Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Muzaj: Wszystko jest jeszcze możliwe

Maciej Muzaj: Wszystko jest jeszcze możliwe

W polskich derbach, rozegranych w ramach pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzów, mistrzowie Polski zgarnęli komplet punktów, wygrywając w Jastrzębiu Zdroju 3:1. – Czwarty set był pokazem siatkówki na najwyższym światowym poziomie. Wygraliśmy pierwszy mecz, ale walka w tej rundzie nadal trwa – podsumował to spotkanie prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski.

Jastrzębski Węgiel wchodził w ten mecz bardzo długo. Po pierwszych dwóch odsłonach wydawało się, że kędzierzynianie szybko zakończą tę rywalizację i będą w wyśmienitych nastrojach wracać do domów. Podopieczni trenera De Giorgiego wrócili jednak do walki, a kolejne sety zapewniły kibicom sporo siatkówki na naprawdę dobrym poziomie. Mimo to do tie-breaka nie doszło. – Zagraliśmy bardzo dobrze w trzecim i czwartym secie. Zabrakło nam dwóch punktów, by ten mecz trwał dłużej. Problemem nie były te dwa wspomniane sety, tylko dwie pierwsze partie, w których praktycznie nic nie zagraliśmy. Będzie bardzo ciężko, by odnieść w Kędzierzynie-Koźlu zwycięstwo za trzy punkty, ale pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć z ZAKSĄ, więc wszystko jest jeszcze możliwe – stwierdził Maciej Muzaj. Atakujący Jastrzębskiego Węgla zdobył w tym meczu 21 punktów.

Sporo problemów kędzierzynianom sprawił Rodrigo Quiroga, który w trzeciej odsłonie zmienił na boisku Olivę. Zawodnik pozostał na boisku już do końca meczu, notując solidną 71-procentową skuteczność w ataku. ZAKSA podawała rywalom rękę wielokrotnie, tylko w czwartym secie psując aż 11 zagrywek, mimo to jastrzębianie ulegli jej po długiej walce na przewagi. – To był naprawdę dobry mecz. Duże słowa uznania dla obu drużyn. Zaprezentowaliśmy naszą grę, ale Jastrzębski Węgiel to także dobry zespół. Trener De Giorgi zmienił Salvadora Hidalgo Olivę, co zmieniło postawę jego drużyny. Czwarty set był pokazem siatkówki na najwyższym światowym poziomie. Wygraliśmy pierwszy mecz, ale walka w tej rundzie nadal trwa – powiedział po spotkaniu Sebastian Świderski, prezes klubu z Kędzierzyna-Koźla, który w 2003 roku grając w Mostostalu, sięgnął po brąz Ligi Mistrzów. Mecz rewanżowy ZAKSY  i Jastrzębskiego Węgla zaplanowano na 21 marca.

źródło: CEV, inf. własna