Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: VakifBank Stambuł postawił kropkę nad i

LM K: VakifBank Stambuł postawił kropkę nad i

Siatkarki VakifBanku Stambuł przypieczętowały awans do Final Four Ligi Mistrzyń. W rewanżowym starciu I rundy play-off ponownie pokonały one Volero Zurych bez straty seta. Turecka ekipa w dwóch pierwszych partiach niemalże rozbiła rywalki, pokonując je aż do 12 i 14.

Inauguracyjną odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły siatkarki Volero Zurych, które w pierwszych akcjach wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Ekipa VakifBanku szybko tę stratę jednak odrobiła i po chwilowej wymianie cios za cios to ona miała dwa oczka nadwyżki (9:7). Wkrótce prowadzenie podopiecznych Giovanniego Guidettiego wzrosło do czterech punktów (14:10) i o czas poprosił szkoleniowiec Volero, Avital Selinger. Nie pomógł on jednak jego ekipie. Po wznowieniu gry bowiem rywalki dołożyły do swojej przewagi kolejne cztery oczka i pewnie zaczęły zmierzać do zwycięstwa w secie. W końcówce pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie już tylko dwóch punktów, odnosząc pewny triumf  25:12.

W drugiej odsłonie gospodynie od początku poszły za ciosem. Szybko odskoczyły rywalkom na dwa punkty i przewagę tę utrzymywały do wyniku 6:4. Wówczas zespół z Zurychu doprowadził do remisu, ale nie zdołał wyrównać gry na dłużej. Chwilę potem bowiem na prowadzeniu znów były siatkarki tureckiej ekipy, których łupem padły cztery kolejne akcje (10:6). Serię tę próbował przerwać, prosząc o czas dla swojego zespołu trener Selinger, ale nie wybił rywalek z rytmu. Te po powrocie na boisko całkowicie przejęły inicjatywę i wkrótce powiększyły prowadzenie aż do dziesięciu punktów (17:7). Stało się jasne, że również ta odsłona padnie ich łupem. Ostatecznie wygrały ją 25:14.

Trzeci set początkowo był grą punkt za punkt, a na pierwszej przerwie technicznej lepsze o dwa oczka były siatkarki Volero Zurych. Nie cieszyły się jednak z prowadzenia zbyt długo, bowiem turecka drużyna po wznowieniu gry doprowadziła do remisu po 8, a następnie miała już trzy oczka nadwyżki (11:8). Siatkarki VakifBanku ponownie stopniowo zaczęły przejmować inicjatywę i szybko powiększały prowadzenie. Wkrótce wygrywały już aż 18:11, całkowicie kontrolując wydarzenia na boisku. Podobnie jak w partiach poprzednich ekipa trenera Guidettiego pewnie zaczęła tym samym zmierzać do zakończenia seta. Tym razem triumfowała 25:17 i pewnym krokiem zameldowała się w Final Four Ligi Mistrzyń.

VakifBank Stambuł – Volero Zurych 3:0
(25:12, 25:14, 25:17)

pierwszy mecz: 3:0 dla VakifBanku
awans: VakifBank Stambuł

VakifBank: Kirdar (8), Zhu (21), Akman Celiskan (2), Sloetjes (14), Aydemir Akyol (2), Rasić (9), Orge (libero) oraz Ozbay, Robinson (3), Gurkaynak (3), Durul, Senoglu, Gunes (3) i Aykac (libero)
Volero: Lazarenko (4), Dimitrowa (2), Antonijević (2), Bjelica (3), Todorowa (5), Lazić (6), Popović (libero) oraz Rodrigues, Kornienko, Unternahrer (4) i Carrillo de la Paz (6)