Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: W meczu drużyn z dołu tabeli lepsze torunianki

LSK: W meczu drużyn z dołu tabeli lepsze torunianki

MKS Dąbrowa Górnicza nie może odbić się od dna. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha przegrały we własnej hali 1:3 z Budowlanymi Toruń i ich sytuacja w tabeli jest już bardzo zła. Była to jedenasta porażka dąbrowianek w tym sezonie.

Swój występ przeciwko Budowlanym Toruń dąbrowianki rozpoczęły od remisu 1:1, następnie przyjezdne dzięki dobrej zagrywce Izabeli Bałuckiej prowadziły 6:2. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, ich gra była czytelna i po bloku Doroty Ściurki na Aljonie Martiniuc o przerwę na żądanie poprosił trener Andrzej Stelmach (3:8). Posunięcie to na niewiele się zdało. Torunianki punktowały w ataku, skutecznie grały w obronie i po ataku Mariny Cvetanović powiększyły przewagę do siedmiu punktów (12:5). Gospodynie nie potrafiły przeciwstawić się swoim rywalkom, popełniły wiele błędów własnych, set toczył się pod wyraźne dyktando podopiecznych Mirosława Zawieracza. Po tym jak została zablokowana Patrycja Polak, na tablicy wyników widniał rezultat 22:13. W szeregach torunianek wkradło się rozluźnienie, gospodynie dzięki skutecznej grze Marty Ciesiulewicz zniwelowały nieco straty (17:23), ale na więcej nie było ich stać w tej odsłonie meczu. Punktowy blok Izabeli Bałuckiej sprawił, że Budowlane wygrały tego seta i prowadziły w meczu 1:0.

W drugiej partii spotkania na początku obie ekipy grały punkt za punkt (2:2, 5:5). Miejscowe zawodniczki po ataku Patrycji Polak oraz błędzie Marty Wójcik prowadziły 8:6, kilka chwil później sytuacja na boisku zmieniła się. Po serii zagrywek Mariny Cvetanović i błędach w przyjęciu MKS-u Budowlane prowadziły 14:8. Torunianki punktowały w bloku, dobrze spisały się: Julia Kavalenka oraz Dorota Ściurka i dzięki nim ekipa z grodu Kopernika kontrolowała boiskowe wydarzenia. Chwilowy przestój w grze Budowlanych zmusił ich trenera do przerwania gry przy stanie 16:13 dla jego ekipy. Do końca partii trwała dominacja i przewaga ekipy z Torunia, dąbrowianki w dalszym ciągu miały problemy z przyjęciem. Serią zagrywek popisała się Anna Lewandowska, w bloku punktowały Marta Wójcik oraz Izabela Bałucka i to one przyczyniły się do wygrania tego seta.

Po dziesięciominutowej przerwie obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 9:9, po czym po raz kolejny uwidoczniła się przewaga ekipy Budowlanych. Zagrywki Mariny Cvetanović po raz kolejny sprawiły wiele kłopotów dąbrowiankom i dzięki tej zawodniczce ekipa gości prowadziła 13:9. Wiele ożywienia w poczynania MKS-u wniosła rozgrywająca Agata Michalewicz, skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek, punktowała Barbora Purchartova, torunianki popełniły wiele błędów własnych i był remis 18:18. Gra obu drużyn falowała, torunianki zdołały odskoczyć MKS-owi na trzy punkty i wydawało się, że zapewnią sobie wygraną w tej partii spotkania. Ciężar gry wzięła na siebie Natalia Perlińska, siatkarka ta popisała się trudnymi zagrywkami, a ekipa gości popełniła serię błędów w ataku i przegrywała 21:23. Ostatecznie po autowym ataku Julii Kavalenki wygrana przypadła miejscowym zawodniczkom, które przedłużyły swoje nadzieje na pozostanie w meczu.

Gospodynie na początku czwartej partii prowadziły 4:2, przyjezdne szybko wyrównały stan rywalizacji na 4:4 i zaczęły dominować na boisku. Gospodynie grały czytelnie, a ich rywalki postawiły szczelny blok, przez który nie potrafiły się przebić ich rywalki i prowadziły 13:9. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha grały falami i przeplatały dobrą grę błędami własnymi. Dąbrowianki zdołały zbliżyć się na jeden punkt do Budowlanych (13:14). Przyjezdne szybko odskoczyły swoim rywalkom, a w roli głównej wystąpiła Marta Wójcik, która popisała się trudnymi zagrywkami (23:18). W ekipie MKS-u mnożyły się błędy własne, które były główną przyczyną porażki w tym secie oraz całym meczu.

MVP: Marta Wójcik

MKS Dąbrowa Górnicza – Poli Budowlani Toruń 1:3
(19:25, 14:25, 25:22, 20:25)

MKS: Maritiniuc (13), Tobiasz (2), Purchartova (10), Polak (14), Perlińska (2), Trivunović (14), Drabek (libero) oraz Baidiuk, Colik (libero), Lipska, Ciesiulewicz (3) i Michalewicz (1)
Budowlani: Ściurka (15), Lewandowska (6), Wójcik (10), Bałucka (7), Cvetanovic (15), Kavalenka (12), Nowak (libero) i Janik (7)