Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Budowlane Łódź wygrały mecz i wyrównały stan rywalizacji

LSK: Budowlane Łódź wygrały mecz i wyrównały stan rywalizacji

W drugim półfinałowym meczu w Lidze Siatkówki Kobiet podopieczne Błażeja Krzyształowicza wygrały 3:0 z Chemikiem Police i wyrównały stan rywalizacji. Decydujące trzecie spotkanie zostanie rozegrane w Policach w najbliższy weekend.

Drugi półfinałowy mecz pomiędzy Budowlanymi Łódź a Chemikiem Police rozpoczął się od prowadzenia zespołu gości 5:2. W ataku dobrze spisały się w drużynie z Polic Natalia Mędrzyk oraz Malwina Smarzek. Gospodynie szybko odrobiły straty i na tablicy wyników był remis 7:7, w tym okresie gry łodzianki skutecznie zagrały w bloku, punktowała Julia Twardowska oraz Kaja Grobelna. Przyjezdne po raz kolejny odskoczyły swoim rywalkom, łodzianki nie ustrzegły się błędów własnych i po tym jak punkt zdobyła Sladana Mirković, o przerwę na żądanie przy stanie 7:11 poprosił trener Błażej Krzyształowicz. Posunięcie to na niewiele się zdało, na boisku w dalszym ciągu dominowały zawodniczki z Polic. Przy stanie 12:16 gospodynie zmniejszyły straty do dwóch punktów (16:14), tym razem o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił trener Marcelo Abbondanza. Gra obu drużyn falowała, policzanki powiększyły przewagę do sześciu punktów (20:14), po czym trzy punkty zdobyły łodzianki i przegrywały one 17:20. Co prawda ekipa gości prowadziła jeszcze 21:17, ale ostatnie słowo w tym secie należało do gospodyń. W roli głównej wystąpiła Agnieszka Kąkolewska, która punktowała w bloku i w ataku i dzięki niej był remis 23:23. Ostatnie dwa punkty padły łupem Budowlanych, najpierw skutecznie zaatakowała Kaja Grobelna, a następnie asem serwisowym popisała się Ewelina Polak i łodzianki prowadziły 1:0.

Na początku drugiego seta prowadziły policzanki 3:0, w szeregi gospodyń wkradła się nerwowość i szybko zareagował szkoleniowiec Budowlanych. Reprymenda udzielona jego siatkarkom podziałała mobilizująco na jego podopieczne. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Agnieszka Kąkolewska, która popisała się asami serwisowymi, w ataku punktowała Kaja Grobelna i drużyna z Łodzi odrobiła straty i prowadziła 8:3. Budowlane postawiły szczelny blok, przez który nie mogły przebić się przyjezdne i powiększyły przewagę do pięciu punktów (10:5). Przez dłuższy czas trwała przewaga i dominacja zespołu gospodyń, które pomimo przestojów utrzymały przewagę. Drużyna z Polic po skutecznych blokach Sladany Mirković oraz błędzie łodzianek przegrywała 12:14, ale na niewiele się to zdało, podopieczne trenera Krzyształowicza punktowały w bloku, z dobrej strony pokazała się Gabriela Polańska, punktowała Agnieszka Kąkolewska oraz Julia Twardowska i było 19:12 dla miejscowej drużyny. Przyjezdne popełniły wiele błędów własnych i były w odwrocie, pojedynczymi akcjami losy seta próbowała odwrócić Malwina Smarzek, ale na niewiele się to zdało. Do końca seta trwała dominacja i przewaga Budowlanych. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Martyna Grajber i w całym meczu Budowlane prowadziły 2:0.

Dla Chemika set numer trzy był ostatnią szansą na przedłużenie rywalizacji w tym spotkaniu. Podobnie jak to miało miejsce w dwóch pierwszych partiach policzanki prowadziły na początku 4:2, łodzianki wyrównały na 4:4. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, po tym jak została zablokowana Julia Twardowska, Chemik ponownie odskoczył swoim rywalkom na dwa punkty (7:5). Z dobrej strony pokazała się Malwina Smarzek, miejscowe siatkarki nie poddawały się i po punktowym bloku Martyny Grajber traciły zaledwie jeden punkt do swoich rywalek (10:11). Przyjezdne powiększyły przewagę do czterech punktów (15:11), ale łodzianki szybko zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt, punktowały w bloku i po tym jak została zablokowana Berenika Tomsia, przegrywały 15:16. Drużyna Chemika popełniła mniej błędów własnych, tym razem to ona odpowiedziała skuteczną grą w bloku i prowadziła 20:17. Łodzianki zerwały się do ataków, punktowała Kaja Grobelna, cenne punkty zdobyła Martyna Grajber i na tablicy wyników widniał rezultat 22:21 dla Budowlanych. Był to moment zwrotny tego seta, przy stanie 23:22 ważny punkt w ataku zdobyła Julia Twardowska i było 24:22 dla podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. Ostatni punkt w tym spotkaniu zdobyła Agnieszka Kąkolewska i tym samym łódzka drużyna wygrała mecz i wyrównała stan rywalizacji na 1-1.

MVP: Kaja Grobelna

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 3:0
(25:23, 25:17, 25:22)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1-1

Budowlani: Polańska (6), Kąkolewska (11), Twardowska (7), Grobelna (16), Vincourova (5), Grajber (6), Witkowska (libero) oraz E. Polak (2) i Muszyńska
Chemik: Busa, Gajgał-Anioł (5), Smarzek (10), Veljković (8), Mirković (3), Mędrzyk (8), Krzos (libero) oraz Bednarek-Kasza, Bełcik (1), Tomsia (3) i Simeonowa