Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Chemik Police z kompletem punktów

LSK: Chemik Police z kompletem punktów

W starciu Trefla Proximy Kraków z Chemikiem Police lepsze okazały się mistrzynie Polski. Po dwóch pewnie wygranych setach siatkarki z województwa zachodniopomorskiego oddały inicjatywę rywalkom, jednak w decydującym momencie zachowały więcej zimnej krwi i z Krakowa wyjadą z kompletem punktów.

14 lat czekali krakowscy kibice na ten dzień. W wyniku połączenia dwóch drużyn – pierwszoligowej Proximy Kraków z ekstraklasowym Atomem Treflem Sopot żeńska siatkówka powróciła do Krakowa w najwyższej klasie rozgrywkowej. W drugiej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Trefl Proxima Kraków podejmował drużynę aktualnego mistrza Polski – Chemika Police. Z uwagi na trwający remont hali na Suchych Stawach, gdzie krakowianki będą rozgrywały swoje mecze, spotkanie odbyło się w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce – Tauron Arenie.

Przewaga mistrza Polski uwidoczniła się już na początku spotkania przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej. Problemy ze skończeniem ataku miała na lewym skrzydle Ewelina Brzezińska, co zmusiło trenera miejscowych do wzięcia czasu przy stanie 3:7. Niedokładności w przyjęciu oraz rozegraniu nie pozwalały krakowiankom kończyć swoich ataków. Bez zarzutu funkcjonował za to ich blok. Policzanki głównie za sprawą skutecznych ataków Stefany Veljković nie pozwoliły miejscowym na zbliżenie się na więcej niż trzy punkty. Pojedynczy blok Natalii Mędrzyk na Kindze Hatali podwyższył prowadzenie mistrzyń Polski do pięciu punktów (11:16). Przewaga siatkarek z Polic byłaby jeszcze większa, gdyby nie spora liczba błędów własnych popełnianych w trakcie trwania tego seta. W końcówce tej partii przyjezdne wyraźnie przyspieszyły i po sprytnej kiwce Natalii Mędrzyk wygrały seta do 16.

Druga partia swoim przebiegiem przypominała pierwszą. Wykorzystana kontra z prawego skrzydła Katarzyny Zaroślińskiej dała siatkarkom Chemika trzypunktową przewagę (3:6). To właśnie policka atakująca wraz z dobrze dysponowaną tego dnia Natalią Mędrzyk pozwalały wypracowywać przewagę swojemu zespołowi nad beniaminkiem. Siatkarki Trefla Proximy walczyły ambitnie i zbliżyły się nawet na jeden punkt do swoich rywalek, jednak dwa błędy w ataku Kingi Hatali nie pozwoliły im doprowadzić do remisu (7:11). Siatkarki z Chemika nie dawały się dogonić i za każdym razem kiedy krakowianki odrabiały straty – przyspieszały. Dwa skuteczne ataki Stefany Veljković ponownie dawały przyjezdnym trzypunktowe prowadzenie (11:14). W końcówce seta mistrzynie Polski ograniczyły swoje błędy, a ich prowadzenie wzrosło do siedmiu punktów. Trudne zagrywki Natalii Mędrzyk stwarzały policzankom możliwość wykorzystywania kontrataków. Błąd miejscowych w przebiciu piłki zakończył seta (16:25).

Po 10-minutowej przerwie nic nie zapowiadało, żeby scenariusz z dwóch poprzednich partii miał się zmienić. Trener Alessandro Chiappini wprowadził w swojej drużynie trzy zmiany w stosunku do wyjściowego składu. As serwisowy Justyny Łukasik doprowadził do remisu po 8. Dwa punktowe bloki, skończony kontratak przez Ewelinę Brzezińską oraz as serwisowy Pauli Słoneckiej dały po raz pierwszy dwupunktowe prowadzenie siatkarkom Trefla Proximy Kraków. Rezerwowe zawodniczki nie przestraszyły się bardziej utytułowanych rywalek po drugiej stronie siatki i zaczęły grać odważniej, przez co gra stała się bardziej wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Licznie zgromadzeni kibice w Tauron Arenie Kraków wyraźnie się ożywili w tej partii, gdyż zapowiadała się emocjonująca końcówka. Dużo pozytywnego wniosła Martyna Łukasik, która kończyła swoje ataki z każdej strefy boiska (22:22). Dwa błędy – podwójne odbicie Zsuzsanny Talas oraz przyjście linii trzeciego metra przez krakowską atakującą dały Chemikowi pierwszą piłkę meczową, którą skuteczną zagrywką zakończyła Sladjana Mirković (22:25).

MVP: Stefana Veljković

Trefl Proxima Kraków – Chemik Police 0:3
(16:25, 16:25, 22:25)

Proxima: Talas, Clement (4), Paszek (1), J. Łukasik (8), Brzezińska (10), Hatala (4), Wysokińska (libero) oraz Słonecka (4), Jaroszewicz (2), Budzoń, Woźniak, M. Łukasik (5) i Kulig (libero)
Chemik: Busa (5), Gajgał-Anioł (4), Bełcik (1), Veljković (9), Mędrzyk (16), Zaroślińska (14), Krzos (libero) oraz Mirković (1)