Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Trzy punkty Muszynianki w wyjazdowym meczu z Legionovią

LSK: Trzy punkty Muszynianki w wyjazdowym meczu z Legionovią

Podopieczne Bogdana Serwińskiego – siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna wywiozły trzy punkty z Legionowa, dzięki tej wygranej znalazły się one na szóstym miejscu w tabeli. Legionovia tylko w drugiej partii spotkania postawiła większe wymagania swoim rywalkom, w pierwszym i trzecim secie nie miała nic do powiedzenia.

Na początku meczu w szeregach gospodyń mnożyły się błędy własne. Po asie Aleksandry Wójcik grę przerwał trener Piotr Olenderek (2:7). Chociaż po czasie skutecznie zaatakowała Klaudia Alagierska, szybko kolejną serię na swoim koncie zapisały siatkarki z Muszyny. Mimo że również zawodniczki trenera Bogdana Serwińskiego nie ustrzegły się pomyłek, dystans utrzymywał się. Skuteczne zagranie Roksany Brzóski skłoniło Piotra Olenderka do wykorzystania drugiej przerwy. Niemoc jego podopiecznych trwała, legionowianki miały problem z wyprowadzeniem ataku. Gdy blok dołożyła Maja Savić na tablicy wyników pojawił się rezultat 20:8 dla przyjezdnych. Chociaż w końcówce zawodniczki z Muszyny nie ustrzegły się prostych błędów, wciąż górowały nad rywalkami. Dobrze funkcjonował muszyński blok. Pojedyncze ataki Eweliny Mikołajewskiej na niewiele się zdały. Ostatni punkt w tym secie padł po zagraniu Brzóski.

Otwarcie drugiej partii ponownie należało do przyjezdnych, po asie Savić o czas poprosił szkoleniowiec Legionovii (4:6). Tym razem interwencja trenera pomogła, w ataku raz za razem punktowały Beata Mielczarek i Paulina Szpak i gospodynie szybko odwróciły wynik a as Klaudii Alagierskiej skłonił trenera Serwińskiego do wzięcia czasu (9:7). W dalszej fazie seta gra się wyrównała. Na ataki Aleksandry Wójcik i Moniki Bociek odpowiadały Małgorzata Jasek i Magdalena Damaske. Toczyła się walka na styku (15:15). Dopiero błędy gospodyń i atak Małgorzaty Śmieszek pozwolił muszyniankom wyjść na prowadzenie, a o czas poprosił trener Olenderek (17:19). Po nim legionowianki ponownie przejęły inicjatywę, coraz pewniej ustawiały blok. Po drugiej stronie siatki w ataku nie myliła się jednak Bociek. Chociaż siatkarki z Muszyny miały piłkę setową, gospodynie obroniły ją. W grze na przewagi kropkę nad i postawiły przyjezdne.

Po dziesięciominutowej przerwie lepiej do gry wróciły siatkarki z Muszyny, podobnie jak w poprzednich setach szybko pierwszy czas wykorzystał trener Olenderek (1:5). W kolejnych akcjach mimo starań Anny Bączyńskiej przewaga rywalek utrzymywała się. Dobrze atakowała Śmieszek, dlatego przy stanie 11:6 dla drużyny z Muszyny o drugą przerwę poprosił Piotr Olenderek. W kolejnych akcjach skuteczne punktowała Aleksandra Wójcik, a dystans wzrósł do siedmiu oczek (7:14). Chociaż po atakach Alagierskiej i Rasińskiej oraz skutecznym bloku Legionovii różnica punktowa stopniała, szybko przy zagrywkach Aleksandry Wójcik Muszynianka ponownie odskoczyła (12:16, 12:22). Efektowną serię przerwał dopiero błąd zagrywającej (13:24). Chociaż w kolejnej akcji przyjezdne popełniły błąd, trzecia piłka setowa została przez nie wykorzystana i pewny triumf stał się faktem.

MVP: Aleksandra Wójcik

Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3
(15:25, 25:27, 14:25)

Legionovia: Jasek (7), Mielczarek (4), Damaske (5), Alicja Wójcik (2), Alagierska (7), Szpak (6), Korabiec (libero), oraz Pacak (1), Rasińska (3), Mikołajewska (2), Bączyńska (2), Grabka i Adamek (libero)
Muszynianka: Brzóska (4), Śmieszek (10), Savić (14), Aleksandra Wójcik (14), Radenković, Bociek (11), Medyńska (libero) i Karakaszewa (3)