Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS nie stracił seta w Muszynie

LSK: BKS nie stracił seta w Muszynie

Siatkarki BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała wygrały bez straty seta w wyjazdowym meczu w Muszynie. Po pierwszym, dosyć wyrównanym secie, w drugim zespoły walczyły na przewagi. Gospodynie nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, przegrywając do 25. W trzeciej odsłonie początkowo wszystko toczyło się po myśli bielszczanek, jednak gospodynie zerwały się do walki w końcówce. Wcześniej zbudowana przewaga pozwoliła przyjezdnym wygrać 25:21 i to one prowadzą w rywalizacji o 7. miejsce.

W ostatnich meczach sezonu 2017/2018 BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała gra z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. W niedzielę odbył się pierwszy mecz serii, a kibice przed tym spotkaniem zastanawiali się, jak będzie ono wyglądać, bowiem w fazie zasadniczej mecze pomiędzy oboma drużynami miały diametralnie różny przebieg. W Bielsku-Białej bielszczanki rozbiły zespół z Muszyny 3:1, a przez większą część meczu trener Bogdan Serwiński mógł jedynie bezradnie rozkładać ręce. W Muszynie zespół Tore Aleksandersena również wygrał, ale potrzebował do tego aż pięciu setów. Zwycięstwem jednak odczarował halę w Muszynie, w której bielszczanki nie potrafiły wygrać od kilku lat. Kilka lat również dzieli nas od meczów obu drużyn, które decydowały o mistrzostwie Polski. W nowej rzeczywistości oba kluby radzą sobie średnio i właśnie o takie średnie miejsce w środku stawki, a więc siódme, Polski Cukier Muszynianka Muszyna i BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała rozpoczęły rywalizację w niedzielę.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Co kilka minut prowadzenie przechodziło raz w jedne, raz w drugie ręce. Bielszczanki koncertowo zagrały jednak końcówkę tej partii i wygrały 25:20. Druga odsłona meczu przebiegała pod dyktando przyjezdnych do stanu 16:9. Później nieco lepiej zagrały gospodynie, którym udało się odrobić kilka punktów. Bielszczanki mimo to prowadziły 24:19 i tylko najwięksi optymiści w szeregach gospodarzy wierzyli, że tego seta uda się jeszcze uratować. Tymczasem muszynianki wygrały sześć kolejnych punktów i doprowadziły do remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne i to zespół z Bielska-Białej cieszył się ze zwycięstwa 27:25.

W trzecim secie przewaga BKS-u PROFI CREDIT była już bardzo wysoka. Gospodynie wyraźnie załamane przegraniem drugiej partii obudziły się dopiero przy stanie 13:22. Końcówkę wygrały, ale nie dały rady już dogonić bielszczanek, które wygrały 25:21 i cały mecz 3:0. Tym samym zespół Tore Aleksandersena w rywalizacji do dwóch wygranych zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. Drugi mecz o 7. miejsce w najbliższy czwartek w Hali pod Dębowcem. Powtórnie w tym sezonie statuetka MVP trafiła w ręce środkowej Dominiki Sobolskiej, zdobywczyni 13 punktów. Tyle samo „oczek” zdobyła Gina Mancuso, najlepiej punktowała Olivia Różański (15 pkt.).

MVP: Dominika Sobolska

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3
(20:25, 25:27, 21:25)

stan rywalizacji: 1:0 dla BKS-u

Muszynianka: Śmieszek (9), Savić (11), Wójcik (3), Radenković (2), Bociek (10), Karakaszewa (4), Medyńska (libero) oraz Brzóska (3), Flakus (2) i Bałdyga (1)
BKS: Różański (15), Pleśnierowicz, Grant (7), Mancuso (13), Sobolska (13), Mucha (11), Lemańczyk (libero) oraz Nowicka i Moskwa (2)