Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Zwycięstwo Developresu z Hapoelem Kfar Saba

LM: Zwycięstwo Developresu z Hapoelem Kfar Saba

Siatkarki Developresu Rzeszów udanie rozpoczęły eliminacje do Ligi Mistrzyń, rzeszowianki pokonały swoje rywalki z Izraela 3:1. Bardzo zacięte były druga i trzecia partia spotkania, w obu gra toczyła się na przewagi. Drugą wygrała polska drużyna, a trzecią Hapoel, w ostatnim secie przewaga i dominacja podopiecznych Lorenzo Micellego była bardzo wyraźna. Ekipa z Podkarpacia jest bardzo bliska awansu do kolejnej rundy eliminacyjnej.

Spotkanie lepiej otworzyły gospodynie, dzięki skutecznemu atakowi z szóstej strefy Anny Velikiy miały trzy „oczka” przewagi (6:3), którą powiększyły po bloku Marceli Correa (8:3). Siatkarki z Rzeszowa miały ogromne problemy ze skończeniem ataku, po bloku na Monice Ptak przegrywały już 5:11, co skutkowało zmianą na pozycji rozgrywającej, za Annę Kaczmar na boisku pojawiła się Natalia Gajewska. Gra Polek znacząco się poprawiła, za sprawą świetnych serwisów Klaudii Kaczorowskiej złapały kontakt z rywalkami (10:11), a po bloku Adeli Helić na tablicy wyników widniał remis (15:15). Dzięki kąśliwym zagrywkom Helene Rousseaux siatkarki z Podkarpacia wyszły na prowadzenie (17:15), które powiększyły za sprawą skutecznego ataku Adeli Helić (20:16). Belgijska przyjmująca zakończyła pierwszą odsłonę spotkania atakiem blok-aut z lewego skrzydła przy stanie 25:20.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do pierwszej przerwy technicznej, na której zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów prowadziły 8:6. Rewelacyjnie serwisem grała Klaudia Kaczorowska, dzięki jej kąśliwym zagrywkom siatkarki gości miały cztery punkty przewagi (10:6), ale za sprawą dobrej postawy w polu serwisowym Anny Velikiy Hapoel Kfar Saba doprowadził do remisu (11:11), a po ustrzeleniu Helene Rousseaux w przyjęciu gospodynie wyszły na prowadzenie (15:14). Po bloku Magdaleny Hawryły siatkarki z Podkarpacia wygrywały 21:20, ale znów miały minimalną przewagę za sprawą kiwki Ayumi Nakamury (23:22). Po autowym ataku Adeli Helić gospodynie miały piłki setowe (24:22), których nie wykorzystały (24:24), a dzięki punkowi zdobytemu zagrywką przez Serbkę to rzeszowianki miały setballa (26:25). Druga odsłona spotkania zakończyła się po autowym ataku Hapoelu Kfar Saby (30:28).

Początek trzeciego seta należał do siatkarek znad Morza Śródziemnego, po bloku na Klaudii Kaczorowskiej gospodynie miały trzy punkty przewagi (7:4), którą powiększyły dzięki skutecznemu atakowi z obiegnięcia Mariny Galperiny (8:4). Polki wzięły się za odrabianie strat, za sprawą skutecznego ataku z lewej strony Helene Rousseaux zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów doprowadziły do remisu (12:12), a po mocnym uderzeniu Klaudii Kaczorowskiej wyszły na prowadzenie (16:15), które powiększyły dzięki kąśliwej zagrywce Katarzyny Żabińskiej (17:15). Siatkarki Hapoelu Kfar Saby błyskawicznie odbudowały przewagę za sprawą trudnych serwisów Marceli Correa (19:17). Po skutecznym ataku Helene Rousseaux na tablicy wyników widniał remis (20:20), a dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Klaudii Kaczorowskiej rzeszowianki miały dwa „oczka” zaliczki (22:20), którą błyskawicznie straciły po sprytnym ataku Ayumi Nakamury (22:22). Gospodynie powróciły na prowadzenie dzięki mocnemu uderzeniu Anny Velikiy (23:22), a po dotknięciu siatki przez Annę Kaczmar miały setballa (24:23), którego nie wykorzystały. Developres SkyRes Rzeszów miał piłkę meczową po kontrze wykorzystanej przez Adelę Helić (27:26). Polki nie wykorzystały kilku szans na skończenie spotkania, Izraelki po autowym ataku serbskiej atakującej wyszły na prowadzenie (31:30), seta zakończyła punktowym blokiem Anna Velikiy. (32:30)

Polki rewelacyjnie otworzyły czwartą partię, dzięki dwóm trudnym zagrywkom Klaudii Kaczorowskiej miały dwa punkty przewagi (2:0), którą powiększyły dzięki dobrej postawie w bloku (5:1). Na pierwszej przerwie technicznej Developres SkyRes Rzeszów prowadził 8:1, a za sprawą rewelacyjnej postawy w polu serwisowym Moniki Ptak na tablicy wyników widniał wynik 11:1 i losy spotkania wydawały się być przesądzone. Izraelki wzięły się za odrabianie strat, po autowym ataku Adeli Helić gospodynie przegrywały już tylko 8:13. Rzeszowianki powróciły do wysokiego prowadzenia dzięki skutecznej grze w bloku (18:8), a za sprawą dobrej postawy w polu serwisowym Magdaleny Hawryły drużyna gości wygrywała 20:8. Mecz zakończyła skutecznym atakiem Helene Rousseaux (25:12).

Hapoel Kfar Saba – Developres Rzeszów 1:3
(20:25, 28:30, 32:30, 12:25)

Hapoel: Galperina (15), Nakamura (8), Da Penha Correa (16), Velikiy (14), Correa Goncalvez (4), Waremsthein (8), Kopilovitch (libero) oraz Abramovich, Ben-Haim i Erez (libero)
Developres: Rousseaux (32), Ptak (15), Hawryła (8), Kaczmar (3), Helić (22), Kaczorowska (12), Sawicka (libero) oraz Gajewska (1), Blagojević i Żabińska (3)