Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Mam nadzieję, że zrobimy krok do przodu

Łukasz Chajec: Mam nadzieję, że zrobimy krok do przodu

– Chcieliśmy grać o zwycięstwo w pierwszej grupie. Zespół był tak budowany, żeby znalazł się w turnieju półfinałowym. I to zadanie udało nam się wykonać. Na półfinały pojedziemy bogatsi o doświadczenie ubiegłorocznego turnieju, w którym część zawodników miała okazję już grać. Mam nadzieję, że zebrane doświadczenie zaowocuje tym, że zrobimy krok do przodu i znajdziemy się w turnieju finałowym – powiedział Łukasz Chajec, trener Olimpii Sulęcin.

W play-off II ligi doszło do wielu niespodzianek. Niżej notowane zespoły wyeliminowały faworytów, nawet zwycięzców rundy zasadniczej. Takiej niespodzianki nie sprawił Trefl Lębork, który rywalizował z Olimpią Sulęcin. Chociaż mecz u siebie mógł wygrać nawet 3:0, Goście przetrwali napór gospodarzy, odwracając losy spotkania i triumfując w nim 3:2. – Pierwsze spotkanie było dla nas bardzo ciężkie, ale byliśmy na to przygotowani. Wiedzieliśmy, że ta młodzież u siebie prezentuje się naprawdę dobrze, ale kluczowe okazało się doświadczenie, które było po naszej stronie. Zachowaliśmy chłodne głowy, graliśmy spokojnie i równo przez cały mecz – powiedział Łukasz Chajec. – Młody zespół Trefla z seta na set zaczął robić coraz więcej błędów własnych, co potrafiliśmy wykorzystać. Sami coraz lepiej spisywaliśmy się w obronie oraz w kontrze – dodał szkoleniowiec lubuskiego zespołu.

Nie ukrywał on, że we własnej hali jego podopiecznym grało się znacznie łatwiej. Długimi fragmentami kontrolowali boiskowe wydarzenia, a przyjezdni do walki zerwali się praktycznie dopiero w trzecim secie. Wprawdzie zdołali przedłużyć rywalizację, ale do tie-breaka już nie udało im się doprowadzić. – We własnej hali było nam zdecydowanie łatwiej. Dwa pierwsze sety przebiegały pod naszą kontrolą. W trzeciego źle weszliśmy, bo zaczęliśmy go od 2:7, ale mozolnie odrabialiśmy straty. W końcówce dwie kontrowersyjne decyzje sędziowskie spowodowały, że nie wygraliśmy tej partii. W czwartym secie do połowy graliśmy punkt za punkt, lecz po raz kolejny w końcówce wzięło górę nasze doświadczenie, dzięki czemu wygraliśmy mecz i całą rywalizację – zaznaczył Chajec, który nie ukrywał radości z faktu, że Olimpia po raz drugi zagra w turnieju półfinałowym.

Olimpia udźwignęła rolę faworyta, co nie udało się kilku innym zespołom z województwa lubuskiego. Do kolejnego etapu rozgrywek nie awansowały chociażby Orzeł Międzyrzecz i Astra Nowa Sól, które musiały uznać wyższość znacznie niżej notowanych przeciwników. – Graliśmy ze słabszym przeciwnikiem, więc nie spoczywała na nas żadna presja, ale w bardziej wyrównanych grupach czołowe zespoły grały pod dużo większym ciśnieniem, z którym nie zawsze sobie poradziły – podkreślił Chajec, który liczy, że sulęcinianie pójdą za ciosem i wywalczą awans do rozgrywki finałowej. – Chcieliśmy grać o zwycięstwo w pierwszej grupie. Zespół był tak budowany, żeby znalazł się w turnieju półfinałowym. I to zadanie udało nam się wykonać. Na półfinały pojedziemy bogatsi o doświadczenie ubiegłorocznego turnieju, w którym część zawodników miała okazję już grać. Mam nadzieję, że zebrane doświadczenie zaowocuje tym, że zrobimy krok do przodu i znajdziemy się w turnieju finałowym – dodał trener Olimpii, która przed rywalizacją półfinałową ma w planach kilka sparingów najprawdopodobniej z Sobieskim Żagań i Chrobrym Głogów.