji Polski.

Zwycięska passa trwa, Polki wygrały w sobotę 3:0 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego mają na swoim koncie 15 punktów i dalej pozostają niepokonaną drużyną. – Zwycięstwa nie zaczynają nas nudzić. Myślę, że w Argentynie mecze wyglądały na bardziej nudne, jednak zarówno wczorajsze, jak i dzisiejsze spotkanie było bardzo wymagające. W starciu z Argentynkami wynik był niby 3:0, ale był to mecz bardzo zacięty i ciężko się go grało. Myślę, że w drugim secie najtrudniej. Argentynki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, dlatego cieszę się, iż utrzymałyśmy koncentrację i cierpliwość – wyznała zadowolona Malwina Smarzek.

Wydawać się może, że było to szybkie zwycięstwo. Jednak nic bardziej mylnego. Argentynki udowodniły, że nie zamierzają się poddawać i napsuły trochę krwi biało-czerwonym. – Ciężko jest dalej grać, jak pierwszą partię wygrywa się dość wysoko, w miarę łatwo. W drugim secie popełniłyśmy „głupoty”, które być może były spowodowane lekką dekoncentracją. Tego się nie uniknie, bo ciężko utrzymać stabilny poziom przez cały czas. Przyznaję, był to trudny mecz – wyjaśniła reprezentantka Polski i dodała: – Jeszcze to nie jest ten doskonały poziom, chyba nigdy tak nie będzie, że powiem teraz jest super. Zawsze jest jakieś „ale” i ciągle można coś poprawić – oceniła przyjmująca reprezentacji Polski. – Nie mogę doczekać się meczu z Koreą, bardzo się cieszę, że gramy z takim dobrym przeciwnikiem. Nasze następne rywalki pokazują tutaj super umiejętności, wygrały dwa razy po 3:0, więc myślę, że będzie to bardzo ciężki mecz. Wyjdziemy na to spotkanie bardzo dobrze przygotowane i postaramy się wygrać – zakończyła z uśmiechem podopieczna trenera Jacka Nawrockiego.

źródło: pzps.pl