Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pięciosetowy bój we Wrocławiu dla Trefla Proximy

LSK: Pięciosetowy bój we Wrocławiu dla Trefla Proximy

Niezwykle zacięty przebieg miał mecz pomiędzy zespołami Impelu Wrocław i Trefla Proximy Kraków. Krakowianki dwukrotnie w tym meczu obejmowały prowadzenie, ale gospodynie dwukrotnie wyrównywały, a każdy z setów był niezwykle zacięty. Ostatecznie w tie-breaku minimalnie lepsze okazały się podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego i to one wywiozły z Wrocławia dwa punkty.

Mecz skutecznym blokiem otworzyła Justyna Łukasik, która też chwilę później zaatakowała w kontrze. Paszek dołożyła do tego kolejny blok i krakowianki odskoczyły na 3:0. Impel dość szybko odpowiedział dwoma blokami i kontrą Natalii Murek, odbierając rywalkom prowadzenie (5:3). Przy jej zagrywce kolejne punkty powędrowały na konto wrocławianek. Mimo że te nie ominęły błędów w ataku, wynik był korzystniejszy dla ekipy trenera Marka Solarewicza. Po asie serwisowym Nichol o przerwę poprosił trener drużyny gości, ale nic to nie dało, kolejne akcje wygrywały miejscowe (14:8). Przewaga miejscowych wzrosła jeszcze do pięciu oczek, ale krakowski zespół nie odpuszczał – Justyna Łukasik zagrała blokiem, a kontrę skończyła Paszek. Następnie kilka błędów Impelu również miało wpływ na malejącą różnicę punktową. Po nieudanym ataku Igi Chojnackiej było już tylko 19:17 dla Impelu. Gałucha zdołała zdobyć jeszcze punkt atakiem (20:17) i od tego momentu na boisku istniał już tylko zespół z Krakowa. Trefl Proxima nie pozwolił przeciwniczkom zdobyć do końca tej odsłony już nawet punktu, Paszek szalała w polu zagrywki, a jej zespół raz po raz kończył kontry. Dokładając też dwa punkty blokiem i po ośmiu wygranych z rzędu akcjach triumfował w partii otwarcia.

Drugą odsłonę otworzyły dwa skuteczne ataki Murek, wrocławianki jednak często się też myliły, wynikiem czego był remis po 3. Skuteczna w bloku i ataku Martyna Łukasik oraz kolejne błędy miejscowych sprawiły, że Trefl Proxima odskoczył na 7:4. Szkoleniowiec Impelu poprosił wtedy o czas, a uwagi skierowane do zespołu pomogły – udane ataki i blok wrocławskich siatkarek zminimalizowały straty. Obie drużyna od początku seta bardzo skutecznie i tymi dwoma elementami w niemal równej mierze zdobywały punkty. Gdy dwa błędy w ataku popełniła Martyna Łukasik, sytuacja zaczęła zmieniać się na korzyść ekipy gospodarzy. Kiedy błąd rozegrania odgwizdano Zsuzsannie Talas, Impel prowadził już 14:10. Od tego momentu jej zespół wziął się jednak mocno do pracy, wykorzystując nieskończone akcje rywalek. Najmocniej w ataku eksploatowana była Martyna Łukasik, która zdobyła kilka ważnych punktów. Impel stracił dużą część prowadzenia i pewność siebie (15:14). Gdy Brzezińska dołożyła punkt zagrywką, to krakowski zespół był na prowadzeniu 16:15. Błędy ekipy gości, a także blok Nichol szybko jednak zmieniły bieg seta i to miejscowe wyraźnie prowadziły (21:17). Nichol w końcówce dołożyła kolejny udany blok, ale Impel nie wygrał szybko w secie. Jeszcze w samej końcówce szkoleniowiec wrocławianek przerwał grę, gdyż rywalki niebezpiecznie się zbliżyły. Po nim było jeszcze ciekawiej, gdyż w ataku punktowała Martyna Łukasik, a w bloku Brzezińska (24:23). Finalnie, w kolejnej akcji, atak Łozowskiej zakończył seta zwycięstwem miejscowych.

