Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Lucerna WT: Rudol i Kujawiak zwycięscy

Lucerna WT: Rudol i Kujawiak zwycięscy

Od udanego, choć niełatwego spotkania zmagania w Lucerna World Tour rozpoczęli Maciej Rudol i Kacper Kujawiak. Polska dwójka pokonała w trzysetowym starciu duet z Austrii i w piątek zagra o pierwsze miejsce w swojej grupie.

Austriacy Winter/Horl sprawili biało-czerwonym sporo problemów, a obie pary stworzyły ciekawe i zacięte widowisko. W pierwszej odsłonie długi czas toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, a przeciwnicy wypracowali dwupunktową nadwyżkę dopiero przy stanie 8:6. Rudol i Kujawiak na przerwę techniczną schodzili z punktem straty. Austriacy jednak w połowie seta zaczęli grać skuteczniej, dzięki czemu odskoczyli na trzy oczka (15:12), ale reprezentanci naszego kraju nie odpuszczali i po kolejnych wymianach wyrównali po 16. Gonitwa za wynikiem trwała nadal, a w końcówce austriacka para prowadziła jednym punktem. Emocje stały na najwyższym poziomie, gdyż trwała walka na przewagi, a Austriacy zamknęli seta wynikiem 24:22.

Przegrana partia nie podłamała Polaków, a na boisku cały czas trwał równy pojedynek. Z czasem biało-czerwoni zaczęli budować przewagę (9:7, 10:8), ale co trochę ją tracili. To rywale tym razem gonili wynik, ale za każdym razem, gdy się zbliżali do polskiej dwójki, ta znowu odskakiwała (18:15). Największe emocje ponownie były w ostatnich chwilach odsłony. Austriacy wyrównali po 20, ale Rudol i Kujawiak wytrzymali presję i wyrównali stan meczu.

W tie-breaku od początku gra układała się lepiej dla biało-czerwonym, którzy wypracowali trzypunktową nadwyżkę (6:3) i utrzymywali ją przez dłuższy czas. Choć w decydującym momencie partii przewaga wzrosła do czterech punktów (13:9, 14:10). Wtedy do pracy wzięli się Austriacy. Prowadzenie Rudola i Kujawiaka było jednak za wysokie w tym etapie seta i to polska dwójka triumfowała w całym starciu.

Winter/Horl (AUT) – Rudol/Kujawiak (POL) 1:2
(24:22, 21:23, 13:15)