Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Zwycięstwo ŁKS-u z Legionovią, łodzianki nowym liderem

LSK: Zwycięstwo ŁKS-u z Legionovią, łodzianki nowym liderem

ŁKS Commercecon Łódź pokonał Legionovię Legionowo 3:0 i został nowym liderem w Lidze Siatkówki Kobiet. Ekipa z Legionowa jedynie w pierwszej partii spotkania postawiła wysoko poprzeczkę swoim rywalkom i w tej partii zdołała przekroczyć barierę 20 punktów. W drugim i trzecim secie była bezradne i musiała uznać wyższość swoich rywalek.

Mecz od punktowej zagrywki rozpoczęła Anna Bączyńska, w drugiej akcji w siatkę wpadła Małgorzata Jasek, ale legionowianki nie zamierzały zrażać się tego rodzaju błędami. Skazywane na porażkę przyjezdne mogły w tej fazie meczu liczyć na błędy gospodyń, w aut zaatakowały Izabela Kowalińska oraz Regiane Bidias (2:4). Podopieczne Macieja Bartodziejskiego konsekwentnie obstrzeliwały zagrywką brazylijską przyjmującą, co znacznie osłabiło potencjał na skrzydłach gospodyń. Swojej okazji do skończenia akcji nie wykorzystała Magdalena Damaske, która tym razem rozpoczęła mecz w wyjściowym składzie (10:10). Przez jakiś czas obserwowaliśmy wymianę ciosów punkt za punkt, ale gdy asem serwisowym popisała się Paulina Szpak, o czas poprosił Michał Masek (14:16). Przerwa przyniosła spodziewany efekt i wystarczyły dwie kąśliwe zagrywki Lucie Muhlsteinovej, by siatkarki ŁKS-u miały okazję do kontry. Przy stanie 21:19 dla gospodyń zobaczyliśmy na boisku kapitan Legionovii, Beatę Mielczarek. Dobrą zmianę dała także Ewelina Mikołajewska, pojawiając się na moment w polu zagrywki. Nie wystarczyło to jednak na zwycięstwo w secie, atak Bączyńskiej był o tyle mocny, co niecelny i ostatni punkt padł łupem łodzianek (25:22).

Już na początku drugiego seta łodzianki znalazły się w najbardziej „punktodajnym” ustawieniu i na skutek zagrywek swojej rozgrywającej prowadziły 5:0. Gospodynie górowały nad rywalkami doświadczeniem i znacznie lepszym przeglądem pola, bez żadnych problemów kończyła kolejne akcje Katarzyna Sielicka i było już 9:2. Pojedynczy blok Ewy Kwiatkowskiej przyniósł gospodyniom kolejne punkty, a siatkarki ŁKS-u coraz lepiej grały w tym elemencie, coraz częściej skrzydłowe decydowały się także na techniczne kiwki. Obaj trenerzy nie pozostawali bierni (16:4), na boisku pojawiły się po stronie Legionovii – Alicja Grabka oraz Aleksandra Rasińska, a w drużynie z Łodzi oglądaliśmy Dominikę Mras i Agatę Wawrzyńczyk. Legionowianki nie potrafiły znaleźć recepty na blok ekipy z miasta włókniarzy i druga odsłona zakończyła się bezapelacyjnym zwycięstwem ŁKS-u (25:7).

Po 10-minutowej przerwie znów lepiej prezentowały się łodzianki. Na lewym skrzydle przełamała się jednak Damaske, co mogło zwiastować nieco bardziej wyrównany przebieg tej partii (4:3). Kiwka w sam środek boiska Kwiatkowskiej przyniosła punkt ŁKS-owi, ale zespołowi spod Warszawy cały czas udawało się utrzymać kontakt punktowy z rywalkami (7:6). Drogę do pomarańczowego znajdowały nawet ratunkowe przebicia piłki w wykonaniu łodzianek i nie mogło pozostać bez reakcji trenera Legionovii, który przerwał grę (14:10). Legionowianki znalazły się pod ścianą, ale Alicja Wójcik i Aleksandra Rasińska miały przynieść zmianę obrazu spotkania (18:13). Rozpędzone łodzianki nie dały się jednak zaskoczyć, a autowa zagrywka środkowej ekipy gości zakończyła cały pojedynek (25:15).

MVP: Regiane Bidias

ŁKS Commercecon Łódź – Legionovia Legionowo 3:0
(25:22, 25:7, 25:15)

ŁKS: Kwiatkowska (10), Bidias (17), Sielicka (11), Muhlsteinova (4), Kowalińska (9), Efimienko-Młotkowska (8), Strasz (libero) oraz Mras (1), Wawrzyńczyk (2) i Szyjka (libero)
Legionovia: Jasek (4), Pacak (1), Damaske (6), Bączyńska (13), Alagierska (3), Szpak (2), Korabiec (libero) oraz Mielczarek, Mikołajewska, Rasińska (1), Wójcik i Grabka