Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Jurkojć: W Głogowie będzie prawdziwe święto siatkówki

Łukasz Jurkojć: W Głogowie będzie prawdziwe święto siatkówki

fot. SPS Chrobry Głogów

– Mamy potencjał i grzechem byłoby go nie wykorzystać. Jestem pewien, że stać nas na finał i zrobię wszystko, żeby Chrobry w nim uczestniczył. W finale wszystko może się zdarzyć. Chciałbym, aby Chrobry awansował do I ligi – powiedział Łukasz Jurkojć, rozgrywający Chrobrego Głogów.

W miniony weekend siatkarze Chrobrego Głogów przed własną publicznością odprawili z kwitkiem AZS Zielona Góra, który w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. Gospodarze długimi fragmentami kontrolowali boiskowe wydarzenia, a goście mieli niewiele do powiedzenia. – Mecz z akademikami nie był porywającym widowiskiem. Od początku kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, a nasza wygrana ani przez chwilę nie była zagrożona. Gdy jedna lub dwie akcje nam nie wyszły, to tylko dlatego, że chcieliśmy wprowadzić nowe rozwiązania lub przekombinowaliśmy z wyprowadzeniem danej akcji w kontrze. Gdyby nie te błędy, to wynik byłby jeszcze lepszy – podkreślił Łukasz Jurkojć, rozgrywający głogowskiej ekipy, która obecnie jest na drugim miejscu w czwartej grupie. Jednak za jej plecami panuje spory ścisk, więc nie może sobie pozwolić na tracenie punktów w następnych pojedynkach ligowych. W najbliższy weekend na wyjeździe zagra z nieco nieobliczalnym BTS-em Bolesławiec. – Będzie to dla nas kolejny sprawdzian naszych możliwości i okazja do doskonalenia naszych założeń taktycznych. Mamy duży potencjał, ale jeszcze nie zawsze trybiki w tej maszynie chcą działać jednocześnie. Dlatego skupiamy się na swojej grze, obojętnie jaki rywal nie stałby po drugiej stronie siatki – dodał doświadczony zawodnik.Chrobry z powodzeniem rywalizuje nie tylko na drugoligowym froncie, ale też w Pucharze Polski, w którym dotarł już do czwartej rundy. W poprzedniej ograł występującego w rezerwowym składzie pierwszoligowca z Siedlec. – Awans do kolejnej rundy w Pucharze Polski to dla klubu z Głogowa historyczny wynik. Jeśli chodzi o mecz z KPS-em, to takie spotkania gra się bardzo ciężko. Widzieliśmy, jak rywale podeszli do tego spotkania. Z jednej strony można taką postawę nazwać lekceważeniem nas, a z drugiej strony – zdrowym rozsądkiem. System jest taki, że kluby I ligi muszą przystąpić do tych rozgrywek, choć nie zawsze mają na to ochotę lub możliwości finansowe, stąd często dochodzi do takich sytuacji. My zrobiliśmy swoje i gramy dalej. Szkoda tylko naszych kibiców, którzy przybyli do hali, by oglądać I-ligową drużynę, a wyszło trochę inaczej – ocenił zawodnik głogowskiej drużyny, która w kolejnej rundzie zagra u siebie ze Stalą AZS PWSZ Nysa. – W kolejnej rundzie w Głogowie będzie prawdziwe święto siatkówki, bo przyjdzie nam się zmierzyć z zespołem zbudowanym po to, by wygrać I ligę i bić się o PlusLigę – dodał Jurkojć.

Obecnie w czwartej grupie dzieli i rządzi Orzeł Międzyrzecz, który nie tylko nie przegrał jeszcze żadnego spotkania, ale również nie stracił żadnego punktu. Głogowianom potknięcia się zdarzyły, ale i tak obecnie plasują się na drugim miejscu w stawce. – Po wynikach można się domyślić, że my oraz Orzeł będziemy wiedli prym w czwartej grupie, a na kolejnym etapie zespoły będą bardzo wyrównane. Każdy będzie mógł wygrać z każdym, jednak będziemy musieli się pilnować, żeby do play-off przystąpić z jak najlepszego miejsca – zaznaczył rozgrywający Chrobrego, który nie ukrywa sporych aspiracji w tym sezonie. – Przed sezonem w klubie doszło do sporych zmian, dlatego pracujemy nad tym, żeby nasza maszyna działała jak najlepiej. Na to trzeba czasu i grania jak najwięcej. Mamy potencjał i grzechem byłoby go nie wykorzystać. Jestem pewien, że stać nas na finał i zrobię wszystko, żeby Chrobry w nim uczestniczył. W finale wszystko może się zdarzyć. Chciałbym, aby Chrobry awansował do I ligi, a jak mam już wybiegać w przyszłość, to marzy mi się, żeby w Głogowie była PlusLiga – zakończył Jurkojć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved