Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewne trzy punkty wicemistrzyń Polski

LSK: Pewne trzy punkty wicemistrzyń Polski

Siatkarki Budowlanych Łódź nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa w 10. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczni trenera Błażeja Krzyształowicza pokonały pewnie w Atlas Arenie Pałac Bydgoszcz, inkasując kolejne trzy punkty. Wicemistrzynie Polski awansowały na 2. miejsce w tabeli i pozostaną na nim przynajmniej do jutra.

Wicemistrzynie Polski, które były w tym meczu zdecydowanym faworytem, lepiej rozpoczęły to spotkanie. Po skutecznej zagrywce Kai Grobelnej trener Piotr Makowski poprosił o przerwę już przy stanie 6:3 dla gospodyń. Łodzianki miały przewagę w ataku, skutecznie zbijały Hana Cutura i Grobelna i po ataku tej ostatniej Budowlani prowadzili 14:9. Bydgoszczanki rzuciły się do odrabiania strat, stawiając szczelny blok i dzięki serii pięciu punktów doprowadziły do wyrównania. Po dwóch błędach gospodyń pałacanki wyszły nawet na prowadzenie 18:17, ale szybko je straciły i przy stanie 21:19 dla rywalek grę przerwał ponownie trener Makowski. W końcówce skuteczne ataki Grobelnej i Cutury dały gospodyniom wygraną 25:22.

Drugiego seta drużyna Budowlanych rozpoczęła od mocnego uderzenia, zmuszając trenera rywalek do poproszenia o przerwę przy stanie 6:1. Po chwili kolejny punkt zdobyła Martyna Grajber, która bardzo dobrze radziła sobie w tym spotkaniu w przyjęciu zagrywki. Trener Piotr Makowski drugą przerwę wykorzystał przy stanie 3:12, ale niewiele mógł zmienić w grze swoich podopiecznych. Łodzianki dominowały na siatce i przede wszystkim popełniały mniej błędów. Po kolejnym ataku Kai Grobelnej miały już dziesięć punktów przewagi (18:8) i trener Błażej Krzyształowicz wprowadził na boisko Adriannę Muszyńską i Julię Piotrowską. W końcówce Pałac odrobił jeszcze kilka punktów, ale po dwóch zepsutych atakach przegrał drugiego seta wysoko do 16.

W miarę wyrównana gra w trzecim secie trwała do stanu 4:4, potem łodzianki zdobyły cztery punkty z rzędu, uciekając rywalkom. Dobrze radziła sobie w bloku i w ataku Agnieszka Kąkolewska, na boisku pokazała się również Julia Twardowska, a prowadzenie Budowlanych cały czas rosło (15:7). W końcówce bydgoszczanki znów zaczęły odrabiać straty, ale było o wiele za późno. Dwie ostatnie piłki atakami skończyła Twardowska i gospodynie pewnie wygrały 25:19 i całe spotkanie 3:0.

MVP: Martyna Grajber

Grot Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:22, 25:16, 25:19)

Budowlani: Cutura (11), Polańska (9), Kąkolewska (12), Grobelna (16), Vincourova, Grajber (5), Witkowska (libero) oraz Piotrowska (1), Twardowska (4), Muszyńska (1) i Kędziora
Pałac: Misiuna (5), Mazurek, Kuligowska (14), Różyńska (1), Fedusio (5), Szczygioł (5), Jagła (libero) oraz Nickowska (libero), Wenerska, Maternia (4), Świder (4) i Fojucik (5)