Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > M. Saad: Mamy ściśle określony cel na ten sezon

M. Saad: Mamy ściśle określony cel na ten sezon

fot. Bogusław Krośkiewicz

Już w sobotę Wisła w Węgrowie zagra pierwszy mecz w fazie play-off. Przeciwnikiem warszawskiej drużyny będzie miejscowe Nike. Początek spotkania o godzinie 18:00. O przygotowaniach do tego meczu, a także o dwóch najważniejszych pasjach mówi libero Wisły, Magdalena Saad.

Już w sobotę zaczyna się faza play-off w 1. Lidze Kobiet. Magda, czy wzbudza ona u ciebie jakieś specjalne emocje?

Magdalena Saad: – Faza play-off jest podsumowaniem ciężkiej pracy wszystkich osób w klubie. To taki szczególny etap rozgrywek, kiedy już nie ma czasu na ewentualne popełnianie błędów. My mamy ściśle określony cel na ten sezon i wiemy, że do jego osiągnięcia zostało nam już tylko kilka kroków. Dlatego z jednej strony jest we mnie ogromna koncentracja, a z drugiej strony czuję w sobie ekscytację, bo wiem, że już za chwilę zacznie się walka o medale. Ale ostatnia prosta w rozgrywkach 1. Ligi wcale nie jest prosta. Tu z każdym meczem będzie coraz ciężej. Ale to też zwiastuje ogromne emocje i fajne mecze. A przecież kibicom to się w sporcie najbardziej podoba.Nike Węgrów, patrząc na tabelę, to oczywiście najsłabszy, potencjalny rywal. Czy według ciebie będzie to rywal „do bicia”?

– Nie, zupełnie tak nie uważam. Do fazy play-off wszyscy przystępują z czystym kontem i to co było wcześniej, zupełnie nie ma znaczenia. Tym bardziej, że oni w meczu z nami nie mają nic do stracenia. O Nike mogę powiedzieć także, że to bardzo ambitny zespół, który niejednemu rywalowi z czuba tabeli urwał punkty. A dwa zwycięstwa nad Proximą Kraków mówią same za siebie. Dlatego nie wolno nam zlekceważyć tego rywala. Zapewniam i naszych kibiców, i nasze rywalki, że wejdziemy na boisko zmotywowane na 100%.

Jak przed play-off wygląda atmosfera w zespole i czy wszystkie zawodniczki są do dyspozycji trenera Zawieracza przed tym meczem?

– Jeśli chodzi o sprawy zdrowotne, to cały czas Kasia Marcyniuk jeszcze nie może być brana pod uwagę przy wyborze składu na mecz. Co do innych zawodniczek to wszystkie jesteśmy gotowe i tak jak wcześniej mówiłam, bardzo zmotywowane. Ta dwutygodniowa przerwa od meczów sprawiła, że naprawdę czuć w zespole głód gry. I każda z nas nie może się już doczekać soboty i meczu w Węgrowie.

Magda, poza tym, że jesteś siatkarką i najlepszą libero na parkietach 1. Ligi Kobiet, to powoli w twoim życiu rodzi się albo już się nawet urodziła nowa pasja, która zapewne jest pomysłem na twoje dalsze życie. Podziel się z naszymi kibicami tym, co robisz poza graniem w siatkówkę.

– Prowadzę swoją firmę odzieżową. Projektuję i produkuję stroje sportowe. Uwielbiam to robić i mogę naprawdę szczerze powiedzieć, że odnalazłam w tym swoją nową pasję. Oczywiście tą najważniejszą jest dla mnie wciąż siatkówka i główny cel na najbliższe miesiące to awans do Orlen Ligi, ale ja jestem taką osobą, że muszę ciągle coś robić i w tym wolnym czasie ostatnio rozwijam moją firmę The Rules. Widzę w tym dużą szansę dla siebie, bo uważam, że firmy odzieżowe wciąż nie wiedzą albo nie zwracają uwagi na to, czego rzeczywiście sportowcy potrzebują. Ja jestem sportowcem całe życie i naprawdę wiem, czego brakuje moim kolegom i koleżankom także z innych aren sportowych. Chcę stworzyć super odzież dla klubów sportowych, ale i dla amatorów – dla wszystkich, którzy potrzebują komfortowych warunków do pracy lub do relaksu. Moje stroje można oglądać nie tylko podczas meczów Wisły Warszawa, ale udało mi się zachęcić do współpracy kolejne kluby ze stolicy: Legię i Politechnikę i wiele mniej znanych zespołów. Współpracuję już z kilkoma markami, jak choćby z 4F. Myślę, że nie ma sensu dalej zachwalać. Warto spróbować i ocenić samemu.

To na koniec Magda zapytam, jaki wynik będzie w sobotę?

– Wynik jest oczywiście sprawą otwartą, ale marzy mi się 3:0, bo to da nam naprawdę komfortowe warunki przed meczem rewanżowym, który w kolejną sobotę zagramy w naszej hali (początek godzina 19:30).

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved