Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Porażka Skry na zakończenie rozgrywek

LM M: Porażka Skry na zakończenie rozgrywek

Siatkarze PGE Skry Bełchatów nie wykorzystali swojej szansy, by być w komfortowej sytuacji przed rewanżowym starciem z Cucine Lube Civitanova. W drugim meczu najlepszej dwunastki Ligi Mistrzów podopieczni Roberto Piazzy nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić włoskiemu gigantowi. Porażka bełchatowian oznacza, że dalszej fazy rozgrywek awansuje tylko jedna polska drużyna – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, stopniowo do gry zaczęli wchodzić również bełchatowianie (3:0, 7:5). Zagrywka w siatkę sprowadziła drużyny na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Na siatce wciąż górowali Włosi, po skutecznym kontrataku Cwetana Sokołowa o czas poprosił trener Piazza (11:6). Przyjezdni nie pomagali sobie licznymi błędami w polu zagrywki. Swobodne zagranie Taylora Sandera dało sygnał do drugiego regulaminowego czasu (16:10). Siatkarze Cucine Lube Civitanova mimo że nie grali bezbłędnie, pozostawali na bardzo wyraźnym prowadzeniu. Kolejne rotacje w szeregach Skry nie pomagały, dobrze funkcjonował tylko atak przez środek. Swobodnie grą włoskiego zespołu kierował Micah Christenson. W końcówce po efektownym asie rozgrywającego Lube trener Piazza wykorzystał jeszcze jedną przerwę (20:14). Nie wybiło to z rytmu siatkarza, który nadal nękał przyjezdnych zagrywką, przy stanie 22:14 Bednorza zmienił Katić. Dopiero w kolejnej akcji dzięki szczęśliwemu nabiciu piłki o blok Sokołowa przez Milada Ebadipoura goście wyszli z niewygodnego ustawienia. Atak z przechodzącej piłki Sokołowa zakończył partię.

Chociaż drugi set rozpoczął się od dwóch punktów Srećko Lisinaca, po skutecznych zagraniach Osmanego Juantoreny na tablicy wyników pojawił się remis (0:2, 7:7). Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami, dopiero blok Lube i kontratak Taylora Sandera pozwoliły gospodarzom odskoczyć, a o czas poprosił trener Piazza (12:9). Ze zmiennym szczęściem atakowali Milad Ebadipour i Mariusz Wlazły, a po drugiej stronie nie mylił się Juantorena. W dalszej fazie seta gra gości posypała się. Włosi na dobre przejęli inicjatywę, zdobywali punkty seriami. Dopiero w końcówce przy zagrywkach Srećko Lisinaca dystans zaczął stopniowo topnieć, po nieudanym ataku Sokołowa o czas poprosił trener Medei (22:17). Seria przyjezdnych trwała, a przerwał ja dopiero błąd bełchatowian. Przejście linii środkowej po ataku przez Mariusza Wlazłego dało ostatni punkt Lube.

Od początku trzeciej odsłony w szeregach Skry mnożyły się błędy, które bezlitośnie wykorzystywali rywale. Po ataku Taylora Sandera drużyny zeszły na przerwę techniczną (8:4). W kolejnych akcjach zespoły wymieniały się skutecznymi zagraniami. Toczyła się gra punkt za punkt, przez co dystans między ekipami utrzymywał się (13:10). Dopiero po błędzie Juantoreny i asie Karola Kłosa Skra złapała kontakt (14:13), jednak na prowadzeniu pozostawali gospodarze (16:14). Wciąż dobrze funkcjonował blok Włochów. W drugiej linii szalał Jenia Grebennikov, a kolejne kontrataki kończył Sokołow (20:17). Bełchatowianie nie mieli zamiaru odpuszczać, gdy po celnej zagrywce Mariusza Wlazłego prowadzenie gospodarzy ponownie stopniało do jednego oczka, o czas poprosił trener Medei (20:19). Po interwencji szkoleniowca goście ponownie stali się bezradni. Efektowny atak przez środek dał serię piłek meczowych Lube, a chwilę później zagranie Davide Candellaro zakończyło cały pojedynek.

Cucine Lube Civitanova – PGE Skra Bełchatów 3:0
(25:17, 25:18, 25:21)

pierwszy mecz: 3:2 dla Cucine Lube
awans: Cucine Lube Civitanova

Cucine Lube: Sokołow (17), Juantorena (12), Sander (10), Christenson (6), Candellaro (5), Stanković (3), Grebennikov (libero) oraz Zhoukoski
Skra: Wlazły (10), Kłos (8), Lisiniac (7), Ebadipour (7), Bednorz (1), Łomacz, Piechocki (libero) oraz Penczew (3) i Katić