Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Cucine Lube Civitanova uzupełniło grono finalistów

LM M: Cucine Lube Civitanova uzupełniło grono finalistów

Siatkarze Cucine Lube Civitanova do awansu do Final Four Ligi Mistrzów potrzebowali dwóch wygranych setów. Choć Azimut Modena w dwóch pierwszych partiach nie składała broni, to lepiej zaprezentowali się zawodnicy Gianlorenzo Blenginiego, którzy pewnie wygrali całe spotkanie 3:0 i tym samym po raz kolejny zagrają w Final Four najważniejszych europejskich pucharów.

Chociaż to ekipa z Modeny zapisała na swoim koncie pierwszy punkt w rewanżu, to zespół Cucine Lube szybko wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Goście jednak równie szybko doprowadzili do remisu po 5, jednak kontratak Osmanego Junatoreny i fenomenalna akcja Cwetana Sokołowa sprowadziły obie drużyny na pierwszy czas techniczny (8:5). Zagrywka Earvina Ngapetha sprawiła, że przyjezdni doszli rywali na oczko (11:12), ale ofiarni w obronie podopieczni Gianlorenzo Blenginiego mogli dzięki temu punktować w kontrach (14:11) i na kolejnej regulaminowej przerwie mieli już 4 oczka więcej (16:12). Po powrocie na boisko straty zaczęli odrabiać mistrzowie Włoch i po zablokowaniu Sokołowa, a potem udanym zbiciu Luki Vettoriego doprowadzili do wyrównania (16:16). Błędy Azimutu Modena nie pozwoliły im jednak nawiązać wyrównanej walki w kluczowych momentach (17:21), a kolejnym świetnym zbiciem popisał się bułgarski atakujący Lube (23:18). Jiri Kovar dał swoim atakiem po prostej piłkę setową gospodarzom (24:20), a popsuty serwis gości zakończył całą partię (21:25).

Dwie pierwsze akcje kolejnej odsłony padły łupem gości, ale po raz kolejny świetnie prezentował się Cwetan Sokołow, raz po raz częstując Azimut Modena potężnymi serwisami (4:2). Dwupunktowe prowadzenie nieprzerwanie utrzymywało się po stronie Cucine Lube Civitanova, ale obie ekipy popisywały się świetnymi akcjami i udana kontra Nemanji Petricia i autowy atak Bułgara wyrównały stan na tablicy wyników (9:9). Ngapeth zaprezentował klasycznego „Ngapetha” (13:13), ale świetny atak Davide Candellaro sprowadził obie ekipy na przerwę techniczną (16:15). Kontrę ponownie wykorzystał Petrić (17:16), ale równie dobrze w tym elemencie radziło sobie Lube, odzyskując swoje prowadzenie (19:17). Kolejne zabójcze kontry gospodarzy coraz bardziej zbliżały ich do zwycięstwa w tym secie (21:17). Sokołow skończył kolejną już akcję, dając swojej ekipie piłkę setową przy stanie 24:19 i po autowym serwisie Petricia to Cucine Lube cieszyło się nie tylko ze zwycięstwa w tej partii, ale i awansu do Final Four Ligi Mistrzów (25:21).

Początek seta, który niewiele mógł już zmienić w końcowej rywalizacji, należał do gospodarzy (6:3), którzy pomimo delikatnej zmiany w składzie cały czas prowadzili (9:4). Sokołow radził sobie także w sytuacyjnych piłkach, a tego nie można było powiedzieć o Vettorim. Kolejne oczko dołożył Klemen Cebulj swoją zagrywką (15:8), a atak ze środka Dragana Stankovicia był następną udaną pierwszą akcją ekipy Cucine Lube (18:10). Serb chwilę potem popisał się blokiem (19:11), a swoje trzy grosze w tym elemencie dołożył Candellaro (21:12). Goście jeszcze poderwali się do walki (15:21), jednak kiedy przez ręce miejscowego teamu nie przedarł się Vettori, gospodarze mieli piłkę meczową (24:17) i również trzeci set zakończył się popsutą zagrywką rywali (18:25).

Cucine Lube Civitanova (ITA) – Azimut Modena (ITA) 3:0
(25:21 25:21, 25:18)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Cucine Lube Civitanova
Awans: Cucine Lube Civitanova

Lube: Sokołow (13), Candellaro (8), Juantorena (13), Stanković (9), Kovar (8), Christenson (2), Grebennikov (libero) oraz Pesaresi i Cebulj (5)
Modena: Petrić (10), Ngapeth E. (11), Piano (8), Holt (5), Travica, Vettori (5), Rossini (libero) oraz Orduna, Massari (1) i Ngapeth S.