Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj: W tie-breaku niczego dobrze nie zrobiliśmy

Maciej Muzaj: W tie-breaku niczego dobrze nie zrobiliśmy

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla mają za sobą kolejny przegrany po tie-breaku mecz. Tym razem podopieczni Marka Lebedewa ulegli Asseco Resovii Rzeszów, a w tym spotkaniu przegrywali już 0:2. – Mamy jeden punkt, ale po takim meczu to jest aż jeden punkt. Z pewnością nie cieszy nasza postawa. Trzeci i czwarty set OK, zagraliśmy lepiej. W tie-breaku natomiast znowu nie zrobiliśmy w zasadzie nic dobrze. Także trudno liczyć na więcej punktów – przyznał atakujący jastrzębian, Maciej Muzaj.

Dwa pierwsze sety spotkania w Jastrzębiu-Zdroju należały do gości, którzy zdecydowanie lepiej radzili sobie między innymi w ofensywie. W trzeciej partii długo trwała wyrównana walka, a o zwycięstwie Jastrzębskiego Węgla zadecydowała świetna postawa w polu zagrywki w końcowym momencie tej odsłony. Swoją dobrą postawę jastrzębianie kontynuowali w czwartym secie, jednak tie-break należał już wyraźnie do Asseco Resovii. – Ciężko tak na gorąco powiedzieć, dlaczego ten mecz tak wyglądał. Na pewno będziemy się nad tym zastanawiać i analizować. Mamy jeden punkt, ale po takim meczu to jest aż jeden punkt. Nasza postawa z pewnością nie cieszy. Trzeci i czwarty set były w naszym wykonaniu dobre, zagraliśmy lepiej. W tie-breaku natomiast znowu nie zrobiliśmy w zasadzie nic dobrze. Trudno więc liczyć na więcej punktów – podsumował Maciej Muzaj.

Dla zespołu prowadzonego przez Marka Lebedewa był to już drugi tie-break rozegrany w jednym tygodniu, w środę przegrał on 2:3 z Treflem Gdańsk, natomiast rzeszowianie mieli pełny tydzień, aby przygotować się do starcia. – To też gdzieś mogło na przestrzeni meczu zaważyć, mogło to pomóc Resovii. Taka jednak jest liga, taka jest nasza praca i nie ma za bardzo co zwalać na to tej porażki. Są zespoły, które grają mecz, mają dzień przerwy i kolejny mecz. Tak więc my i tak nie mieliśmy najgorzej – przyznał atakujący jastrzębian i dodał, że taki terminarz nie zostawia zbyt wiele miejsca na porządny trening. – Ciężko w ogóle było trenować, bo nie było na to czasu. Graliśmy w środę, pół dnia na regenerację, później trening, ale też nie taki pełny, bo byliśmy świeżo po meczu, a i następnego dnia trudno trenować tuż przed spotkaniem. Z pewnością ciężko było to wszystko ułożyć – wyjaśnił Muzaj.

PL: Porażka jastrzębian w tie-breaku

Jastrzębski Węgiel ma na swoim koncie pięć rozegranych spotkań, a w trzech z nich z boiska schodził jako zespół pokonany, ulegając ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle oraz wspomnianym już Treflowi Gdańsk i Asseco Resovii. Jastrzębianie zgromadzili 8 punktów w tabeli PlusLigi, co daje im aktualnie 8. miejsce w klasyfikacji. – Na pewno apetyty były spore, ale zobaczymy też, po jakich meczach jesteśmy. Graliśmy z PGE Skrą, z ZAKSĄ, z Resovią i z Wartą Zawiercie. Może to nie jest dla nas zadowalający wynik, ale mamy świadomość, że przyjdą też te spotkania teoretycznie łatwiejsze, na które musimy się skoncentrować i liczyć na to, że zespoły z góry tabeli również gdzieś się potkną – podsumował bombardier ekipy z Jastrzębia-Zdroju. Zespół ma za sobą więc mecze ze wszystkimi drużynami, które w poprzednim sezonie znalazły się w najlepszej czwórce. – Asseco Resovia miała drobne problemy, ale widać, że rzeszowianie już się pozbierali i powoli zaczynają się zgrywać, a mieli dość sporą przebudowę, zaczynając od trenera. Jestem pod wrażeniem gry ZAKSY i myślę, że jest ona faworytem do pierwszej czwórki na pewno, a czy do mistrzostwa Polski, to się okaże. PGE Skra też jest silną drużyną. Udało się nam wygrać ze Skrą 3:1, ale zagraliśmy wtedy bardzo dobry mecz. Bełchatowianie zapisali na swoim koncie inne mecze i widać, że są w formie – zdradził Maciej Muzaj. Jego zespół ponownie nie będzie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek i przygotowanie się do kolejnego spotkania, bowiem już w środę na wyjeździe zmierzy się w zaległym meczu pierwszej kolejki z BBTS-em Bielsko-Biała.