Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Porażka Developresu Rzeszów z mistrzem Rumunii

LM: Porażka Developresu Rzeszów z mistrzem Rumunii

Rumuński CS Volei Alba Blaj był drugim rywalem Developresu SkyRes Rzeszów w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Po zwycięstwie na inaugurację rozgrywek z ASPTT Mulhouse tym razem rzeszowianki musiały uznać wyższość przeciwnika. W starciu z mistrzem Rumunii podopieczne Lorenzo Micellego nie zdołały ugrać nawet seta.

Polski zespół lepiej otworzył spotkanie, Katarzyna Żabińska popisała się asem serwisowym, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie (4:2). Gospodynie jednak błyskawicznie je straciły po kąśliwych zagrywkach Any Yilian Cleger Abel (4:6), po stronie rzeszowianek nieskutecznie atakowała Adela Helić. Skutkowało to wyjściem Rumunek na czteropunktowe prowadzenie (11:7). Rewelacyjnie w polu serwisowym grała Agnieszka Rabka i Polki złapały kontakt z rywalkami (10:11), lecz za sprawą świetnej postawy w ofensywie swojej atakującej siatkarki z Bałkanów powróciły do wysokiego prowadzenia (14:11). Dzięki skutecznej kiwce Klaudii Kaczorowskiej gospodynie ponownie zbliżyły się do przeciwniczek (16:17), lecz Rumunki błyskawicznie odbudowały „zaliczkę” po trudnych do przyjęcia zagrywkach Petji Barakowej (21:16). Nie oddały inicjatywy aż do końca pierwszej odsłony spotkania, która zakończyła się zepsutym serwisem Helene Rousseaux (25:19).

Początek drugiej partii także należał do zespołu z Rumunii. Gospodynie miały kłopoty z przyjęciem ich serwisów (2:4), lecz dzięki pomyłkom w ofensywie przeciwniczek na tablicy wyników ponownie widniał remis (5:5). Rywalki, a przede wszystkim grająca z rewelacyjną skutecznością Ana Yilian Cleger Abel nie zwalniały tempa, grały skutecznie w ofensywie, co skutkowało zbudowaniem przez nie trzypunktowej przewagi (10:7). Rzeszowianki nie złożyły jednak broni, poprawiły swoją postawę w bloku i ofensywie, co skutkowało doprowadzeniem do remisu (16:16). Miejscowe miały nawet szansę na objęcie prowadzenia, jednak jej nie wykorzystały. Rzeszowianki ponownie nie kończyły swojej pierwszej akcji, Rumunki zaś nie miały problemów ze skutecznością na kontrze, co skutkowało odbudowaniem przez nie przewagi (22:18). Zawodniczki z Bałkanów miały cztery piłki setowe, jednak rewelacyjnie w bloku grała Julia Andruszka, która przedłużyła szansę gospodyń na wygraną w drugiej partii (24:24). Podopieczne Lorenzo Micellego nie zdołały jednak wyjść na prowadzenie, a zwycięstwo Volei Alba Blaj w drugim secie przypieczętowała atakiem blok-aut Ana Yilian Cleger Abel (27:25).

Rzeszowianki dobrze weszły w trzecią odsłonę spotkania. Za sprawą skutecznych ataków Moniki Ptak oraz Helene Rousseaux wyszły na prowadzenie (5:2), które jednak błyskawicznie straciły po asie serwisowym atakującej rywalek (6:6). Rumuńska ekipa błyskawicznie otrząsnęła się po słabym początku seta, lepiej przyjmowała, dobrze prezentowała się w bloku, co skutkowało zbudowaniem przez nią dwupunktowej zaliczki (8:10). Po chwili na tablicy wyników ponownie widniał jednak remis (10:10). Kluczowa była seria, w której Rumunkom wychodziło praktycznie wszystko, posyłały na drugą stronę siatki trudne serwisy, świetnie grały w obronie, a z wysokich piłek na kontrze bezbłędna była Ana Yilian Cleger Abel. Losy meczu były już praktycznie przesądzone (18:10). Rumunki utrzymały wysoką przewagę do końca seta, zwycięstwo w całym spotkaniu zapewniła skuteczną kiwką Petja Barakowa (25:17).

Developres SkyRes Rzeszów – CS Volei Alba Blaj 0:3
(19:25, 25:27, 17:25)

Developres: Helić (14), Rousseaux (10), Blagojević (6), Żabińska (6), Rabka (1), Ptak (7), Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żak, Kaczorowska (1) i Andruszka (3)
Volei: Salaoru (5), De Aquino (4), Barakowa (5), Crncević (12), Abel (29), Onyejekwe (5), Vujović (libero) oraz Ilyasoglu, Mollersb i Morales