Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Kaczmarek: Pozostaje doszlifować kilka elementów

Łukasz Kaczmarek: Pozostaje doszlifować kilka elementów

Triumfatorem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera została reprezentacja Polski, która ze zwycięstwa w całym turnieju mogła cieszyć się po pokonaniu Rosjan 3:2. Trener de Giorgi do boju ze Sborną posłał młody skład, który potrafił odwrócić losy meczu ze stanu 0:2. – Największą satysfakcję sprawiło nam to, że potrafiliśmy wyjść z ciężkich opresji – przyznał jeden z bohaterów spotkania, Łukasz Kaczmarek.

W ostatnim starciu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera na parkiecie pojawili się siatkarze, którzy wcześniej nie grali zbyt wiele. Jednym z nich był Łukasz Kaczmarek i pokazał się z dobrej strony, podobnie jak pozostali zawodnicy. Udało im się odwrócić losy pojedynku, w którym przegrywali już 0:2. – Robimy to dla kibiców, którzy przyjechali tutaj, pokazali swoją moc i myślę, że to właśnie dzięki nim po tym drugim secie poderwaliśmy się do walki i potrafiliśmy wygrać całe spotkanie. Dziękujemy za to i to właśnie im dedykujemy to zwycięstwo – skomentował starcie z Rosją Łukasz Kaczmarek i dodał: – Największą satysfakcję sprawiło nam to, że potrafiliśmy wyjść z ciężkich opresji. Przegrywaliśmy 0:2 z silną Rosją, grającą prawie pierwszym składem. Na boisko po naszej stronie weszła młodość, pociągnęła ten mecz i możemy się tylko z tego cieszyć.

Gruszka: Zawodnicy nie pękli

W dwóch pierwszych setach Rosjanie świetnie zagrali w polu zagrywki, dokładając do tego również szczelny blok. Po 10-minutowej przerwie Polacy jednak się przebudzili i to oni zaczęli lepiej radzić sobie za linią 9. metra, a także w ofensywie. – Nie było łatwo odwrócić losy tego spotkania, skoro graliśmy z tak silną drużyną, która gra naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Potrafiliśmy wyjść jednak z tego starcia zwycięsko, zachowując przy tym chłodną głowę i pokazaliśmy, że młodzież też potrafi – powiedział Kaczmarek.

Polacy w ramach memoriału rozegrali trzy pojedynki, wygrywając dwa z nich. Biało-czerwoni ulegli jedynie reprezentacji Francji i wygrali cały turniej. – To było super przetarcie przed mistrzostwami Europy. Zagraliśmy trzy spotkania z silnymi drużynami Kanady, Francji i Rosji, dodatkowo wygraliśmy ten turniej. Pozostaje nam się tylko cieszyć i doszlifować kilka elementów, żeby ta forma przyszła już na ten pierwszy mecz mistrzostw Europy – zapowiedział atakujący. Nadal jednak nie jest znana ostateczna kadra, która wystąpi w mistrzostwach Europy. Trener Ferdinando de Giorgi dał sobie jeszcze trochę czasu na decyzję, a jej podjęcia z pewnością nie ułatwiła mu dobra postawa zawodników, którzy zaprezentowali się w meczu z Rosją. – My jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wyjść na parkiet i pomóc reprezentacji, a kwestia wyboru składu na mistrzostwa Europy pozostaje w gestii trenera – krótko podsumował Kaczmarek.