Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Udana inauguracja Developresu

LM K: Udana inauguracja Developresu

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów udanie zainaugurowały występy w Lidze Mistrzyń. Rzeszowianki pokonały 3:1 francuską ekipę z Miluzy. Podopieczne trenera Micellego tylko w drugiej partii spotkania musiały uznać wyższość swoich rywalek, w  pozostałych setach dominacja i przewaga zespołu z Podkarpacia nie podlegała żadnej dyskusji.

Od samego początku mecz ułożył się po myśli drużyny z Rzeszowa, która po ataku Adeli Helić Developres prowadziła 6:3. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem i po ataku Katarzyny Żabińskiej przy stanie 5:11 o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Magali Magail. Na niewiele się to zdało, w natarciu nadal były rzeszowianki, które skuteczniej zagrały na siatce, punktowały w kontratakach i przez dłuższy czas prowadziły kilkoma punktami. Trenerka zespołu ASPTT dokonała roszad w składzie, ale nie przyniosły one zamierzonych efektów. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego po ataku niezawodnej tego dnia Helene Rousseaux prowadziły 20:14. Końcówka seta należała do zespołu gospodyń, ciężar gry wzięła na siebie Adela Helić, która popisała się punktowym atakiem oraz asem serwisowym i w znaczny sposób przyczyniła się do wygrania tego seta przez Developres.

Niezrażone przegraną w pierwszej partii zawodniczki z Miluzy odskoczyły rzeszowiankom na cztery punkty (5:1). Punktowały Bojana Marković oraz Britt Herbots. Role na boisku odwróciły się i tym razem to miejscowe siatkarki miały problemy z przyjęciem. Ekipa z Podkarpacia nie poddawała się, po serii dobrych ataków Rousseaux doprowadziła do remisu 10:10. Drużyna z Francji po raz kolejny odskoczyła na cztery punkty (15:11) i był to moment zwrotny tego seta. W szeregach gospodyń mnożyły się błędy, co skrupulatnie wykorzystały przyjezdne i prowadziły 19:14. Podopieczne Lorenzo Micellego jeszcze raz zerwały się do ataków i w końcówce seta zbliżyły się do swoich rywalek na dwa punkty (19:21). Ostatnie słowo w tym secie należało do drużyny z Miluzy, punktowym atakiem rywalizację zakończyła Hayley Spelman.

Podrażnione takim obrotem spraw siatkarki z Podkarpacia wzmocniły swoją zagrywkę, Anna Kaczmar skutecznie gubiła blok swoich rywalek i po asie serwisowym tej zawodniczki rzeszowianki prowadziły 9:5. Do dobrze dysponowanych Rousseaux i Helić dołączyła Jelena Blagojević, punktowe zbicie tej siatkarki dało Developresowi pięciopunktową przewagę (13:8). Drużyna z Miluzy nadziewała się na szczelny blok rzeszowianek, serią trudnych zagrywek popisała się wspomniana wcześniej Blagojević i na tablicy wyników widniał rezultat 22:12. Błąd dotknięcia siatki po stronie ASPTT sprawił, że Developres wysoko wygrał tego seta i prowadził w całym meczu 2:1.

Czwarta partia była ostatnią w tym meczu. Gra obu drużyn falowała, rzeszowianki prowadziły 4:2, a później 8:5 i na skutek błędów własnych za każdym razem był remis. Od stanu 9:9 zarysowała się przewaga gospodyń, atakowały Helić oraz Rousseaux i dzięki nim rzeszowianki prowadziły 14:12. Drużyna gości nie zamierzała się poddawać, punktowała w bloku i do stanu 14:16 toczyła w miarę wyrównaną grę. W dalszej fazie seta po raz kolejny mocna zagrywka gospodyń oraz dobra gra w obronie i bloku dały Developresowi pięcipunktową przewagę (20:15). Drużyna z Miluzy nie podjęła już walki i po serii zagrywek Helić oraz ataku tej zawodniczki przegrała seta oraz cały mecz.

Developres SkyRes Rzeszów – ASPTT Mulhouse 3:1
(25:18, 20:25, 25:14, 25:17)

Developres: Rousseaux (24), Ptak (10), Żabińska (6), Kaczmar (4), Helić (15), Blagojević (14), Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żak i Andruszka (1)
ASPTT: Marković (9), Herbost (12), Michel (7), Divoux (1), Spelman (10), Abrahamowa (5), Soldner (libero) oraz Dannemiler (2), Trach (3), Jeanpierre, Davidovic i Cotito (1)