Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Rzeszowianki przypieczętowały awans do kolejnej rundy

LM K: Rzeszowianki przypieczętowały awans do kolejnej rundy

Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu z izraelskim Hapoel KFAR Saba siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w rewanżu do awansu potrzebowały zwycięstwa w zaledwie dwóch setach. Podopieczne Lorenzo Micellego z zadania wywiązały się z nawiązką i pewnie pokonały ekipę z Izraela 3:0. W następnej rundzie rzeszowianki zmierzą się z Novą KBM Branik MARIBOR.

Już na początku spotkania rzeszowianki zapewniły sobie trzypunktowe prowadzenie, i choć rywalki próbowały odrabiać straty, to przewaga gospodyń tego spotkania na drugim czasie technicznym była już ogromna (16:9), głównie za sprawą o wiele lepszej skuteczności ataku. Przyjezdnym udało się tuż przed kluczowym momentem premierowej odsłony zmniejszyć dystans do sześciu oczek (15:21), jednak swojego prowadzenia podopieczne Lorenzo Micellego już nie oddały, a liderką Developresu w tym secie była Adela Helić.

Od o wiele bardziej wyrównanej gry rozpoczął się set numer dwa, który był ostatnią nadzieją na przedłużenie szans na awans dla zespołu Hapoelu. Minimalnie lepsze cały czas były jednak rzeszowianki, które nie ustrzegły się błędów, między innymi w ofensywie. Na drugim czasie technicznym ich przewaga wynosiła już tylko dwa oczka (16:14), ale wtedy ciężar gry wzięła na siebie Helene Rousseaux, która w tej odsłonie zapisała na swoim koncie siedem punktów, a do tego dobrą postawę w bloku zaprezentowała Magdalena Hawryła. Końcówka należała już do rzeszowianek, które wygrały tę partię 25:19, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy zmagań.

Developres Rzeszów wcale nie zamierzał osiąść na laurach w kolejnym secie i już na pierwszym regulaminowym czasie prowadził 8:4. Gospodynie sukcesywnie powiększały swoje prowadzenie i nie oddając inicjatywy rywalkom z Izraela, miały nad nimi aż siedem oczek prowadzenia (16:9). Trener Micelli dał odpocząć Rousseaux, a w jej miejsce wprowadził Julię Andruszkę, która nie zawiodła pokładanych w niej nadziei i w trzecim secie to między innymi ona wypunktowała rywalki. W końcówce nic nie zagrażało już ekipie z Podkarpacia, która pewnym zwycięstwem 25:15 przypieczętowała awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń.

Developres SkyRes Rzeszów – Hapoel KFAR Saba 3:0
(25:21, 25:19, 25:15)

Developres: Rousseaux (9), Hawryła (11), Żabińska (9), Kaczmar (1), Helić (11), Kaczorowska (1), Sawicka (libero) oraz Gajewska, Andruszka (8) i Blagojević (5)
Hapoel: Galperina (6), Nakamura (6), De Penga (7), Valiki (10), Correa (2), Kapolowicz (2), Erez (libero) oraz Abramowcz i Ben-Haim