W pierwszych akcjach punkty zdobywał jedynie Impel, ale te wędrowały nie tylko na jego konto, ale także na konto rywalek. Gdy akcje zaczęła kończyć Martyna Łukasik, krakowianki zaczęły też budować prowadzenie (6:3). Murek jednak nie dawała za wygraną i po jej trzech akcjach w ataku miejscowe przejęły przewagę 9:8. Młodość rządziła wśród wrocławianek, gdyż kolejny punkt Murek oraz kontra Julii Szczurowskiej zwiększyły dystans. Wtedy obudziła się Martyna Łukasik. Jej dwa ataki oraz uderzenie Paszek wyrównały po 12. Trefl Proxima pozwolił jeszcze rywalkom na chwilę wyrównanej gry, a następnie po kolejnych punktach Martyny Łukasik oraz kontrze Brzezińskiej odskoczył na 17:14. Wrocławiankom ciężko było skończyć akcję, ale gdy tylko im się to udało, mogły też liczyć na pomyłki przeciwniczek. Krakowianki nie ustrzegły się błędów i same doprowadziły do remisu 18:18. Gdy błąd w ataku zapisała na swoim koncie główna armata krakowskiej drużyny – Martyna Łukasik, na prowadzeniu były miejscowe (20:19). Długo go jednak nie utrzymały, gdyż kontra Martyna Łukasik dała krakowiankom minimalną nadwyżkę (23:22). To do niej również należała końcówka seta, choć ostatni punkt zdobyła w nim Ewelina Brzezińska.

Wrocławianki po bloku Igi Chojnackiej prowadziły w czwartej odsłonie 4:1, ale nie utrzymały takiego dystansu przez długi czas. Drużyna gości po akcjach Justyny Łukasik i Paszek wyrównała po 5, a kolejne dwa błędy w ataku miejscowych dały prowadzenie krakowiankom (7:6). Chojnacka w kolejnych wymianach po raz kolejny punktowała blokiem, a w połowie partii oba zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Odrobinę lepiej spisywały się wtedy podopieczne trenera Solarewicza, prowadząc 16:14. Było tak do momentu, gdy do głosu nie doszła Justyna Łukasik. Zawodniczka ta punktowała raz po raz i jej zespół objął prowadzenie. W samej końcówce w bloku świetnie zagrała Trojan, co sprawiło, że Impel przejął inicjatywę i zakończył partię wygraną.

Zmagania w secie decydującym otworzyła zacięta gra w ataku obu ekip. Większa precyzja w wykonaniu tego elementu leżała po stronie krakowskiej, która po błędzie Szczurowskiej prowadziła 7:4. Straty z pola zagrywki odrobiły jednak Chojnacka i Nichol (8:8). Gra rozpoczęła się więc od nowa, ale wystarczyła tylko chwila, by kolejne punkty do prowadzenia zdobyły przyjezdne – po bloku Szymańskiej było 11:9 dla nich. Impel ponownie doprowadził do remisu, dzięki solidnej grze w ataku, ale końcówka należała do Martyny Łukasik i spółki. Trefl Proxima wyjechał z Wrocławia z cennymi dwoma punktami.

MVP: Justyna Łukasik

Impel Wrocław – Trefl Proxima Kraków 2:3
(20:25, 25:23, 24:26, 26:24, 13:15)

Impel: Nichol (8), Szczurowska (16), Murek (21), Gałucha (13), Łozowska (12), Chojnacka (13), Stenzel (libero) oraz Wołodko i Trojan (2)
Proxima: Talas (1), Clement (1), Paszek (17), Łukasik J. (14), Brzezińska (14), Łukasik M. (32), Kulig (libero) oraz Budzoń (1) i Szymańska (1)