Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: KSZO bez punktów w meczu z Chemikiem

LSK: KSZO bez punktów w meczu z Chemikiem

Po raz kolejny Chemik Police rozpoczął mecz od przegranego seta. Chociaż inauguracyjna partia padła łupem KSZO, w kolejnej mistrzynie Polski pokazały swoją wyższość nad niedzielnymi rywalkami. Siatkarki KSZO jednak nie poddały się i były blisko wygrania trzeciej partii. Podopieczne Adama Grabowskiego nie wykorzystały jednak swoich szans i ostatecznie nie zdobyły nawet punktu.

Od początku meczu nie brakowało ciekawych akcji, szybko na prowadzenie wyszły policzanki (5:2). Przyjezdne jednak nie ustrzegły się prostych błędów, po drugiej stronie siatki zaś coraz pewniej punktowały Natalia Skrzypkowska i Anna Miros (9:8). Po sprytnym zagraniu Kolety Łyszkiewicz gospodynie odskoczyły na dwa punkty, a o czas poprosił trener Głuszak (13:11). Mistrzynie Polski wciąż jednak nie były w stanie wyeliminować pomyłek, przez co przewaga utrzymywała się. W dalszej fazie seta również gospodynie nie ustrzegły się błędów, po autowym ataku Łyszkiewicz dystans stopniał do jednego oczka (16:15). Skuteczna gra blokiem siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego pomogła im na nowo powiększyć prowadzenie (22:18). W końcówce skuteczne zagrania dodała jeszcze Miros, a blok gospodyń przypieczętował ich zwycięstwo w stosunku 25:22.

Atak Katarzyny Zaroślińskiej po bloku otworzył drugą odsłonę. Gra toczyła się punkt za punkt, przyjezdne skuteczne akcje przeplatały z błędami (9:10). Dobra postawa Stefany Veljković na siatce pozwoliła policzankom odskoczyć na trzy punkty. Przy stanie 12:9 dla Chemika o czas poprosił trener KSZO. Po przerwie seria przy zagrywkach Katarzyny Gajgał-Anioł została przerwana przez atak Miros. Gospodynie nie zdołały jednak pójść za ciosem, wciąż sytuację kontrolowały policzanki. Kolejna seria, tym razem przy zagrywkach Natalii Mędrzyk, trwała pomimo kolejnej interwencji trenera i zmianach w ostrowieckiej drużynie (11:18). Dopiero gdy uaktywnił się blok gospodyń, dystans zaczął topnieć, a o czas poprosił Jakub Głuszak (15:19). Chociaż siatkarki KSZO do końca walczyły, wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła mistrzyniom Polski do odniesienia zwycięstwa, które stało się faktem po ataku Stefany Veljković.

Efektownie po dziesięciominutowej przerwie do gry wróciły policzanki, szybko reagować musiał trener Grabowski (3:0). Z czasem gospodynie zaczęły punktować blokiem, a po skutecznym ataku Skrzypkowskiej na tablicy wyników pojawił się remis (8:8). W kolejnych akcjach skutecznie w polu zagrywki zaprezentowała się Holston i drugi czas wykorzystał szkoleniowiec KSZO (12:8). Korzystając z błędów rywalek i dobrej postawy Łyszkiewicz, gospodynie szybko po raz kolejny odrobiły straty (14:15). Gdy po asie Wojtowicz i punktowym zagraniu Soter siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego wyrównały, grę przerwał trener Głuszak (17:17). W kolejnych akcjach toczyła się zacięta walka, więcej błędów popełniły jednak przyjezdne i po ataku Łyszkiewicz KSZO miało serię piłek setowych (24:21). Wtedy do głosu doszły Mędrzyk i Veljković, które odwróciły losy tego seta. Punktowy blok Chemika zakończył nierówną odsłonę (27:25).

W kolejnej partii policzanki poszły za ciosem, po ich skutecznym bloku przerwę na żądanie wykorzystał szkoleniowiec KSZO (4:1). Chociaż obie drużyny nie ustrzegły się błędów, to mistrzynie Polski pozostawały na prowadzeniu. Bardzo dobrze funkcjonował blok przyjezdnych, a w ataku nie do zatrzymania była Veljković (14:11). Gospodynie nie miały jednak zamiaru odpuszczać, coraz częściej blokowały rywalki i udało im się doprowadzić do wyrównania (16:16). W drugiej części seta do głosu ponownie doszedł Chemik. Skuteczne ataki Busy i Gajgał-Anioł pomogły przyjezdnym ponownie odskoczyć na trzy punkty (21:18). Chociaż w końcówce skutecznie atakowała Miros, nie wystarczyło to do podjęcia walki z przeciwniczkami, które po błędzie siatkarki KSZO cieszyły się ze zdobycia kolejnych trzech punktów.

MVP: Stefana Veljković

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Chemik Police 1:3
(25:22, 18:25, 25:27, 21:25)

KSZO: Wojtowicz (6), Miros (18), Skrzypkowska (7), Soter (5), Łyszkiewicz (16), Rabka (2), Paulikouskaya (libero) oraz Biedziak, Stroiwąs, Ciesielczyk (1) i Markiewicz (libero)
Chemik: Busa (16), Gajgał-Anioł (12), Smarzek (2), Bełcik (4), Veljković (23), Zaroślińska (8), Krzos (libero) oraz Holston (6) i Mędrzyk (6)