Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Berlin Recycling Volleys w Final Four

LM: Berlin Recycling Volleys w Final Four

Siatkarze Berlin Recycling Volleys po raz drugi okazali się lepsi od Dynama Moskwa i awansowali do Final Four Ligi Mistrzów. Podobnie jak pierwsze starcie, spotkanie w Moskwie było niezwykle zacięte. Niemiecka ekipa ponownie triumfowała bowiem dopiero po tie-breaku.

Początek spotkania był wyrównany, ale cały czas minimalną przewagę utrzymywali przyjezdni. Przy stanie po 11, przy pomocy dobrej postawy Aleksandra Markina prowadzenie objęło Dynamo Moskwa. Zawodnicy z Berlina odpowiedzieli dwoma asami serwisowymi Aleksandara Okolicia. Na tym etapie gry dobrze spisywali się też środkowi obu zespołów. Ekipy długo walczyły punkt za punkt, a zacięta wymiana ciosów zakończyła się grą na przewagi. Po długiej i emocjonującej walce aż 37 do 35 triumfowali berlińczycy.

Przegrana inauguracyjna partia nie zniechęciła Dynama Moskwa, które dobrze rozpoczęło seta numer dwa. Już po kilku pierwszych akcjach gospodarze wygrywali 4:0. Ekipa z Berlina walczyła, ale podopieczni Jurija Mariczewa utrzymywali bezpieczne prowadzenie (12:9, 16:12). W końcówce przyjezdni doszli rosyjski zespół na dwa oczka (17:19), ale Dynamo nie dało wybić się z rytmu. Utrzymywało przewagę i ostatecznie, po ataku Jurija Bierieżki, moskiewska drużyna wygrała seta 25:22.

Na początku trzeciej partii ton wydarzeniom na boisku nadawali berlińczycy. Wkrótce jednak na dwa oczka odskoczyli siatkarze z Rosji (8:6). Gdy w polu zagrywki niemieckiej ekipy pojawił się Kromm, skutecznie utrudnił rywalom grę. W efekcie na prowadzeniu 14:11 znaleźli się siatkarze Berlin Recycling Volleys. Problemy miejscowym sprawiał też Carroll. Wkrótce jednak Dynamo zaczęło odrabiać straty i chwilę potem minimalnie wygrywało (21:20). W końcówce z dobrej strony pokazał się Siergiej Antipkin, który pomógł swojej ekipie podnieść nadwyżkę do trzech oczek (23:20). Seta asem serwisowym zakończył Aleksander Wołkow (25:21).

W czwartej odsłonie górą od początku byli podopieczni Roberta Serniottiego, którzy szybko odskoczyli rywalom (13:7). Sześciopunktową przewagę ekipa z Berlina utrzymała do drugiej przerwy technicznej. Po powrocie zespołów na boisko obraz gry nie uległ zmianie. Niemieccy siatkarze dobrze prezentowali się zwłaszcza w bloku i w efekcie tylko powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie pokonali Dynamo wysoko, aż 25:15.

Obie ekipy tie-breaka rozpoczęły w wyjściowych ustawieniach. Od początku decydująca partia układała się po myśli gości. Szybko wyszli oni na prowadzenie 4:1 i utrzymywali bezpieczną przewagę do momentu zmiany stron boiska (8:4). Po wznowieniu gry niemiecki zespół nie zwalniał tempa. Dobrze spisywali się w jego szeregach zwłaszcza środkowi. Zawodnicy Berlin Recycling do końca kontrolowali wydarzenia na boisku, wygrywając ostatecznie po ataku Okolicia 15:8.

Dynamo Moskwa – Berlin Recycling Volleys 2:3
(35:37, 25:22, 25:21, 15:25, 8:15)

Dynamo: Bakun (21), Ostapienko (7), Grankin (1), Bierieżko (18), Markin (5), Szczerbinin (12), Jermakow (libero) oraz Antipkin, Biriukow, Filippow, Wołkow (5), Krugłow (5) i Ilinych (6)
Berlin RV: Okolić (13), Kromm (25), Vigrass (12), Żukowski (5), Carroll (25), Schott (12), Perry (libero) oraz Marshall (1), Fischer i Ter Maat