Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Muszynianki pokonały Impel 3:1

LSK: Muszynianki pokonały Impel 3:1

Polski Cukier Muszynianka pokonał wrocławski Impel we własnej hali 3:1, ale niewiele brakowało, a straciłby punkty. Muszynianki po dwóch setach prowadziły 2:0, ale po dziesięciominutowej przerwie losy meczu się odwróciły. Impel wygrał trzeciego seta, a w czwartym miał w górze kilka piłek setowych. Nie udało się jednak wrocławiankom doprowadzić do tie-breaka – podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego wygrały 28:26 i to one zgarnęły trzy punkty.

Muszynianka rozpoczęła to spotkania nadal bez kontuzjowanych Moniki Bociek i Marii Karakaszewej, w zespole z Wrocławia zabrakło w tym meczu Julii Szczurowskiej. Spotkanie otworzył atak Ilony Gierak, ale szybko tym samym odpowiedziała Patrycja Flakus (1:1). Walka toczyła się punkt za punkt do momentu, kiedy podopieczne Bogdana Serwińskiego odskoczyły na 7:4 po błędzie w ataku rywalek. Wrocławianki jednak wyrównały na 10:10 dzięki atakom Gierak. Atak Mai Savić i blok Roksany Brzóski pozwolił gospodyniom jednak odskoczyć na dwa oczka, ale po zbiciu Tamary Gałuchy na tablicy znów był remis (13:13). Ataki Brzóski i Śmieszek dały znów nieznaczną przewagę Muszyniance, a kiedy blokiem na 19:16 popisała się Maja Savić o czas poprosił trener Marek Solarewicz. Nic to jednak nie dało, bowiem po nim atakowała Brzóska, a Savić dołożyła kolejne oczko w bloku (21:16). Przewaga ta pozwoliła gospodyniom spokojnie doprowadzić seta do zwycięskiego końca, a triumf Muszynianki przypieczętowała Roksana Brzóska.

Ataki Tamary Gałuchy pozwoliły Impelowi Wrocław prowadzić w drugiej partii 2:1, ale kilka chwil później Muszynianka po atakach Patrycji Flakus i Małgorzaty Śmieszek odskoczyła na 6:3. Ta ostatnia w tej części meczu była często wykorzystywana w ataku i nie zawodziła, do tego punktowała także blokiem. Dobrze w polu zagrywki pracowała także Roksana Brzóska, dokładając chociażby dwa asy serwisowe (12:5). Podopieczne Bogdana Serwińskiego zupełnie zdominowały boiskowe wydarzenia, w ataku punktowała także Aleksandra Wójcik, a asa serwisowego dołożyła Śmieszek (15:6). Zagrywka na pewno była w tym secie atutem gospodyń, punktowała tym elementem także Wójcik (18:8). Błędy własne Muszynianki oraz ataki Natalii Murek i Igi Chojnackiej pozwoliły Impelowi zbliżyć się na 20:14, ale nie przeszkodziło to podopiecznym Bogdana Serwińskiego w objęciu po błędzie w ataku Ilony Gierak prowadzenia w meczu 2:0.

W trzecim secie miejscowe szybko odskoczyły na 4:1 dzięki atakom Wójcik i Savić, ale wrocławianki szybko rzuciły się do odrabiania strat i w efekcie wyrównały na 9:9 po asie serwisowym Valerie Nichol. Dzięki atakom Tamary Gałuchy i zagrywce Natalii Murek Impel Wrocław odskoczył na 13:10 i o czas poprosił Bogdan Serwiński. Po nim jego podopieczne szybko wyrównały po bloku Savić i ataku Flakus. Wrocławianki jednak dalej grały konsekwentnie i kilka minut później po asie serwisowym Igi Chojnackiej i błędzie Roksany Brzóski odskoczyły już na 20:16. W końcówce przyjezdne dzięki atakom Natalii Murek i Tamary Gałuchy zupełnie zdominowały boiskowe wydarzenia i wygrały tę odsłonę 19:25.

W czwartym secie gospodynie dzięki dobrej grze blokiem zdołały odskoczyć na 4:2, a kilka chwil później po ataku Małgorzaty Śmieszek powiększyły różnicę do trzech punktów. Prowadzenie utrzymały jednak tylko do stanu 7:7, bowiem do ataku ruszył Impel, w ataku brylowały Murek i Gałucha, a w bloku punktowała Aleksandra Trojan. Wrocławianki wypracowały sobie przewagę dwóch punktów, ale miejscowe szybko wyrównały po ataku Śmieszek i bloku Savić. Do stanu 15:15 toczyła się walka punkt za punkt, potem kolejne akcje za sprawą między innymi zagrywki Igi Chojnackiej i błędów w ataku gospodyń wygrały przyjezdne (19:15). Muszynianka zerwała się jednak do walki, zbliżyła się na jeden punkt po ataku Patrycji Flakus (21:22). Przy stanie 24:21 po atakach Chojnackiej i Gierak Impel miał piłki setowe na wagę tie-breaka, ale nie wykorzystał żadnej z nich, a w ataku nie zawiodła Roksana Brzóska (24:24). Gra toczyła się na przewagi, w której lepsze po atakach Aleksandry Wójcik i Patrycji Flakus okazały się podopieczne Bogdana Serwińskiego i zainkasowały cenne punkty.

MVP: Małgorzata Śmieszek

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Impel Wrocław 3:1
(25:21, 25:18, 19:25, 28:26)

Muszynianka: Brzóska (16), Śmieszek (16), Savić (11), Wójcik (15), Flakus (14), Radenković (1), Medyńska (libero) i Bałdyga
Impel: Nichol (5), Murek (9), Gałucha (20), Łozowska, Gierak (13), Chojnacka (13), Stenzel (libero) oraz Trojan (5)