Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Wygrana Dinama Moskwa i awans do Final Four

LM K: Wygrana Dinama Moskwa i awans do Final Four

Siatkarki Dinama Moskwa po raz drugi pokonały włoską drużynę Liu Jo Nordmeccanica Modena i zapewniły sobie awans do Final Four. Cały mecz toczył się pod wyraźne dyktando drużyny gospodyń, które dominowały na boisku w każdym elemencie siatkówki i nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom, które pomimo ambitnej postawy musiały uznać wyższość Dinama.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które od samego początku meczu uzyskały kilkupunktową przewagę i utrzymały ją przez dłuższy czas gry. Na drugiej przerwie technicznej było 16:12 dla drużyny Dinama, która dzięki dobrej grze w obronie i ataku cały czas miała przewagę nad swoimi rywalkami. Po tym jak z piłki przechodzącej zaatakowała Ivon Belien, drużyna Liu traciła do Dinama zaledwie trzy punkty i o przerwę na żądanie poprosił trener Dinama. Było to dobre posunięcie tego szkoleniowca, grę jego drużyny napędziła Natalia Gonczarowa, która była nie do zatrzymania w ataku i dzięki niej gospodynie wygrały pierwszą odsłonę spotkania w stosunku 25:20.

Od początku drugiej partii ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie, które odrzuciły swoje rywalki od siatki i prowadziły 5:1. Siatkarki Dinama podbijały ataki swoich rywalek i po kontrataku w wykonaniu Peny de la Cruz prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:2. Ekipa z Modeny zniwelowała straty do trzech punktów po zbiciach Neriman Ozsoy (5:8), ale jak się okazało, był to tylko chwilowy zryw drużyny gości. Ekipa ze stolicy Rosji bardzo dobrze spisała się w obronie, punktowała w ataku z pierwszego tempa i dzięki tym elementom prowadziła kilkoma punktami (13:8). Neriman Ozsoy razem z Jovaną Brakocević starały się poderwać swoje koleżanki do walki, ale nie były w stanie wiele zdziałać. Siatkarki Dinama przez cały czas kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, punktowały w bloku i po tym jak punktowym zbiciem popisała się Maja Poljak, prowadziły 21:15. Podobnie jak miało to miejsce w premierowej odsłonie, końcówka tej partii zdecydowanie należała do miejscowej ekipy, która wygrała tego seta 25:19 i zapewniła sobie awans do Final Four.

Trzeci set spotkania rozpoczął się od remisu 3:3, a potem 6:6, drużyna Dinama nie dawała za wygraną i na pierwszej przerwie technicznej po zbiciu Mai Poljak prowadziła 8:7. Wynik wciąż oscylował wokół remisu i żadnej z ekip nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Przy stanie 13:13 serię trudnych zagrywek wykonała Jana Szczerban, ekipa z Włoch miała ponownie problemy z przyjęciem, nie kończyła ataków z pierwszego uderzenia i przegrywała 13:16. Ciężar gry wzięła na siebie Marika Bianchini i dzięki niej przyjezdne odrobiły straty i prowadziły po jej asie serwisowym 19:18. Dinamo jeszcze raz poderwało się w końcówce do ataków, serię zagrywek wykonała Natalia Gonczarowa, punktowała w ataku Jana Szczerban i dzięki tym zawodniczkom Dinamo wygrało seta oraz cały mecz 3:0.

Dinamo Moskwa – Liu Jo Nordmeccanica Modena 3:0
(25:20, 25:19, 25:21)