Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Cucine Lube uzupełniło skład Final Four w Kazaniu

LM: Cucine Lube uzupełniło skład Final Four w Kazaniu

Już po dwóch partiach rywalizacji w Trydencie stało się jasne, że to Cucine Lube Civitanova uzupełni skład turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Mistrzowie Włoch triumfowali w dwóch pierwszych setach, ale pomimo tego spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku, a i w nim lepiej poradzili sobie gracze Cucine Lube, którzy w półfinale w Kazaniu zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Jako pierwsi prowadzenie zapewnili sobie gracze Lube (3:1), a gra punkt za punkt pozwoliła im utrzymać tę przewagę (6:4). Na pierwszym czasie technicznym wzrosła ona do trzech oczek, na co pozwoliła pomyłka rywali w zbiciu ze środka. Jeszcze jeden błąd, tym razem z lewej flanki, zmusił trenera Angelo Lorenzettiego do poproszenia o czas (8:12). Obie drużyny nie unikały gry środkiem (11:14), jednak o wiele bardziej widowiskowo wyglądały akcje gości, a świetną zagrywkę dołożył Taylor Sander (17:12). Diatec Trentino udało się zmniejszyć straty przy zagrywkach Nicholasa Hoaga (16:19), ale tylko na to mistrzowie Włoch pozwolili swoim rywalom. Punktował Dragan Stanković i Osmany Juantorena (23:17), a premierową odsłonę zakończył autowy serwis gospodarzy.

Kontratak Urosa Kovacevicia oraz dobra zagrywka Filippo Lanzy pozwoliły gospodarzom wyjść na dwupunktowe prowadzenie na początku drugiego seta (4:2). Na prawym skrzydle swoje zagranie skończył Cwetan Sokołow, doprowadzając do remisu po 5. Gra ponownie była wyrównana, jednak dobra postawa w bloku pozwoliła Lube odskoczyć na dwa oczka (10:8). Z pola zagrywki nie schodził Sander (13:8), dobrym serwisem popisał się również Renee Teppan (10:13), ale cały czas większość przedłużonych wymian wygrywali mistrzowie Włoch (17:12). Nie byli oni jednak w stanie utrzymać wyraźnego prowadzenia (19:17), a Luca Vettori pozwolił swojej drużynie nawiązać kontakt punktowy (19:20). Gospodarze nie wykorzystali swojej szansy na doprowadzenie do remisu i chwilę potem piłkę setową Lube dał as serwisowy Juantoreny (24:21), natomiast Jiri Kovar pojedynczym blokiem zakończył tę odsłonę, zapewniając swojej drużynie awans do Final Four.

Chociaż trener Giampaolo Medei postawił na drugą szóstkę, to i ona na początku trzeciego seta kontrolowała boiskowe wydarzenia (4:1). Dopiero potężne serwisy Nicholasa Hoaga pozwoliły wyrównać stan rywalizacji i następnie wyjść na minimalne prowadzenie (5:4). Dobrą zagrywkę dołożył również Eder Carbonera (7:5) i cały czas na czele utrzymywali się gospodarze (14:11). To oni po dobrym bloku wygrywali 20:15 i pewnie zmierzali po triumf w tej odsłonie (22:17). Zza linii dziewiątego metra zapunktował jeszcze Davide Candellaro (20:23), jednak atak ze środka Trentino dał mu piłkę setową (24:20), a kolejna dobra zagrywka zakończyła tę partię.

Rezerwowi Cucine Lube tym razem nie oddali inicjatywy rywalom na początku czwartej odsłony, a na pierwszą przerwę techniczną zeszli przy stanie 8:5. Zespoły wymieniały się skutecznymi zagraniami, ale błąd w ofensywie drużyny z Trydentu pozwolił rywalom powiększyć wypracowaną wcześniej zaliczkę (14:9). Na lewej flance nie zawodził Kovar (17:12), miejscowej ekipie udało się zmniejszyć straty po dynamicznym ataku ze środku Aidana Zingela, a podwójny blok dał im kontakt punktowy (18:19). Gospodarze wykorzystali piłkę przechodzącą (21:21) i chociaż w końcówce ciężar gry wziął na siebie rozgrywający Lube, Tsimafei Zhukouski dobrą zagrywką dał Lube piłkę meczową (24:22), to dobra kontra Hoaga odwróciła losy końcówki, natomiast jeszcze jedno dobre zagranie – tym razem Vettoriego, doprowadziło do tie-breaka.

Ostatnia część meczu rozpoczęła się od gry punkt za punkt (4:4), dopiero błąd Vettoriego przełamał ten trend (5:7). Gospodarze nie odpuszczali i wykorzystywali pomyłki rywali (10:8), jednak od trzeciego seta mecz zdecydowanie stracił na atrakcyjności. Zespoły grały krótkimi zrywami (10:10), a publiczność w Trydencie obudziła się przy długiej wymianie, zakończonej obiciem bloku przez Hoaga (13:12). Jako pierwsi piłkę meczową mieli siatkarze miejscowej ekipy (14:13), jednak już chwilę później kontrę na lewej flance skończył Kovar (15:14) i pomyłka gospodarzy zakończyła cały pojedynek.

Trentino Diatec – Cucine Lube Civitanova 2:3
(19:25, 21:25, 25:20, 27:25, 15:17)

Pierwszy mecz: 3:1 dla Lube
awans: Lube

Trentino Diatec: Kovacević (11), Kozamernik (6), Giannelli (3), Lanza (4), Teppan (4), Carbonera (6), De Pandis (libero) oraz Hoag (20), Vettori (11), Zingel (4), Cavuto (2), Partenio (1) i Chiappa (libero)
Cucine Lube: Sokołow (6), Sander (8), Juantorena (13), Stanković (8), Christenson (1), Cester (2), Grebennikov (libero) oraz Zhukouski (6), Candellaro (5), Marchisio (libero), Casadei (7), Kovar (13) i Milan (5)