Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Dynamo Moskwa bezlitosne dla Arkasu

LM: Dynamo Moskwa bezlitosne dla Arkasu

Dynamo Moskwa nie dało w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów żadnych szans Arkasowi Izmir. Podopieczni Jurija Mariczewa okazali się lepsi praktycznie w każdym elemencie, począwszy od zagrywki, a skończywszy na ataku i bloku. Wygrana 3:0 na wyjeździe stawia ekipę ze stolicy Rosji w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się 21.03  w Moskwie.

Początek meczu był dość wyrównany, ale to Dynamo Moskwa prowadziło na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Potem jednak górę wziął dobry serwis i skuteczność Dynama w ataku (16:12, 21:15). Gospodarze starali się jak mogli, ale nie byli w stanie odrobić strat. Drugi set również miał wyrównany początek, na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły z jednopunktową różnicą (8:7). Z biegiem seta jednak przewaga drużyny Jurija Mariczewa rosła. Wciąż działał blok i zagrywka rosyjskiej ekipy (17:10), ale kiedy udanie atakował Mauricio Borges, różnica stopniała do czterech punktów (13:17) i o czas poprosił trener Mariczew. Ekipa z Moskwy w pełni kontrolowała to, co się działo na boisku, po ataku Wołkowa i piekielnie mocnej zagrywce Grankina Dynamo przeważało już 21:15. Udana kiwka Bakuna dała ekipie z Moskwy piłki setowe (24:17), a w kolejnej akcji atak w antenkę Arkasu zakończył tego seta.

W trzecim secie Dynamo odskoczyło szybko na 3:1. Skutecznie działał rosyjski blok, przez który trudno było się przebić ekipie tureckiej (7:3). Różnica czterech oczek utrzymała się także na przerwie technicznej. Po niej błąd w ataku rywali pozwolił tureckiej ekipie zbliżyć się na 8:10. Kilka minut później m.in. dobra zagrywka Grankina, niemoc w ataku Arkasu pozwoliły rosyjskiej ekipie odskoczyć na 14:9. Dobrze funkcjonowała skuteczność ataku Dynama, co pozwoliło ekipie trenera Mariczewa kontrolować boiskowe wydarzenia. Na drugiej przerwie technicznej goście prowadzili pięcioma punktami. Kiedy blokiem zapunktował Aleksander Wołkow, było już 18:12, a po asie serwisowym Bakuna 21:14. Dinamo w pełni dominowało na boisku, a tureckiej ekipie nie pomagała spora ilość zepsutych zagrywek. Tak dużej przewagi Dynamo nie dało już sobie odebrać.

Moskiewski zespół zakończył mecz z aż 71-procentową skutecznością ataku, natomiast rywale zanotowali 51 proc. Dynamo postawiło aż 9 punktowych bloków, przy ani jednym rywali zaś w asach serwisowych było 7:1, z czego autorem czterech asów dla Dynama był Konstantin Bakun. To właśnie on wraz z Jurijem Bierieżką byli liderami zespołu, jeżeli chodzi o zdobycze punktowe.

Arkas Izmir – Dynamo Moskwa 0:3
(20:25, 17:25, 16:25)

Arkas: Sanders, Borges (9), Sánchez (12), Gökgöz (9), Capkinoglu (1), Koç (8), Karatas (libero) oraz Durmaz (4), Gülmezoglu (2), Pereira i Kaya
Dinamo: Bakun (15), Grankin (3), Biriukow (9), Bierieżko (17), Wołkow (9), Szczerbin (6), Jermakow (libero) oraz Antipkin, Markin i Krugłow (1)