Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Zwycięstwo Skry, awans Civitanovy do kolejnej rudny

LM: Zwycięstwo Skry, awans Civitanovy do kolejnej rudny

Siatkarze Skry Bełchatów wygrali z włoską ekipą Cucine Lube Civitanova 3:2 i odpadli z dalszych rozgrywek. Włoska drużyna po dwóch wygranych setach oddała pole gry bełchatowianom, w obu ekipach doszło do roszad w składach. Podopieczni trenera Blaina wygrali cały mecz i z honorem pożegnali się z europejskimi pucharami.

Bełchatowianie rozpoczęli mecz z impetem i po pierwszych skutecznych akcjach w wykonaniu Skry było 5:1. Od początku ekipa gości bardzo mocno dawała się gospodarzom we znaki swoją zagrywką, i choć Cucine Lube wyrównało dość szybko (6:6), a nawet wyszło na prowadzenie 8:7, to dobra postawa w polu serwisowym Nikołaja Penczewa pozwoliła Skrze znowu odskoczyć (13:10). Włosi gonili wynik, a gra mocno się wyrównała. Zespół z Civitanovy nie potrafił jednak przejąć inicjatywy i to ekipa z Polski nadawała ton boiskowym wydarzeniom. Wszystko utrzymywała dzięki zagrywkom, którymi co jakiś czas poczynania zespołu ułatwiali zagrywający. Gdy dwa punkty zza linii końcowej zdobył Uriarte, sytuacja Skry była coraz lepsza (21:18), ale w końcówce dały o sobie znać problemy ze skończeniem akcji. Brak kończącego ataku w drużynie z Bełchatowa był wodą na młyn dla miejscowych, którzy raz po raz kończyli kontry i odwrócili losy seta. Partię zakończył blok na Winiarskim.

Tak jak w partii premierowej gospodarzom nie grało się łatwo, tak od początku kolejnej części meczu to oni wiedli prym na boisku. Z każdą kolejną akcją bełchatowscy siatkarze mieli coraz większe problemy, dobrze w obronie grali rywale i kończyli kontry (9:6, 14:10). Sytuacja była coraz korzystniejsza dla Cucine Lube, a miejscowi coraz pewniej kroczyli do wygranej w tym secie. To wpłynęło na polepszenie ich zagrywki, co z kolei miało wpływ na wynik, a przewaga Włochów wzrosła (16:11, 18:12). W samej końcówce jeszcze Lisinac próbował coś wskórać swoim silnym serwisem, ale jedna kontra Kłosa nie była w stanie zmienić biegu seta i niedługo później drużyna z Civitanovy odetchnęła, bowiem awansowała do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Po tym secie trener Blengini dokonał sporych roszad w składzie, na boisku po stronie Skry pojawił się natomiast drugi rozgrywający – Marcin Janusz. Od tego momentu rozpoczął się zupełnie inny mecz. Obie drużyny grały wyrównaną siatkówkę, natomiast na wynik duży wpływ miały zagrywki obu ekip (8:11, 12:12). W szeregach gospodarzy nie brakowało błędów i nieporozumień, wykorzystali to natomiast bełchatowianie, dokładając w ważnym momencie trudne zagrywki (18:14). Tego prowadzenia Skrze i tak się nie udało utrzymać, gdyż im bliżej końca seta, tym coraz aktywniejsi byli Cebulj i Casadei. To głównie ich punkty dały Włochom prowadzenie 23:22. Długo jednak żaden z zespołów nie potrafił zakończyć rywalizacji. Ekipa z Civitanovy miała nawet piłki meczowe, ale nie wykorzystała ich. Skuteczni bronili się siatkarze Skry, którzy po akcjach Kurka wygrali tego seta.

Kolejną partię w szeregach Skry rozpoczęli Winiarski i Milczarek, a jej pierwsze akcje należały do Skry (5:2). Bełchatowianie grali skuteczniej, w dodatku raz po raz kąsali rywali zagrywką (12:8). Gra gospodarzy wyglądała coraz gorzej, a Cucine Lube miało spore problemy ze skończeniem swoich akcji. Mocno przyczynił się do tego także bełchatowski blok, który funkcjonował lepiej niż wcześniej (19:13). W samej końcówce punkty zagrywkami dokładali też Kurek i Kłos, a Skra wygrała tę partię z dziesięcioma punktami przewagi.

Na początku tie-breaka oba zespoły wymieniały się punktami, choć to goście nadal wyglądali bardziej przekonująco, zwłaszcza gdy bełchatowianie zapisali na swoim koncie serię czterech punktów, zakończoną blokiem na Casadei (8:5). Włosi próbowali jeszcze walczyć, ale nie udało im się wyrównać stanu seta. Skra dograła partię do końca i triumfowała tak w niej, jak i w całym meczu po uderzeniu Kurka.

Cucine Lube Civitanova – PGE Skra Bełchatów 2:3
(26:24, 25:16, 26:28, 15:25, 13:15)

Cucine: Sokołow (15), Candellaro (7), Juantorena (7), Stanković (5), Kovar (5), Christenson (3), Grebennikov (libero) oraz Kaliberda (5), Casadei (7), Cester (7), Corvetta, Cebulj (11) i  Pesaresi (libero)
Skra: Lisinac (3), Wlazły (13), Kurek (26), Kłos (9), Uriarte (3), Penczew (5), Piechocki (libero) oraz Bednorz (11), Kłos (5), Janusz (3), Szalpuk (1), Winiarski (4) i Milczarek (libero)