Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Chemik Police wygrywa bez straty seta

LSK: Chemik Police wygrywa bez straty seta

fot. Łukasz Krzywański

1,5-godziny wystarczyło siatkarkom Chemika Police do pokonania Budowlanych Łódź. Tylko w drugiej partii spotkania łodzianki zdołały przekroczyć barierę 20 oczek zdobytych w secie, pozostałe fragmenty meczu to dominacja aktualnych mistrzyń Polski. MVP meczu wybrana została Katarzyna Zaroślińska.

Gospodynie rewelacyjnie weszły w mecz, ich trudne zagrywki sprawiały ogromne kłopoty łodziankom, które popełniały proste błędy (0:3). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza błyskawicznie odrobiły starty dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Kai Grobelnej (3:3), lecz policzanki odzyskały wysokie prowadzenie za sprawą skutecznych ataków Natalii Mędrzyk (9:5). Wicemistrzynie Polski nie potrafiły sobie poradzić z kąśliwymi zagrywkami Malwiny Smarzek, która wypracowała swojej drużynie dziewięciopunktową przewagę (14:5). Łodzianki nie mogły przełamać impasu w ofensywie, podopieczne Jakuba Głuszaka były dla nich bezlitosne i stopniowo powiększały zaliczkę (20:9). Dobra postawa Adrianny Muszyńskiej w polu serwisowym nie była w stanie zmienić losów pierwszej odsłony spotkania, w której policzanki odniosły zdecydowane zwycięstwo (25:14).Początek drugiej partii również należał do mistrzyń Polski, Malwina Smarzek nie zwalniała ręki w polu serwisowym, wyprowadzając swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (6:3). W ekipie z Łodzi pozytywną zmianę dała Julia Twardowska, dzięki jej dobrej grze podopieczne Błażeja Krzyształowicza złapały kontakt z rywalkami (10:11), lecz za sprawą wysokiej skuteczności w ofensywie gospodynie szybko odbudowały zaliczkę (14:10). Łodzianki poprawiły swoja grę w ofensywie oraz w bloku, po zatrzymaniu Katarzyny Zaroślińskiej przez Gabrielę Polańską na tablicy wyników widniał remis (17:17). Wicemistrzynie Polski miały okazję do objęcia prowadzenia, jednak ich nie wykorzystały, a wcześniej zmieniona Malwina Smarzek powróciła na boisko i rozstrzygnęła drugiego seta na korzyść policzanek. Zwycięstwo w drugiej osłonie spotkania przypieczętowała potężnym atakiem po prostej Katarzyna Zaroślińska (25:22).

Łodzianki świetnie otworzyły trzecią partię, dzięki kontrze wykorzystanej przez Martynę Grajber zbudowały dwupunktową zaliczkę (2:0), którą powiększyły po skutecznym ataku Julii Twardowskiej (5:2). Wicemistrzynie Polski miały szanse na powiększenie prowadzenia, jednak popełniały proste błędy, które zostały wykorzystane przez policzanki (7:7). Kąśliwe serwisy Izabeli Bełcik pomogły podopiecznym Jakuba Głuszka zbudować wysoką przewagę (13:10), łodzianki popełniły piąty już w tym spotkaniu błąd dotknięcia siatki (14:10) i sytuacja gości była już bardzo trudna. Policzanki były bezlitosne dla rywalek w ofensywie, Błażej Krzyształowicz próbował ratować się zmianami, jednak nic nie było w stanie zatrzymać rewelacyjnie grających policzanek. Spotkanie zakończyła mocnym atakiem najlepsza zawodniczka tego spotkania Katarzyna Zaroślińska (25:19).

MVP: Katarzyna Zaroślińska

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:14, 25:22, 25:19)

Składy zespołów:
Chemik:  Smarzek (9), Bełcik (3), Veljković (9), Mędrzyk (9) Simeonowa (8), Zaroślińska (14) Krzos (libero) oraz Busa
Budowlani: Cutura (4), Polańska (5), Kąkolewska (6), Grobelna (12), Vincourova (4), Grajber (4), Witkowska (libero) oraz Polak, Twardowska (7) i Muszyńska (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved