Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Eczacibasi wygrało i awansowało do Final Four

LM: Eczacibasi wygrało i awansowało do Final Four

Po pierwszym spotkaniu, którego stawką był awans do Final Four Ligi Mistrzyń, o krok od awansu były siatkarki Fenerbahce Stambuł. Podopieczne trenera Abbondanzy nie wykorzystały jednak swojej szansy i w drugim meczu uległy Eczacibasi Stambuł 1:3. Przez takie rozstrzygnięcie to siatkarki Massimo Barboliniego awansują do turnieju w Treviso. Najjaśniejszym punktem zwyciężczyń w tym pojedynku była zdobywczyni 27 punktów – Tijana Bosković.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Z akcji na akcję jednak to siatkarki Eczacibasi zaczęły budować przewagę, skutecznie punktowała Tijana Bosković. Taka sytuacja nie trwała jednak długo, bowiem grające w roli gospodyń zawodniczki Fenerbahce szybko zniwelowały trzypunktową stratę. Podopieczne Massimo Barboliniego nie spuściły jednak z tonu i przy skutecznych atakach Jordan Larson oraz Tatiany Koszelewej ponownie odskoczyły (16:13). Również tym razem przyjezdne nie zdołały utrzymać się na prowadzeniu. Wysoka skuteczność Maret Balkestein-Grothues oraz ważne punkty Yeon-Koung Kim pozwoliły zawodniczkom Fenerbahce na nowo doprowadzić do wyrównania i po emocjonującej i wyrównanej końcówce triumfować w inauguracyjnej partii (31:29).

Przebieg drugiego seta w niczym nie przypominał inauguracyjnej odsłony. Niemalże od pierwszej do ostatniej piłki na prowadzeniu pozostawały siatkarki Eczacibasi VitrA Stambuł. Gospodynie były zupełnie bezradne, natomiast przyjezdne punktowały raz za razem. Dodatkowo podopieczne trenera Barboliniego dołożyły skuteczną zagrywkę. Przy bardzo dobrym przyjęciu przyjezdne nie miały najmniejszych problemów z wyprowadzeniem kolejnych skutecznych ataków. Piłki posyłane były do wszystkich zawodniczek Eczacibasi. W całym secie gospodynie zdołały zdobyć zaledwie 14 punktów.

Otwarcie trzeciej partii początkowo przypominało poprzednią odsłonę. Przyjezdne szybko odskoczyły na kilka punktów, skutecznie punktowały Rachael Adams i Tijana Bosković (8:4). Chociaż w kolejnych akcjach za sprawą dobrej postawy Natalii Pereiry gospodynie zniwelowały straty. Taka sytuacja nie trwała jednak długo, bowiem po przerwie na życzenie trenera Barboliniego siatkarki Eczacibasi na nowo zbudowały swoją przewagę. Przy stanie 15:10, opadając po bloku, koszmarnej kontuzji doznała Thaisa Daher. Zawodniczkę natychmiast przetransportowano do szpitala. Po tej sytuacji zawodniczki obu zespołów były wstrząśnięte. Szybciej do gry powróciło Fenerbahce, a gdy dobre ataki dołożyła Kim, dystans punktowy zaczął topnieć. Mimo zmian i interwencji Massimo Barboliniego jego drużyna wciąż traciła przewagę. Ponownie kibice byli świadkami emocjonującej walki na przewagi, z której zwycięsko tym razem wyszły przyjezdne (27:25).

Czwarta partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Chociaż początkowo na kilka punktów odskoczyły siatkarki Eczacibasi, gospodynie tym razem nie pozwoliły na powiększenie dystansu. W drugiej fazie seta sytuacja odwróciła się i na minimalną przewagę wyszły siatkarki trenera Abbonadanzy. Emocji nie zabrakło jednak do samego końca. Ostatecznie po ciekawej walce Eczacibasi ponownie odwróciło wynik. Chociaż przyjezdne początkowo nie wykorzystały szansy na zakończenie meczu, udało im się wygrać tę partię do 23, a całe spotkanie 3:1.

Fenerbahce Stambuł – Eczacibasi VitrA Stambuł 1:3
(31:29, 14:25, 25:27, 23:25)

Fenerbahce: Babat (1), Kim (20), Pereira (22), Tomkom (1), Erdem (10), Balkestein-Grothues (13), Yilmaz (libero) oraz Dalbeler (libero), Avci, Uslupehlivan (1), Dilik, Ercan i Toksoy
Eczacibasi: Bosković (27), Daher (10), Adams (16), Larson (10), Koszelewa (5), Ognjenović (7), Kuzubasioglu (libero) oraz Sebnem, Baladin (7), Kilicli (3) i Demir