Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pierwsze zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz

LSK: Pierwsze zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz udanie zakończyły pierwszy mecz przed własną publicznością w tegorocznej Lidze Siatkówki Kobiet. Podopieczne Piotra Makowskiego wygrały 3:1 z drużyną z Wrocławia. Najlepszą zawodniczką tego pojedynku została wybrana Natalia Misiuna.

Pierwsze akcje pojedynku w Bydgoszczy kończyły się błędami. Początek meczu był wyrównany. Dopiero z czasem za sprawą ataków Natalii Misiuny i Moniki Fedusio bydgoszczanki zaczęły budować przewagę (12:9). Gospodynie nie zdołały utrzymać prowadzenia. Zagranie Natalii Murek i blok wrocławianek doprowadziły do remisu (12:12). Kolejne ataki Sandry Szczygioł i celne zagrywki Marty Ziółkowskiej pozwoliły siatkarkom Pałacu na nowo odskoczyć rywalkom, a o czas poprosił trener Marek Solarewicz (15:12). Gdy ataku nie skończyła Julia Szczurowska, kolejny raz grę przerwał szkoleniowiec przyjezdnych. Serię gospodyń przerwała dopiero atakiem Tamara Gałucha (13:18). Chociaż przyjezdne starały się jeszcze odrobić straty, to bydgoszczanki rządziły na boisku. Wrocławianki miały problemy z zatrzymaniem ataków rywalek. Zagranie Fedusio przypieczętowało zwycięstwo gospodyń (25:16).

Otwarcie drugiego seta toczyło się punkt za punkt. As Valerie Nichol i potrójny blok wrocławianek skłonił trenera Piotra Makowskiego do wzięcia czasu (9:6). Po przerwie skutecznie zaatakowała Natalia Misiuna. W zespole z Wrocławia prym wiodła Szczurowska, jednak bydgoszczanki nie odpuszczały (11:8). Mimo starań to przyjezdne utrzymywały się na prowadzeniu, celnie atakowała Ilona Gierak (16:12). Dopiero Ewelina Krzywicka dała impuls gospodyniom do odrabiania strat, interweniować musiał Marek Solarewicz (15:16). Serię przerwała Julia Szczurowska. Bydgoszczanki poczuły jednak wiatr w żaglach i po ataku Katarzyny Wenerskiej oraz zagraniu Misiuny odwróciły wynik (18:17). Po chwili dwa asy Gierak ponownie wyprowadziły siatkarki z Wrocławia na prowadzenie, a o kolejny czas poprosił trener Makowski (20:18). Przez własne błędy przyjezdne straciły przewagę. W zaciętej końcówce obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek. Dobra postawa na siatce Misiuny pozwoliła ostatecznie triumfować Pałacowi (26:24).

Z wysokiego C po dziesięciominutowej przerwie do gry wróciły wrocławianki (4:1). Gospodynie szybko za sprawą celnych ataków złapały kontakt punktowy z rywalkami (4:5). Seria błędów przyjezdnych sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis (8:8). Rozpoczęła się wyrównana walka. Skutecznie atakowała Murek, po drugiej stronie punktowały Misiuna i Szczygioł. Gdy w końcówce na dwupunktowe prowadzenie wyszły przyjezdne, o czas poprosił trener Makowski (22:20). Chociaż po przerwie skutecznie zaatakowała Ziółkowska, był to ostatni punkt, jaki zdołały zdobyć w tej odsłonie gospodynie. Blok na Szczygioł i atak po bloku Szczurowskiej dały zwycięstwo siatkarkom Impelu.

Na początku czwartej odsłony również nie brakowało błędów, co ułatwiło gospodyniom budowanie prowadzenia (7:3). Wrocławianki wciąż miały problem z uspokojeniem swojej gry, przez co dystans powiększał się. Kolejne interwencje trenera Solarewicza na niewiele się zdały (4:11). Dobrze funkcjonował blok drużyny z Bydgoszczy, skutecznie atakowała Misiuna. Dopiero atak po bloku Tamary Gałuchy i błąd gospodyń w przyjęciu pozwoliły wrocławiankom zdobyć dziesiąty punkt (10:22). Gdy Krzywicka posłała piłkę w aut, interweniował trener Makowski. Chociaż przyjezdne starały poderwać się do walki, przewaga była bardzo wyraźna. Brak przyjęcia zagrywki Pauliny Świder dał serię piłek meczowych bydgoszczankom, a Krzywicka atakiem przez blok zapewniła Pałacowi zwycięstwo (24:14, 25:16).

MVP: Natalia Misiuna

Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław 3:1
(25:16, 26:24, 21:25, 25:16)

Pałac: Ziółkowska (8), Misiuna (14), Mazurek (1), Krzywicka (17), Fedusio (6), Szczygioł (18), Nickowska (libero) oraz Jagła (libero), Wenerska (1), Kuligowska (3), Świder (1) i Różyńska (1)
Impel: Nichol (3), Szczurowska (13), Murek (13), Gałucha (5), Łozowska (3), Chonacka (10), Stenzel (libero) oraz Wawrzyniak (2), Wołodko, Trojan (4) i Gierak (9)