Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Bydgoszczanki bliżej pewnego miejsca w ekstraklasie

LSK: Bydgoszczanki bliżej pewnego miejsca w ekstraklasie

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz znacznie lepiej zaprezentowały się w Legionowie. Mimo momentami wyrównanej walki legionowianki nie zdołały wygrać ani jednego seta. Tym samym to podopieczne Piotra Makowskiego mają większe szanse na uniknięcie gry w barażach. Szansę na rewanż Legionovia będzie miała w środę w Bydgoszczy.

Pierwszy mecz o 11. miejsce odbywał się w Legionowie, bydgoszczanki już od pierwszych piłek „naskoczyły” na gospodynie, w polu zagrywki dużą presję na rywalkach wywierała Kinga Różyńska. Legionowianki również nie pomogły szczęściu, przyjmowały bardzo niedokładnie, popełniły również błąd dotknięcia siatki i mecz rozpoczął się od stanu 0:4. Po ataku z drugiej linii Jagody Materni podopieczne Adama Grabowskiego prowadziły 11:6. Przez blok bydgoszczanek nie mogła przebić się Anna Bączyńska i o drugi czas poprosił trener Olenderek (7:14). Zespół z Bydgoszczy imponował dobrą grą w systemie blok-obrona, a po kiwce Magdaleny Mazurek wydawało się, że nic nie powstrzyma „pałacanek” przed wygraną w inauguracyjnej odsłonie tego meczu. Trener Olenderek wprowadził na boisko Małgorzatę Jasek i Alicję Grabkę, choć tak naprawdę to przyjęcie pozostawało głównym mankamentem w grze gospodyń. Po zagrywce Mazurek piłki w boisku nie utrzymała Damaske i zdecydowane zwycięstwo Pałacu w pierwszym secie stało się faktem (18:25).

Drugi set zwiastował chwilowe odwrócenie ról. Joanna Pacak bardzo precyzyjnie starała się posyłać piłkę w strefę konfliktu, pomiędzy Monikę Jagłę a Ewelinę Krzywicką. Na prawym skrzydle dobrze w bloku pracowała za to Magdalena Damaske i trener Makowski poprosił o czas (5:1). Z pola zagrywki nie schodziła Joanna Pacak, niewiele pomogła też zmiana libero i wejście Joanny Nickowskiej (8:1). Zbyt długo jednak legionowianki nie cieszyły się z tego prowadzenia, bo ich słabe przyjęcie uniemożliwiło im wyprowadzenie jakiejkolwiek groźniejszej akcji i bydgoszczanki zdobyły punkt kontaktowy (9:8). Kiedy jednak w drugiej linii znalazła się podstawowa bombardierka zespołu z Bydgoszczy, a Natalia Misiuna akurat znalazła się poza boiskiem, gospodynie znów zaczęły budować przewagę (15:12). Na parkiecie pojawiła się młoda Monika Fedusio, zastępując Krzywicką i zanotowała udane wejście (19:18). W ważnym momencie zawahała się Małgorzata Jasek, wyrzucając piłkę na aut (20:20). Po udanym bloku Różyńskiej na Bączyńskiej bydgoszczanki miały piłkę setową, którą zamieniła na punkt Maternia, kończąc piłkę przechodzącą (25:23).

W trzecim secie trener Olenderek zdecydował się zagrać va banque. Na boisku oglądaliśmy Alicję Grabkę, Annę Korabiec i Ewelinę Mikołajewską i takie ustawienie jak na razie się sprawdzało (5:0). Bydgoszczanki odrobiły jednak tę stratę w ciągu 2 minut, w przyjęciu nie radziła sobie Damaske, z kolei chwila przerwy w poprzednim secie przydała się Krzywickiej, która zdobywała ważne punkty z trudnych piłek. Legionowianki w ciągu 7 akcji nie były w stanie zrobić przejścia, dopiero atak Joanny Pacak przerwał tę negatywną serię. Szansę na podwyższenie wyniku miała Maternia, ale po jej ataku piłka po siatce wyszła na aut. Atakująca bydgoszczanek zrehabilitowała się jednak już w kolejnej akcji, a bydgoszczanki prowadziły 16:12. Dzięki dobrej zagrywce Alagierskiej i czujnej postawie w bloku Pacak legionowianki zdobyły punkt kontaktowy, ale wynik zaczął im odjeżdżać, gdy u przeciwniczek przy ataku Mielczarek zafunkcjonował trójblok. W ostatniej akcji meczu Bączyńska trafiła prosto w dłonie Krzywickiej i cały mecz w trzech setach wygrały bydgoszczanki (22:25).

MVP: Natalia Misiuna

Legionovia Legionowo – Pałac Bydgoszcz 0:3
(18:25, 23:25, 22:25)

stan rywalizacji: 1:0 dla Pałacu