Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Łukasz Wiśniewski: Mamy duży komfort

Łukasz Wiśniewski: Mamy duży komfort

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest o krok od awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, po tym jak pokonała na wyjeździe Jastrzębski Węgiel. W polskim starciu na europejskiej arenie nie brakowało niczego – dominacji mistrzów Polski, zwrotu akcji, bardzo dobrej gry jastrzębian i emocji, które towarzyszyły do ostatniej piłki w tym spotkaniu. – Wygraliśmy, bo byliśmy w stanie zagrać jeszcze lepiej w obronie i podbiliśmy jedną czy dwie piłki więcej – stwierdził po meczu Sam Deroo, który w tym spotkaniu zdobył 18 punktów.

Jeszcze jakiś czas temu reprezentant Belgii nie grał przez dłuższy okres ze względu na kontuzję, ale po niej wydaje się, że nie ma już ani śladu, a Deroo na boisku prezentuje się wyśmienicie. – Bycie poza drużyną, z dala od boiska nie jest łatwe. Oczywiście wolę być z chłopakami. Fajnie było wrócić do tych boiskowych emocji. Fizycznie jeszcze nie jestem idealnie przygotowany, ale robimy wszystko co możemy, bym wrócił w 100% tak szybko, jak to możliwe. Cieszę się, że mogę pomóc drużynie już w tej obecnej dyspozycji. Jeśli będziemy poprawiać ją dzień po dniu, będę usatysfakcjonowany – stwierdził Belg, który wśród najlepiej punktujących w tym meczu uplasował się na trzecim miejscu za Torresem (23 punkty) i Muzajem (21 punktów).

Wydawało się, że mistrzowie Polski zakończą tę rywalizację w minimalnej liczbie setów, tymczasem zmiana Olivy na Quirogę odmieniła grę gospodarzy, co przedłużyło mecz – Tak naprawdę detale zaważyły na wyniku. Oczywiście rywale w dwóch pierwszych setach popełnili więcej błędów niż my. Zagrywaliśmy i blokowaliśmy wtedy bardzo dobrze. Jednak oni zdołali zmienić swój sposób gry, zaczęli dużo agresywniej zagrywać i to przyniosło efekt. W czwartym secie różnica była naprawdę niewielka. Wygraliśmy, bo byliśmy w stanie zagrać jeszcze lepiej w obronie i podbiliśmy jedną czy dwie piłki więcej. W czwartej partii zagraliśmy bardzo źle zagrywką, popełnialiśmy bardzo dużo błędów i przez to nie byliśmy w stanie wywrzeć na rywalach presji. Mimo to zdołaliśmy pozostać w grze i zwyciężyć w tym secie – powiedział Sam Deroo. – Po dwóch setach spadła chyba trochę koncentracja, może myśleliśmy już, że mamy to zwycięstwo 3:0. Z kolei zmiana Olivy wpłynęła pozytywnie na zespół z Jastrzębia-Zdroju. Rywale zaryzykowali zagrywką, trafili kilka razy i stąd nasze problemy. Natomiast my obniżyliśmy skuteczność naszej zagrywki. Niemniej jednak cieszy zwycięstwo za trzy punkty na terenie przeciwnika – dodał środkowy ZAKSY, Łukasz Wiśniewski.

Jastrzębianom brakło naprawdę niewiele, by doprowadzić do tie-breaka. – Jedna piłka i gralibyśmy to spotkanie dalej. Cieszymy się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Tak naprawdę spodziewaliśmy się takiego spotkania. Może nie aż tak zaciętego, jak w samej jego końcówce, ale Jastrzębski Węgiel pokazał klasę i łatwo nie było – podsumował Rafał Buszek. Teraz ZAKSA rozegra rewanż, już we własnej hali. – Mamy duży komfort, bo wystarczą nam teoretycznie dwa wygrane sety, ale my wiemy, jak to się czasami kończy, gdy podchodzi się do meczu z takim nastawieniem. Dlatego postaramy się zagrać całe spotkanie tak jak w dwóch pierwszych setach w pierwszym meczu – zapewnił Wiśniewski.

Kędzierzynianie na krótko przed polskim starciem w Lidze Mistrzów zanotowali małą zadyszkę w rozgrywkach PlusLigi, przegrywając z Onico i GKS-em, tracąc też seta w Będzinie. – Nie da się wszystkiego wygrywać. Musimy powiedzieć sobie szczerze, że bardzo ciężko jest utrzymać tę najwyższą formę przez cały sezon. Tym bardziej, że jest tyle grania. Staramy się robić za każdym razem wszystko najlepiej jak potrafimy, nie zawsze to wychodzi. Czasami przeciwnik ma lepszy dzień. Ale jeśli nawet są niepowodzenia, szybko staramy się je wymazać z pamięci, wyciągnąć z nich pozytywne wnioski i patrzeć z optymizmem w przyszłość – zakończył Wiśniewski.

źródło: inf. własna, ZAKSA - Youtube