Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewne zwycięstwo Legionovii z Treflem Proximą

LSK: Pewne zwycięstwo Legionovii z Treflem Proximą

W meczu zamykającym ósmą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet Legionovia Legionowo pokonała Trefla Proximę Kraków bez straty seta. Jedynie pierwsza partia spotkania była wyrównana. Legionowianki wygrały ją bowiem dopiero po grze na przewagi. W pozostałych triumfowały do 18 i 16. Tym samym ekipa Legionovii zapisała na swoim koncie drugie zwycięstwo w sezonie.

Jak ważny był to mecz dla obu drużyn, przekonać się można było po spojrzeniu w tabelę Ligi Siatkówki Kobiet. Gospodynie po siedmiu rozegranych kolejkach zajmowały w niej ostatnie miejsce, a tylko trzy pozycje wyżej plasowały się krakowianki. Pierwszy raz drużynę z Legionowa prowadził trener Piotr Olenderek, który zastąpił na stanowisku Macieja Bartodziejskiego.

Dobra zagrywka Justyny Łukasik pozwoliła siatkarkom Trefla już na początku spotkania ustawić dwa szczelne bloki oraz skończyć dwa kontrataki. Kiedy Daria Paszek na pojedynczym bloku zatrzymała Beatę Mielczarek, przyjezdne prowadziły już 8:2. Przewagę tę stopniowo powiększały. Krótka trzypunktowa seria straconych punktów przydarzyła się podopiecznym Alessandro Chiappiniego przy stanie 5:12, kiedy kontratak wykorzystała Magdalena Damaske oraz na lewym skrzydle została zablokowana Ewelina Brzezińska. Kiedy wydawało się, że krakowianki spokojnie wygrają seta, na zagrywce pojawiła się Paulina Szpak, której zagrywki siały spustoszenie po drugiej stronie siatki. To, co wydawało się niemożliwe, nastąpiło. Trzy zdobyte z rzędu punkty przez Małgorzatę Jasek pozwoliły zespołowi Legionovii wyjść na prowadzenie 22:20 i zapowiadały ciekawą końcówkę. Nerwowość, jaka pojawiła się w zespole spod Wawelu, spowodowała, że siatkarki z Krakowa całkowicie się zacięły. Seta granego na przewagi wygrały podopieczne Piotra Olenderka po autowym ataku Kingi Hatali (27:25).

Po przedziwnej pierwszej partii drugiego seta lepiej rozpoczęły siatkarki Legionovii. Po nieporozumieniu Zsuzsanny Tálas ze swoją środkową miejscowe prowadziły już trzema punktami (9:6). Przewagę tę wypracowały sobie głównie za pomocą dobrej zagrywki, z którą przyjezdne miały ogromne problemy. Po kolejnym asie serwisowym Beaty Mielczarek oraz skończonej drugiej piłce przez Paulinę Szpak powiększyły ją nawet do pięciu punktów. Podopieczne Piotra Olenderka nie zamierzały doprowadzić do powtórki z pierwszego seta. Kiedy Klaudia Alagierska „zgasiła” przechodzącą piłkę, a w następnej akcji Paulina Szpak postawiła szczelny blok, stało się jasne, że scenariusz ten się nie powtórzy. Seta zakończył autowy atak Eweliny Brzezińskiej i dość nieoczekiwanie gospodynie prowadziły 2:0.

Zmiana trenera w Legionowie z pewnością dała spodziewany rezultat. Legionowianki grały znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach i mogły realnie myśleć o drugim w tym sezonie zwycięstwie. Gra krakowianek natomiast po roztrwonieniu przewagi w pierwszym secie całkowicie się załamała. O tym, że będzie to krótkie spotkanie, świadczyły już pierwsze piłki trzeciej partii. Dwa błędy wprowadzonej Martyny Łukasik spowodowały, że zespół beniaminka musiał od początku gonić swoje rywalki (5:0). U siatkarek Trefla Proximy nie działał żaden siatkarski element. Trener Alessandro Chiappini rotował składem, niemniej żadna z zawodniczek nie potrafiła pociągnąć swojego zespołu do lepszej gry. Kiedy Ewelina Brzezińska nie zahaczyła piłką o palce swoich rywalek, dystans dzielący oba zespoły wzrósł do ośmiu punktów (13:5). Gospodynie grały równo, a Paulina Szpak wykorzystywała wszystkie swoje koleżanki, które kończyły posyłane do nich piłki. Zryw przyjezdnych w końcówce meczu pozwolił tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Skuteczny atak z lewego skrzydła Małgorzaty Jasek zakończył ten pojedynek.

MVP: Małgorzata Jasek

Legionovia Legionowo – Trefl Proxima Kraków 3:0
(27:25, 25:18, 25:16)

Legionovia: Jasek (13), Mielczarek (9), Damaske (12), Wójcik (7),  Alagierska (9), Szpak (5), Korabiec (libero)
Trefl: Talas (5), Clement (6), Paszek (17), Łukasik (8), Brzezińska (2), Hatala (5), Kulig (libero) oraz Słonecka, Woźniak, Budzoń (1), Łukasik (4) i Wysokińska (libero)