Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewny triumf bielszczanek nad Pałacem Bydgoszcz

LSK: Pewny triumf bielszczanek nad Pałacem Bydgoszcz

Siatkarki BKS-u PROFI-CREDIT Bielsko-Biała nie miały większych problemów z pokonaniem Pałacu Bydgoszcz. Przyjezdne jedynie w drugiej partii prowadziły kilkoma punktami, jednak nie utrzymały swojego rytmu gry i oddały rywalkom inicjatywę. Bielszczanki nie zmarnowały takiego prezentu i do tabeli dopisały kolejne trzy punkty.

Kontuzja Marleny Pleśnierowicz okazała się być groźniejszą, niż przypuszczano, dlatego grą bielszczanek kierowała Julia Nowicka. Zawodniczka ta od pierwszej piłki starała się uruchamiać wszystkie strefy boiska, ale siatkarki BKS-u miały problemy z kończeniem akcji. Dopiero seria zepsutych zagrywek oraz ataki po antence najpierw Eweliny Krzywickiej, a chwilę później Jagody Materni pozwoliły gospodyniom wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Przewagę tę powiększyły w kolejnych akcjach, ustawiając dwa skuteczne bloki (13:9). Dodatkowo trudny serwis Katarzyny Koniecznej sprawiał problemy w przyjęciu podopiecznym Piotra Makowskiego i miejscowe spokojnie zmierzały do objęcia prowadzenia w spotkaniu (18:13). Wprawdzie siatkarkom z Podbeskidzia przydarzył się krótki przestój przy zagrywce Kingi Różyńskiej, ale pozostał on bez wpływu na rozstrzygnięcie w tej partii. Seta zakończyła „czapa” Nii Grant, która była szóstym skutecznym blokiem ustawionym przez gospodynie.

Od minimalnego dwupunktowego prowadzenia za sprawą skutecznych ataków Katarzyny Koniecznej oraz Aleksandry Jagieło drugą odsłonę meczu rozpoczęły miejscowe. Przewagi tej nie potrafiły jednak utrzymać. Błąd w ataku Nii Grant, „czapa” na Katarzynie Koniecznej oraz wykorzystany kontratak przez Monikę Fedusio zmusiły trenera Tore Aleksandersena do wzięcia czasu (6:9). Przerwa ta przyniosła spodziewany efekt, gdyż bydgoszczanki w środkowej fazie seta stanęły. Gospodynie nie miały żadnych problemów z odczytaniem zamiarów Magdaleny Mazurek i raz za razem blokowały siatkarki Pałacu (15:11). To głównie ten element oraz wyższa skuteczność w ataku przesądziły, że miejscowe z każdą akcją powiększały swoją zdobycz punktową, która w pewnym momencie wynosiła aż osiem „oczek”. Jednak siatkarki BKS-u chyba za szybko uwierzyły, że „samo się wygra”, a dwie skończone akcje z obejścia przez Natalię Misiunę spowodowały, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 21:17. Seta wygranego przez bielszczanki do 19 zakończyła „czapa” Emilii Muchy.

Stosunek bloków zdobytych przez oba zespoły wynosił 11:3 na korzyść miejscowych. W decydujących momentach siatkarki z Podbeskidzia ustawiały szczelny mur, przez który przyjezdne nie mogły się przebić i w taki sposób odskakiwały od swoich rywalek. Początek trzeciego seta nie wskazywał, że coś się zmieni. Blok Dominiki Sobolskiej na Joannie Kuligowskiej, punktowa zagrywka Emilii Muchy oraz wykorzystany kontratak przez Aleksandrę Jagieło pozwoliły im uciec na trzy punkty. Nawet jak przyjezdnym udało się odrobić „oczko” bądź dwa, od razu siatkarki BKS-u przyspieszały i powracały na wysokie prowadzenie. Dodatkowo sporo błędów własnych popełnianych w ataku nie ułatwiał bydgoszczankom skutecznego pościgu (16:11). Trener Piotr Makowski próbował szukać optymalnego składu, jednak prowadzona przez niego drużyna w każdym elemencie była słabsza od gospodyń. Pojedynczy blok Pauliny Świder na Katarzynie Koniecznej dawał jeszcze odrobinę nadziei na doprowadzenie do czwartego seta, ale bezpośredni atak w aut Jagody Materni zakończył to spotkanie.

MVP: Dominika Sobolska

BKS PROFI-CREDIT Bielsko-Biała – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:20, 25:19, 25:19)

BKS: Konieczna (17), Mucha (13), Jagieło (10), Sobolska (8), Grant (8), Nowicka (1), Lemańczyk (libero) oraz Moskwa (1)
Pałac: Fojucik (9), Maternia (8), Misiuna (8), Różyńska (5), Krzywicka (2), Mazurek, Jagła (libero) oraz Fedusio (4), Świder (3), Kuligowska (2)