Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pierwszy komplet punktów BKS-u

LSK: Pierwszy komplet punktów BKS-u

Siatkarki z Podbeskidzia wygrały swój drugi mecz w tym sezonie, ale po raz pierwszy zgarnęły komplet punktów. BKS Bielsko-Biała bez straty seta wygrał na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza, który nadal ma w swoim dorobku zaledwie 4 punkty w tabeli.

Początek spotkania w wykonaniu przyjezdnych był nerwowy, dzięki czemu dąbrowianki szybko odskoczyły na trzy punkty. Przewagę tę po skutecznym ataku z lewego skrzydła Sanji Trivunović udało się jeszcze powiększyć (10:6). Bielskie lewoskrzydłowe miały problem z kończeniem swoich ataków, dzięki czemu Marlena Pleśnierowicz musiała przenieść ciężar ataku na swoje środkowe. To głównie one wspierane przez Katarzynę Konieczną doprowadziły do wyrównania. Blok Aleksandry Jagieło na Barborze Purchartovej dał prowadzenie bielszczankom (15:14). Kolejne akcje to festiwal bloków obu drużyn. Szczególnie aktywny w tym elemencie był duet Aleksandra Sikorska-Ewelina Tobiasz, który aż czterokrotnie skutecznie wykonał ten element. Kiedy wprowadzona na zagrywkę Marta Ciesiulewicz zaserwowała asa serwisowego, wydawało się, że partia ta rozstrzygnie się na korzyść gospodyń (23:21). Jednak kolejne cztery punkty zdobyły podopieczne Tore Aleksandersena i to one wygrały pierwszego seta do 23.

Drugą partię podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczęły siatkarki MKS-u. Jednak trudny serwis Emilii Muchy pozwolił przyjezdnym nie tylko szybko doprowadzić do remisu, ale i wyjść na prowadzenie. To po jej serwisie Dominika Sobolska dwukrotnie nie miała problemów ze skończeniem przechodzących piłek, co zmusiło Magdalenę Śliwę do poproszenia o przerwę (6:10). Jak to w kobiecej siatkówce bywa, czteropunktowe prowadzenie można szybko zyskać, jak i stracić. Dwa błędy w ataku doświadczonej Aleksandry Jagieło, wykorzystana kontra przez Patrycję Polak i na tablicy wyników widniał remis po 11. Jednak kolejne cztery punkty zdobyły ponownie siatkarki z Bielska-Białej. Prowadzenia tego nie tylko nie straciły, ale jeszcze je powiększyły za sprawą bloku Dominiki Sobolskiej na Aleksandrze Lipskiej oraz wykorzystanego kontrataku z lewego skrzydła przez Aleksandrę Jagieło (16:22). Seta zakończył błąd dotknięcia siatki przez gospodynie, które przegrały tę partię do 17.

W czasie 10-minutowej przerwy miejscowe miały nad czym myśleć. Bielszczanki bowiem po dwóch setach były lepsze w każdym elemencie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dobra gra blokiem obu drużyn. Na parkiecie pozostała wprowadzona w drugiej partii Aleksandra Lipska. Trzecia partia od początku to gra punkt za punkt. Dopiero przy stanie 10:8 po niedokładnym przyjęciu zagrywki Aleksandry Sikorskiej przez Aleksandrę Jagieło dąbrowianki wypracowały sobie przewagę. Jednak dwa błędy popełnione w kolejnych akcjach szybko ją zniwelowały. Ciężar gry wzięła na siebie Aleksandra Jagieło, która do skończonych dwóch ataków dołożyła jeszcze asa serwisowego (17:15). Nieprzyjemna zagrywka Eweliny Tobiasz dała bezpośrednio punkt z zagrywki miejscowym, co zapowiadało wyrównaną końcówkę. Bielszczanki jednak na to nie pozwoliły. Skuteczny podwójny blok na Patrycji Polak oraz atak Emilii Muchy po dłoniach miejscowych dał siatkarkom BKS-u czteropunktową przewagę. Mecz zakończył atak z prawego skrzydła Katarzyny Koniecznej, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Bielszczanki całkowicie zasłużenie wygrały do 20.

MVP: Katarzyna Konieczna

MKS Dąbrowa Górnicza – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3
(23:25, 17:25, 20:25)

MKS: Martiniuc (4), Tobiasz (5), Purchartova (1), Polak (13), Trivunović (7), Sikorska (7), Drabek (libero) oraz Baidiuk, Lipska (6), Ciesiulewicz (1) i Colik (libero)
BKS: Jagieło (10), Konieczna (17), Pleśnierowicz (1), Grant (10), Sobolska (11), Mucha (9), Lemańczyk (libero) oraz Nowicka i Świrad