Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewna wygrana ŁKS-u

LSK: Pewna wygrana ŁKS-u

Siatkarki ŁKS-u Łódź dość pewnie pokonały niżej notowany Pałac Bydgoszcz. Przyjezdne znad Brdy wyrównaną walkę z łodziankami prowadziły jedynie w drugiej odsłonie, ale nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Podopieczne Michała Maska w pierwszej i trzeciej partii wyraźnie nadawały ton boiskowym wydarzeniom, choć w ostatniej części meczu prawie dały się dogonić rywalkom. Ostatecznie jednak spotkanie przed własną publicznością zakończyły z kompletem punktów.

Mecz w Atlas Arenie asem serwisowym otworzyła Monika Fedusio, w kolejnej akcji udanie akcję na lewym skrzydle wykończyła Joanna Kuligowska (2:0). Łodzianki szybko jednak się pozbierały, po błędzie Jagody Materni dwie kolejne kontry bezbłędnie zamieniła na punkt Izabela Kowalińska (7:4) i o czas poprosił trener Piotr Makowski. Błędy własne popełniane przez ekipę gości skłoniły szkoleniowca bydgoszczanek do zmian, Monikę Fedusio zastąpiła Ewelina Krzywicka (4:10). Siatkarki ŁKS-u pewnie budowały coraz wyższą przewagę, nie myliła się Kwiatkowska, a rywalki nie mogły przebić się przez blok gospodyń (18:7). Pierwszego seta efektownie zakończyła Regine Bidias, w akcji której Lucy Muhlsteinova przeciągnęła piłkę przez całą długość boiska (25:11).

W drugiej partii do stanu 5:2 można było chwalić zarówno przyjęcie bydgoszczanek, jak i zagrywkę Materni, która wyrządziła łodziankom sporo szkód. Później jednak proste błędy w odbiorze zagrywki przeszkodziły siatkarkom Pałacu w utrzymaniu ciągłości gry. Bardzo dobrze w obronie spisywała się młoda Monika Jagła, ale błędy dotknięcia siatki czy uderzenie w antenkę błyskawicznie znalazły przełożenie na wynik (8:7). Trochę spokoju wprowadziła do gry Krzywicka, a wiceliderki tabeli jakby „przespały” ten fragment seta. Po autowym ataku Bidias był remis po 16. Z większą swobodą atakowała też Fedusio, ale Magdalena Mazurek postanowiła uruchomić swoją środkową. Paulina Świder dwukrotnie została podbita i to łodzianki miały piłki setowe (24:20). Bydgoszczanki długo się broniły, ale więcej szczęścia od rywalek miała Bidias, plasując piłkę na opadający blok rywalek (25:23).

Siatkarki ŁKS-u po 10-minutowej przerwie nie dały wybić się z rytmu (11:5). Udane akcje gości przeplatały się z prostymi błędami, takimi jak dotknięcie siatki (13:7). Autowy atak Bidias dawał jeszcze jakieś nadzieje na odrobienie strat bydgoszczankom (15:9). Przy stanie 17:10 swoją szansę otrzymała Dominika Mras. Blok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej praktycznie przypieczętował zwycięstwo łodzianek (20:13) i o czas poprosił Piotr Makowski. Zespół ŁKS-u zaczął grać w ustawieniu na dwie libero i trwonić całą przewagę. Kiedy na czystej siatce zaatakowała Misiuna, bydgoszczanki zdobyły punkt kontaktowy (22:21). Łodzianki zmobilizowały się w najważniejszym momencie seta, a ostatnie słowo należało do Katarzyny Sielickiej (25:22).

MVP: Izabela Kowalińska

ŁKS Commercecon Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:11, 25:23, 25:22)

ŁKS: Kwiatkowska (7), Bidias (15), Sielicka (9), Muhlsteinova (1), Kowalińska (18), Efimienko-Młotkowska (5), Strasz (libero) oraz Szyjka i Mras
Pałac: Misiuna (7), Mazurek (1), Kuligowska (2), Maternia (3), Różyńska, Fedusio (5), Jagła (libero) oraz Krzywicka (12), Świder (7) i Fojucik (3)