Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Cenne trzy punkty KSZO w meczu z Budowlanymi Toruń

LSK: Cenne trzy punkty KSZO w meczu z Budowlanymi Toruń

Podopieczne Adama Grabowskiego wygrały ważny mecz z drużyną Poli Budowlani Toruń 3:0. Ostrowczanki dzięki trzem punktom zajmują siódme miejsce w tabeli. Torunianki pomimo ambitnej postawy zwłaszcza w trzeciej odsłonie spotkania musiały uznać wyższość swoich rywalek. Ekipa z grodu Kopernika zajmuje przedostatnie miejsce i ma tyle samo punktów co dwunasta drużyna LSK – Legionovia.

Wydostać się ze strefy spadkowej – taki cel przyświecał siatkarkom Poli Budowlanych Toruń. Aby to stało się możliwe, podopieczne Nicoli Vettoriego musiały w meczu przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zdobyć przynajmniej punkt. Przyjezdne w niejednym spotkaniu w tym sezonie udowodniły, że drużynom grającym przeciwko nim zdobywanie punktów nie przychodzi łatwo, co zapowiadało zaciętą rywalizację.

Od początku spotkania obie rozgrywające starały się uruchamiać w ataku wszystkie strefy boiska. Szczególnie aktywne były środkowe, które posyłane do nich piłki zamieniały w punkt. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć od swoich rywalek na więcej niż dwa ,,oczka”. Dopiero autowy atak z obiegnięcia Izabeli Bałuckiej pozwolił ostrowczankom zdobyć większą przewagę (10:13), którą systematycznie powiększały w dalszej części seta. Przyjezdne agresywniej zagrywały, dzięki czemu po kłopotach w przyjęciu Budowlanych mogły ustawiać blok i grać kontratakiem. Kiedy przechodzącą piłkę wykorzystała Koleta Łyszkiewicz, stało się jasne, że przyjezdne wysoko wygrają tego seta, co ostatecznie nastąpiło kilka piłek później (16:25).

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Gra punkt za punkt trwała do stanu 8:8. Dwa ataki z lewego skrzydła Doroty Ściurki oraz niedokładne przyjęcie zagrywki przez Koletę Łyszkiewicz zmusiły trenera Adama Grabowskiego do wzięcia czasu dla swojego zespołu. Na niewiele się to zdało, gdyż w kolejnych akcjach kontratak wykorzystała Marina Cvetanović oraz skuteczny pojedynczy blok ustawiła Anna Lewandowska (13:8). Po serii pięciu punktów torunianek do odrabiania strat przystąpiły przyjezdne. Jednak prosty błąd podwójnego odbicia popełniła Agnieszka Rabka i czteropunktowa seria została zatrzymana (14:12). O tym, jak nierówny był to pojedynek, można było przekonać się w dalszej części seta. Punkty seriami zdobywała raz jedna, raz druga drużyna. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie tylko doprowadziły do wyrównania, ale po dwóch atakach ze środka Magdaleny Soter objęły prowadzenie (22:19). Przewagi tej nie oddały do końca seta i po błędzie własnym torunianek prowadziły już 2:0.

Dużo do myślenia w 10-minutowej przerwie miał Nicola Vettori. Miejscowym zdobywanie punktów przychodziło z trudnością, a pięciopunktową przewagę roztrwoniły bardzo szybko. Szczególnie w oczy rzucała się zaledwie 26-procentowa skuteczność w ataku. Długa przerwa na niewiele się zdała, gdyż trzecia partia rozpoczęła się od szybkiego trzypunktowego prowadzenia zawodniczek KSZO. Budowlane ustępowały swoim rywalkom w każdym elemencie, a kiedy Justyna Wojtowicz zaserwowała dwa asy serwisowe, wszystko zapowiadało, że będzie to szybki trzysetowy pojedynek (6:12). Trener torunianek starał się rotować składem i wprowadzał do gry swoje rezerwowe, niemniej poza pojedynczymi zrywami na niewiele się to zdało. Najbliżej swoich rywalek miejscowe były po błędzie rozegrania Agnieszki Rabki przy stanie 20:22. Kropkę nad i w trzeciej piłce setowej postawiła Justyna Wojtowicz, która atakiem z obiegnięcia zdobyła 25 punkt i ostrowczanki mogły się cieszyć ze zwycięstwa za trzy punkty.

MVP: Koleta Łyszkiewicz

Poli Budowlani Toruń – KSZO Ostrowiec Świętkorzyski 0:3
(16:25, 20:25, 23:25)

Budowlani: Ściurka (9), Paulava (5), Lewandowska (5), Wójcik (5), Bałucka (3), Cvetanović (6), Nowak (libero) oraz Jasińska, Bimkiewicz, Ryznar (5) i Janik  (1)
KSZO: Wojtowicz (10), Miros (12), Skrzypkowska (7), Soter (11), Łyszkiewicz (15), Rabka (2), Paulikouskaya (libero) oraz Biedziak, Stroiwąs i Markiewicz (1)