Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Proxima pokonała bezradne dąbrowianki

LSK: Proxima pokonała bezradne dąbrowianki

Siatkarki Trefla Proximy Kraków wygraną zakończyły pierwszą część rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Krakowianki we własnej hali pokonały 3:0 najsłabszy zespół w lidze, MKS Dąbrowa Górnicza, rozbijając rywala w drugiej partii do 10. Po przerwie w secie trzecim dąbrowianki niemal cały czas prowadziły, ale przegrały końcówkę i do domu ponownie wrócą z pustymi rękoma.

Już na początku spotkania za sprawą sióstr Łukasik miejscowe wypracowały sobie trzypunktowe prowadzenie. Trudna zagrywka krakowianek sprawiała problemy ich rywalkom, co przekładało się na atak. Dwukrotnie wykorzystany kontratak przez Darię Paszek zmusił trenera Andrzeja Stelmacha do wzięcia czasu (8:3). Na niewiele się to zdało, gdyż seria gospodyń trwała nadal. Dąbrowianki w ataku wstrzymywały rękę i czytelnie plasowały posyłane do nich piłki. Problemów ze skutecznością nie miała natomiast Martyna Łukasik i gdy u miejscowych pojawił się chwilowy przestój, mocnym atakiem z prawego skrzydła zdobyła punkt (13:9). Siatkarki MKS-u zebrały się jednak do odrabiania sześciopunktowej straty, a sygnał do tego dała Barbora Purchartova, która najpierw ustawiła szczelny blok, a w kolejnej akcji zdobyła punkt z obejścia (18:15). Różnica punktowa zmalała do 2 „oczek”, jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego włączyły wyższy bieg i ponownie wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Drugą piłkę setową wykorzystała Daria Paszek i zawodniczki Trefla Proximy zasłużenie wygrały pierwszą partię.

Słabe przyjęcie obu zespołów lepiej w ataku wykorzystały krakowianki, co w dużej mierze było zasługą Martyny Łukasik, która w pierwszym secie zdobyła aż osiem punktów. Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. W boisko nie trafiła Sanja Trivunović, w siatkę zaatakowała Patrycja Polak i miejscowe objęły prowadzenie 8:3. Czytanie gry obu rozgrywających MKS-u nie sprawiało miejscowym żadnych problemów, dzięki czemu ustawiały one szczelny blok albo grały wyblokiem. Pojedyncze dobre akcje dąbrowianki przeplatały z fatalnymi. Gospodynie jednak nie zamierzały zwalniać. „Czapy” Eweliny Brzezińskiej na Aljonie Martiniuc, a kilka akcji później na Barborze Purchartovej spowodowały, że kibice zaczęli się zastanawiać, czy przyjezdne wyjdą z „dychy” (18:8). Było to możliwe tylko dzięki autowej zagrywce Eweliny Brzezińskiej, gdyż ilość błędów własnych popełnionych przez siatkarki z Zagłębia nie stworzyła im takiej możliwości.

Dąbrowianki miały w swojej grze do poprawy wszystko łącznie z motywacją, gdyż w drugim secie przestały w ogóle wierzyć, że są w stanie cokolwiek ugrać w Krakowie. Trzecia partia jako jedyna rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Dobra zagrywka najpierw Aljony Martiniuc, a potem Patrycji Polak pozwoliła po raz pierwszy w tym spotkaniu wyjść przyjezdnym na wysokie czteropunktowe prowadzenie. W ataku ciężar gry wzięła na siebie Sanja Trivunović, która na lewym skrzydle bezlitośnie obijała ręce rywalek (6:10). Miejscowe odrobiły trzy punkty przy zagrywce Eweliny Brzezińskiej i wszystko wskazywało, że zwycięzcę tego seta wyłoni zacięta końcówka. Tak się jednak nie stało. Atak po antence Aljony Martiniuc dał gospodyniom prowadzenie 20:19. Serii czterech punktów zdobytych pod rząd przez miejscowe nie potrafiły przerwać siatkarki MKS-u, dlatego trener Andrzej Stelmach poprosił o przerwę. Z zagrywką Aleksandry Szymańskiej nie poradziła sobie Kinga Drabek i wygranie seta niebezpiecznie oddalało się od dąbrowianek. Spotkanie zakończył błąd podwójnego odbicia popełniony przez Ewelinę Tobiasz, dzięki czemu krakowianki odniosły pierwsze zwycięstwo w hali na Suchych Stawach.

MVP: Martyna Łukasik

Trefl Proxima Kraków – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:20, 25:10, 25:20)

Proxima: Talas (3), Clement (1), Paszek (4), Łukasik J. (8), Brzezińska (9), Łukasik M. (24), Kulig (libero) oraz Szymańska (1)
MKS: Martiniuc (11), Tobiasz (2), Purchartova (5), Polak (6), Perlińska (1), Trivunović (10), Drabek (libero) oraz Lipska, Ciesiulewicz i Michalewicz