Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Developres w trzech setach pokonał muszynianki

LSK: Developres w trzech setach pokonał muszynianki

Siatkarki Developresu Rzeszów pokonały w meczu 12. kolejki Polski Cukier Muszyniankę. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego wygrały w trzech setach i powiększyły przewagę nad czwartym w tabeli zespołem Budowlanych Łódź.

Od błędów pojedynek rozpoczęły rzeszowianki, co skrzętnie wykorzystały ich rywalki (0:4). W kolejnych akcjach przyjezdne powiększały dystans. Po autowym ataku Helene Rousseaux o czas poprosił trener Micelli (7:12). W kolejnych akcjach skutecznie punktowały Maja Savić i Małgorzata Śmieszek. Różnica punktowa była coraz znaczniejsza. Kolejne punktowe zagranie przyjezdnych skłoniło szkoleniowca Developresu do wykorzystania drugiej przerwy (10:18). Chociaż po czasie siatkarki z Muszyny dołożyły punktowy blok, gospodynie nie miały zamiaru się poddać. Raz za razem ataki kończyła Jelena Blagojević, dlatego grę przerwał trener Serwiński (13:19). Rzeszowianki jednak nie wstrzymywały ręki w ataku, pomimo kolejnego czasu dla szkoleniowca przyjezdnych gospodynie przejęły inicjatywę na siatce (19:21). Gdy siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki zaczęły popełniać błędy, dystans stopniał do jednego oczka (22:23). Dwa ataki Rousseaux dały piłkę setową rzeszowiankom. Chociaż zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów nie wykorzystały jej, drugiej szansy już nie zmarnowały i po ataku Blagojević wygrały seta do 24.

Drugą odsłonę siatkarki z Rzeszowa rozpoczęły od ataku Adeli Helić. Po wyrównanym, choć niepozbawionym błędów początku seta gospodynie zaczęły odskakiwać rywalkom. Po skutecznym bloku o czas poprosił trener Serwiński (10:6). W kolejnych akcjach nie do zatrzymania była Rousseaux, gospodynie budowały coraz wyraźniejsze prowadzenie, dlatego kolejny raz grę przerwał szkoleniowiec przyjezdnych (13:7). To jednak nie wybiło z rytmu gospodyń, które po asie Agnieszki Rabki kontynuowały dominację. Dopiero atak Patrycji Flakus siatkarki z Muszyny wyszły z niewygodnego ustawienia (8:15). Wciąż jednak na siatce wyraźnie lepsze były gospodynie. Rzeszowianki do końca seta utrzymały koncentrację. Po punktowym bloku miały serię piłek setowych (24:11). Dobre zagrania Małgorzaty Lis i błąd Ptak przedłużyły jeszcze walkę w tej odsłonie, jednak atak Blagojević przypieczętował triumf rzeszowianek.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu gospodyń, po ataku po bloku w aut Adeli Helić o czas poprosił trener Serwiński (4:1). W kolejnych akcjach rzeszowianki utrzymywały przewagę, muszynianki miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji (10:4). Dwa bloki przyjezdnych i błąd Helić sprawiły, że dystans gwałtownie stopniał (10:8). Przyjezdne nie zdołały jednak wyrównać, a za sprawą udanych ataków Helić siatkarki z Rzeszowa na nowo wysforowały się na prowadzenie (16:12). Gdy błąd w ataku popełniła Flakus, ostatni czas wykorzystał szkoleniowiec drużyny z Muszyny (12:17). Rzeszowianki po raz kolejny w meczu górowały na siatce, dobrze funkcjonował ich blok (20:13). W końcówce gra przyjezdnych zupełnie się posypała. Atak po bloku w aut Adeli Helić i zagranie Moniki Ptak dały ostatnie punkty siatkarkom z Rzeszowa (25:18).

MVP: Adela Helić

Developres SkyRes Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(26:24, 25:15, 25:18)

Developres: Rousseaux (14), Ptak (5), Żabińska (7), Helić (20), Rabka (1), Blagojević (12), Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żak i Andruszko (1)
Muszynianka: Brzóska (4), Śmieszek (7), Savić (10), Wójcik (3), Flakus (13), Radenković (1), Medyńska (libero) oraz Lis (2) i Bałdyga (1)