Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Cieszy nasza postawa, ale gramy po to, aby zdobywać punkty

Maciej Zajder: Cieszy nasza postawa, ale gramy po to, aby zdobywać punkty

– Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, bo nie możemy być. Bardziej usatysfakcjonowani możemy być postawą – z pewnością była dużo lepsza niż w ostatnim meczu. Niemniej jednak gramy po to, żeby zdobywać punkty, a nie udało nam się przywieźć z Bełchatowa żadnego oczka – mówił po zaciętej wyjazdowej bitwie z wicemistrzami Polski ambitny Maciej Zajder.

Pomimo ambitnej postawy siatkarze beniaminka musieli uznać wyższość Skry Bełchatów, zawiercianie w pierwszym i drugim secie mieli kilkupunktową przewagę, ale nie zdołali jej utrzymać i przegrali całe spotkanie 0:3. – O zwycięstwie Skry w dwóch pierwszych setach zadecydowało bardzo duże doświadczenie. Jest to ekipa, która gra od wielu lat na najwyższym poziomie, jest drużyną bardzo dobrze poukładaną, grają tam doświadczeni zawodnicy. Właśnie w końcówkach przy wyniku remisowym to oni mieli przewagę psychologiczną i wykonali lepiej pewne elementy niż my i to zadecydowało o ich zwycięstwie. My z kolei staraliśmy się grać i walczyć jak najlepiej, ale to wystarczyło tylko na przeciwstawienie się Skrze. Bardzo liczymy na naszych kibiców w sobotnim meczu przeciwko Onico Warszawa, w spotkaniu wyjazdowym byli słyszalni i bardzo nam pomogli, niejednokrotnie pokazali w Zawierciu, że są siódmym zawodnikiem. Postaramy się im odwdzięczyć i mam nadzieję, że będzie to wygrana za trzy punkty – zakończył siatkarz z Zawiercia.

źródło: aluronvirtu.pl